pomoć/ savet oko izrade kuhinje

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Verovatno si na ovaj viseći ugao mislio,ne bi mu ledja bila simetrična 60x 79 cm-a,po meni i ova varijanta izgleda dobro, prethodno su ledja od police sakrivale crevo,ovde bi morao da uradiš kutiju,da se ne vidi crevo kada otvoriš viseći.po boji pločica ne bi pogrešio i ovu kombinaciju dekora kada bi izabrao.Ok je ta žica,spustićeš je nisko i izbacićeš sredju,ali pazi šta planiraš da odlažeš u nju jer i to ima svoju visinu.
Image
Last edited by slavijov on 05 Feb 2013 12:51, edited 1 time in total.
User avatar
dejanpetrovic
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 16 Mar 2013 04:17
Location: Beograd
Contact:

Post by dejanpetrovic »

A stvarno postoji milion i jedan način za svaki ćošak. Tako sam ja crtao sto puta, raspitivao se, menjao skice, majstore, na kraju došao čovek profesionalac i od jako male kuhinje iskoristio svaki milimetar.
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

Kuhinja je završena. Pošto sam obećao da ću poslati fotografije, evo ih. Naravno da uvek kada se uradi vidi se kako su neke stvari mogle bolje da se odrade i dorade. Hvala svima na odgovorima i na pomoći.
Image

Image

Image

Image
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

:pljesk: sad moze po kafica.
User avatar
milence
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 25 Mar 2013 13:17
Location: Beograd

Post by milence »

Jedno potpuno laičko pitanje ( da ne otvaram novu temu ) interesantan mi je ćošak, on nije upotrebljiv ili bolje pitanje na čemu počivaju vrata visećeg dela?

Radi se o "levom" zidu, vidim dvokrilni viseći deo i onda jednokrilni - produženi - kako je rešeno pitanje tih vrata i šta je sa ćoškom?
Takođe me zanima - gledajući ćošak, da li je isplativije ići na kosi što bi kod mene u jako skučenom prostoru delovalo kao dobra ideja ( u čošku je i sudopera pored koje može stati samo kombinovani šporet struja/plin ) i uraditi isto takvu sudoperu.....il da se obesim :forbryllad:

Da bi pojasnio nastojanje - radi se o vrlo skučenom prostoru predviđenom za ostavu u koji moram uklopiti kuhinju da na nešto liči, tačnije, da bar podseća na kujnu...manevar je šporet i sudopera jedno pored drugog i isto toliko prostora iza ( jako skučeno kao i kredit za stan koji smo ja i žena kupili ) - sada je opremanje po principu "uradi sam" i plači - i onako kukamo svakog meseca kada prođe rata kredita ( ajd da batalim sa patetikom i samosažaljenjem proletera :) )

Konkretno pitanje je - koliko dobijam ili gubim u tom ćošku u kome mora da bude sudopera ako je "ćoškasta" ili ako je kosa? Valjda me razumete...:tillfreds:

Hvala unapred na odgovoru!
Last edited by milence on 25 Mar 2013 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

:skool:
Post Reply