"dijagonalna polica"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
GOR4N
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 07 Jul 2013 11:56
Location: Beograd

"dijagonalna polica"

Post by GOR4N »

treba zeni da napravim ovo ... namena police ce biti ista kao na slici ... za vunicu

Image


jel radio neko nesto slicno ili dajte neki savet sta, kako i sl
User avatar
connan
Majstor
Posts: 346
Joined: 06 Aug 2009 19:04
Location: Vršac

Post by connan »

Pozdrav GOR4N.Ja sam skoro radio jednu sličnu policu ali rekoše da im treba za knjige.Spajao sam je po principu češlja ili ti str.koje želiš da spojiš prosečeš do pola i uvučeš jednu u dr.tako da se sastavi ne vide.Mislim da imam neke,ne baš kvalitetne slike pa pogledaj.Prvo sam spojio pregrade a potom napravio ram.
Image
Image
"..Prodaj sve osim blanje i kreni,drugom stranom Jablane kreni.."
User avatar
GOR4N
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 07 Jul 2013 11:56
Location: Beograd

Post by GOR4N »

razumeo i potrazio na internetu ... jasno mi je za taj sistem uklapanja

a koje drvo predlazete ... jedino sto je bitno jeste da bude bele boje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Belo ili svetlo?

Ako ce da bude belo (farba), onda se ovo i ne isplati bas raditi od drveta. Verovatno je bolji izbor MDF ili sper. Ako bas insistiras na drvetu, u slucaju farbanja, manje vise nije bitno, bukva, hrast, sta ti vec bude najlakse dostupno.

Ako mislis na svetlo, od onoga sto ima relativno jednostavno da se nadje, pored camovine, tu je jasen. On ima svojih bubica, posto ume da se "pracakne", to jest uvije, ali je zato relativno lako dostupan. Nadalje imas javor (malo tezi za nalazenje i skuplji), donekle bukva (mada ona nije bas tako svetla), breza. aris (koji jeste cetinar i relativno mekan, ali ipak dosta tvrdji od camovine), krusku.

Bagrem i grab su bas svetli, skoro beli, ali ih je gotovo nemoguce naci, osim da kupujes ogrevno drvo pa da sam razrezujes i susis.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Suseni javor ima istu cenu kao i bukva (600 evra/m3 +/-), imali su ga skoro oni na Surcinskom putu, mislim da se zovu Drvotrade.
A u vezi izrade, najbrza i najjeftinija varijanta je da to sastavi keksericom od univera i iskantuje po jedan kant. Coskove na krajevima moze da obori glodalicom. Ako ide na mdf, mora da racuna sa farbanjem i to u delovima pa posle da sklapa. Ako ide na urezivanje ploca umesto keksa ili tiplova, onda mora da bude dobro precizan da to nebi zevalo na spojevima..
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Gledao sam cene kod jaf-a (posto je kod NV cenovnik ravan drzavnoj tajni), i javor je oko 900 a parena bukva oko 500.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Dok ne vidis na licu mesta, ne mozes ni da znas zasto je cena veca ili manja. Moze biti neokrajceno pa jeftinije ili krace duzine ili niza klasa ili neka vrsta iz uvoza. A ima razlike i od prodavca do prodavca.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cenovnici sluze da bi u njima bilo opisano ono sto se prodaje :)
Ne vidim zasto bi bilo problem napisati da je cena za okrajcenu jedna a za neokrajcenu druga. Slike odavno postoje na internetu.

Nema to veze sa time Pezzo, to je stvar idiotskog razmisljanja gomile trgovaca.
Bio sam jednom (mozda cak i dvaput) kod njih.
Imate cenovnik?
Sta vas interesuje?
Pa interesuju me cene rezane gradje, zasto bih inace trazio cenovnik.
A to ne dajemo! Kazite koje vam drvo treba pa cemo vam reci cenu.

Kretenizam.

Dok sam se bavio racunarima i tamo je bilo takvih tipova. Dodji ti pa cemo da se dogovorimo. Alo majstore, ne pazarim kucu na tri sprata pa tu ima nesto specijalno da se dogovara. Procesor taj i taj - cena tolika. memorija ta i ta - cena tolika. Eh, al onda ce Zika da zna njegove cene, pa ce moci da se "podvuce". Da nije tuzno bilo bi smesno. Ako je cena jedino sa cime mozes da pridobijes musterije, bataljuj posao. al ovako je zgodno ako naidje neko za koga mislis da je ovca za sisanje, pa ga odvalis...

