Stona trakasta slajferica...

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Stona trakasta slajferica...

Post by zvecanac »

Stona trakasta slajferica po sistemu uradi sam... Motor i postolje iskoristio sam od rashodovane mio standard masine...Drvene valjke napravio sam na strugu,precnik valjaka je 70 i 35mm na cijim krajevima sam napravio precnik prema lezajima koje sam zaglavio na valjke,kucista sam izbusio u jasenovom drvetu sa ceparicom od 35mm koliki je i spoljni obim lezaja.Na sirem valjku sam urezao i zleb za remenicu ficinog kaisa,ostalo mi je da uradim radne ploce u visini smirgle i jos neke sitnice...
Image
Image
Image/525_fotografija04
Image
Image
Last edited by zvecanac on 29 Sep 2013 19:53, edited 1 time in total.
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ta ploca, preko koje klizi smirgla, treba da bude metalna, inace ces napraviti pozar.
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Imam jednog limara u komsiluku mogao bi da je oblozim Al limom,vise cu koristiti valjke na ovom manjem napravio sam i lezaj za pracenje sablonom pa ako se pokaze neki nedostatak u praksi otklanjacu u hodu...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Aluminijum bas i nije za to bolje uzmi perce rostfrei lima ali i ne moras, ja imam ivericu na trovretenoj vec pet godina a veruj mi potrosila je smirgle brdo jos se nije zglavno ugrejala a znao sam da radim na njoj satima.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
Post Reply