polica za knjige

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Bojanča
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2014 11:34
Location: Voždovac, Beograd

Post by Bojanča »

Odlično. Sve je kako sam i mislio.
Još jedna stvar.
Hteo bih da je fiksiram za zid, ne da stoji na nogicama (iako bi bila od poda do plafona). Čime je to najbolje da uradim i na koliko mesta ako je visina 2620mm?
I da, nadam se da ću moći da je sklopim na podu pa da je posle podignem ako mi je visina plafona 2640mm, a polica 2620mm?
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Bojanča wrote:I da, nadam se da ću moći da je sklopim na podu pa da je posle podignem ako mi je visina plafona 2640mm, a polica 2620mm?
Чича Питагора каже да ће, ако је дубина 250 мм дијагонала бити 2632мм. :tummenupp:
Ако је прогураш кроз оних 8 мм а да не оштетиш плафон бићеш срећан :smejanje::happy:
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Po meni, najbolja varijanta je da istovremeno stoji na podu i bude fiksirana za zid.
Na taj nacin, najvece opterecenje nosi pod (sto mu nije tesko), a fiksiranjem za zid postizes da ne moze da se mrda, uvija...
U takvom slucaju, dovoljna su ti dva srafa/tipla/ugaona nosaca za kuhinjske elemente pri vrhu police.
Dal ces stavljati neke nogice ili ce direktno lezati ploca na podu, ili ces imati neku coklu, to je vec stvar estetike.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

mbole wrote:Po meni, najbolja varijanta je da istovremeno stoji na podu i bude fiksirana za zid.
Na taj nacin, najvece opterecenje nosi pod (sto mu nije tesko), a fiksiranjem za zid postizes da ne moze da se mrda, uvija...
U takvom slucaju, dovoljna su ti dva srafa/tipla/ugaona nosaca za kuhinjske elemente pri vrhu police.
Dal ces stavljati neke nogice ili ce direktno lezati ploca na podu, ili ces imati neku coklu, to je vec stvar estetike.
Upravo tako, nosač kuhinjskih elemenata i nema zime :prs:
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

феникс wrote:
Bojanča wrote:I da, nadam se da ću moći da je sklopim na podu pa da je posle podignem ako mi je visina plafona 2640mm, a polica 2620mm?
Чича Питагора каже да ће, ако је дубина 250 мм дијагонала бити 2632мм. :tummenupp:
Ако је прогураш кроз оних 8 мм а да не оштетиш плафон бићеш срећан :smejanje::happy:
Ili je malo suzi ili je malo skrati čisto da ne zoveš molera posle :smejanje:
User avatar
Bojanča
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2014 11:34
Location: Voždovac, Beograd

Post by Bojanča »

Staće, staće,mora da stane... najmanji problem je plafon, malo gipsa i sve k'o novo...

Tako ću i da uradim, staviću 4 nogice od 50mm i sakriću ih coklom spreda, a sa strane ionako idu frontovi od plafona do poda...
Brinuo sam samo da li će biti dovoljno samo pri vrhu par ugaonih nosača za viseće...
Uputili su me u neku firmu u Ustaničkoj (Pinoles), kažu da oni imaju te formatizere pod uglom, pa ću samo još da probam tamo kod njih da li hoće da mi iseku police, ako ne, onda ću sam po uputstvima...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Za formatizer moraš da znaš tačnu dužinu i tačan ugao rezanja, inače ode mast u propast.
User avatar
Bojanča
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2014 11:34
Location: Voždovac, Beograd

Post by Bojanča »

Pa mislio sam da ja sklopim korpus, razmerim police i označim po kantu, recimo, kuda treba da se seče. Onda to ocrtano lepo odnesem njima da mi iseku...?
Post Reply