Projekat za Plakar

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
MaraIzBara
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Jun 2014 19:16
Location: Bar
Contact:

Projekat za Plakar

Post by MaraIzBara »

Ja sam nova na forumu, kako mi i ime kaze Mara iz Bara.
E sad problem, Treba da dam da mi se izreze jedan plakar od univera. Treba i da se izbuse rupe za tiple i ekscentre za gornju i donju plocu, da bi se vezala sa stranicama. Evo slika:
Image
U radionicu koja treba na neku masinu to da izbusi traze mi skice rupa. Kako ne znam mjere koje treba da nacrtam, moze li mi neko pomoci da to skiciram, ili da napise mjere, pa da ja probam da nacrtam.
Tipla je debela 8mm dugacka 32mm.
Ekscentar, saraf sa ekscentrom sirina 15mm duzina 13mm .
Drugi dio ekscentra duzi koji ide u metalni saraf, metalni saraf duzina 12mm debljina najtanja kod navoja 8mm, v upustanje za glavu12mm koje se navidava sa imbusom.
Saraf duzi koji ide u metalni saraf :duzina 37mm, navoj 8mm, bez navoja deblji dio 18,5mm, tanji dio koji ulazi u ekscentar 7mm, glava 3.5mm.
Slika ekscentra i tiple
Image
Znaci na gornjoj i donjoj ploci sa jedne i sa druge strane po 2 ekscentra, a izmedju njih po dvije tiple.
Ako sam dobro objasnila. Volim ja tako nasiroko da objasnim.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

A što jednostavno ne spojiš sve to šrafovima?
User avatar
MaraIzBara
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Jun 2014 19:16
Location: Bar
Contact:

Post by MaraIzBara »

Obije stranice se vide, i bih da izbjegnem sarafe i tackice preko njih.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

A jesi li razmišljala plastičnim ugaonim vinklama, mislim da je to dosta čvršće u odnosu na ekscentar ?
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Кекс или типлови ?
User avatar
MaraIzBara
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Jun 2014 19:16
Location: Bar
Contact:

Post by MaraIzBara »

Hvala. Zavrsila sam, nacrtao je jedan projektant, i odnijela nacrt u firmu koja se bavi usluznim rezanjem,kantovanjem i busenjem. Gledala sam po salonima namjestaja, i svi plakari su sastavljeni sa ekscentrima i tiplovima, tako da sigurno ni oni ne bi sastavljali, da spoj nije dobar.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ekscentri se koriste zbog lake i brze montaze na licu mesta, ne zbog cvrstoce spoja.
Srafljeni ili lepljeni spoj je cvrsci i trajniji, ali ne moze lako i brzo da se izvede kod musterije u stanu.
Post Reply