potrebna pomoc za 2 problema

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
icman
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 22 Apr 2011 10:21
Location: Beograd

potrebna pomoc za 2 problema

Post by icman »

Pozdrav.
Nisam u struci, ovo radim iz hobija/potebe, pa mislim da je bolje da pitam da ne lutam.
Poceo sam da `projektujem` namestaj za novi stan :hurra: (trenutno radim decju sobu) pa me zanimaju dve stvari.
Pomoc oko jednog konkretnog problema i predlog/misljenje o izradi `dokumentacije` potrebne za izradu namestaja za opremanje jednog stana tj. - sta dati nekome na izradu a da bude sto manje `nesporazuma`.

1. Problem. Da li postoji mehanizam koji bi klizno pomerao front/vrata nekog korupsa a u isto vreme mogao ta ista vrata da `uspravi` pod 90 stepeni da bi ona posluzila kao prirucni sto (standardno opterecenje)
Nadam se da slika malo bolje prikazuje na sta mislim.

Image

2. Pokusavam da dok `projektujem` dodjem do najbrzeg/najboljeg resenja za spisak potrebnog materijala, kolicinu, krojnu listu itd...
Ako vas ne mrzi pogledajte video na koji nacin radim i da li je ono sto bih ja pripremio dovoljno za kvalitetnu komunikaciju sa stolarom/izvodjacem radova.
U pripremi bih mogao odmah dati:
- popis svih elemenata namestaja sa dimenzijama, kolicinom i vrstom materijala
- taksativno izracunate povrsine po svakom elementu i zbirno po materijalu
- dokumentacija u PDF dokumentu - 3D pogled u sklopljenom/rasklopljenom stanju kao i neka vrsta `tehnickog crteza`

video:
https://vimeo.com/108047230

Primer `dokumentacije`:
https://www.sendspace.com/file/vodf6h


Sve ovo je naravno u cilju nalazenja najbolje ponude i izvodjaca.
Hvala unapred svima.
Dragan
Last edited by icman on 06 Oct 2014 09:19, edited 1 time in total.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Za ova vrata/stol bi se mogla napraviti neka varijanta da ta ploča klizi po nekoj okrugloj šipci s kraja na kraj , te da se isto tako može zaokrenuti na bilo kojem mjestu .
Å to se tiče projekta , ovo je i više nego dovoljno za izradu .

P.S. popuni profil, upiši mjesto odakle si , pogotovo ako budeš tražio da ti netko sa foruma šalje ponudu.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

koliko zna nema tog mehanizma ili ga ja nisam vedeo mada mozes nekako da inprovizujes moze sigurno da se odradi
User avatar
SSmajstor
Šegrt
Posts: 45
Joined: 06 Dec 2013 08:20
Location: Zagreb

Post by SSmajstor »

Samo jedan prijedlog/ primjedba za ovo klizanje, mislim da je bolje rješenja da se ploha samo diže gore (cca 150°), em radi jednostavnosti mehanizma, em što onda imaš pristup cijeloj unutrašnjosti za staviti neke veće stvari.
Last edited by SSmajstor on 06 Oct 2014 11:55, edited 1 time in total.
Post Reply