Muka mi od toga.
Svuda na svetu, pa cak i ovde polako, za gomilu stvari, preko interneta porucis i ono stigne na kucnu adresu.
Mogu da porucim dasku iz Australije, i ona ce regularno da mi bude isporucena postom, a ne mogu da znam posto je daska u Surcinu nego moram da idem do tamo. Pri tom, naravno, rade do 3 (ili tako nesto), a subotom ne rade. Pa oni ko da se trude da sto manje prodaju.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

u potpunosti se slazem sa tobom.:tummenupp:

aliiii,kad mi kaze dodji da se dogovorimo,meni odmah mirise na obaranje cene(cigancenje)sto i nije tako lose :smejanje::part::part::part:

p.s. ipak smo mi baLakanci :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa jeste cigancenje, svako ima neku svoju foru i prakticno to lici na ispipavanje pulsa koliko moze da te zavrne. Ali tako je u trgovini, ko ne zna da naplati taj ne treba ni da radi. JAF jesta na svom sajtu davao cenovnik, sada nisam gledao da li ga jos ima, ali kad sam im video cenu za kesten, samo sto nisam pao u nesvest.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da, JAF jeste stavio cenovnik ali nije stavio rabat i rabatnu politiku. Kada mbole navrati po dasku kestena, on zna cenu. Kada Pezzo svrati svakog meseca po svojih 5 kubika on ima istu cenu ali na nju dobije rabat. Problem nastaje kada singeru iskoci posao za koji mu treba 5 kubika, on pogleda cenovnike i ode gde je povoljnije. Eeee, a da li je tu povoljnije? Ja sam u trgovini i uvek mi je interesantno da znam koje su tvoje potrebe za mojom robom a za svaku kolicinu +dodatne troskove (isporuka, cekanje za lovu,...) postoji adekvatna cena. Meni to jeste razumno.
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

maricaiivica wrote:Da, JAF jeste stavio cenovnik ali nije stavio rabat i rabatnu politiku. Kada mbole navrati po dasku kestena, on zna cenu. Kada Pezzo svrati svakog meseca po svojih 5 kubika on ima istu cenu ali na nju dobije rabat. Problem nastaje kada singeru iskoci posao za koji mu treba 5 kubika, on pogleda cenovnike i ode gde je povoljnije. Eeee, a da li je tu povoljnije? Ja sam u trgovini i uvek mi je interesantno da znam koje su tvoje potrebe za mojom robom a za svaku kolicinu +dodatne troskove (isporuka, cekanje za lovu,...) postoji adekvatna cena. Meni to jeste razumno.
Имени је то разумно! :buga:
Имного ми је (не)разумно кад за струју плаћам по систему - што више трошиш све ти скупљи киловат. :forbannad:
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Bole je dobro napisao. I mene nervira veliko upustanje u diskusije da bi mi rekao cenu. Jednostavno nemam zivaca za natezanje. Sama cinjenica da ti prodavac namece da moras da ga pitas za svaki artikal i izvlacis mu svaku rec iz usta dovodi te u sumnju da on nesto hoce da izmanevrise, a ja hocu jasnu racunicu i kvalitetnu robu, bez zamlacivanja i gubljenja vremena i oko toga.
A ono za kesten sam napisao jer je bila neka nenormalna cena ili neka greska, koliko se secam, negde oko 3 soma eura, a u Italiji je nesto malo skuplji od bukve. Pogledao sam opet u njihov cenovnik, sada ga i nemaju. Sem toga, imaju tikovinu od 5200 bez poreza, iz Burme. A sa Bornea se izvozi tikovina po 50=tak evra kubik i nije mi jasno ko je lud da je ovde plati toliko pa i da je pozlacena.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Po meni je uvek bolje da necega ima, pa makar i po suludo visokoj ceni, nego da ga uopste nema. Mozda meni treba samo jedna daska, pa to i nece izaci toliko grdno. A treba mi recimo za neki detalj, pa daska od 5X20X200 izadje reda 100 evrica. Deluje skupo, al ko sto kazem, nekad se isplati (ko zna sta pravis od toga i koliko to kosta), i mozda cu za svaki komad tog necega upotrebiti samo malecko parce...

Rabatna politika i prodaja na veliko je vec druga prica, i zavisi od firme do firme. Neko daje vece, neko manje rabate na kolicine, negde imas nekakve druge pogodnosti... ali to je vec sasvim druga prica, kada kupujes na vise menjaju se pravila igre. I to je sasvim normalno i tako je svuda.

Ono o cemu sam ja uglavnom pricao je maloprodaja. Mozda to nekome izgleda kao sitno, i nebitan deo, ali uopste nije tako, samo sto ovde svi vole da prodaju na kamione i avione. Malo truda, puno para.
Post Reply