pomoć/ savet oko izrade kuhinje

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

pomoć/ savet oko izrade kuhinje

Post by Novak Bgd Srbija »

Javljam se prvi put i kao novi član na ovom forumu. Jako mi se dopada forum, procitao sam par diskusija. Vidim da ima ljudi koji su dosta strucni i voljni da pomognu savetom, idejom. Kako najjednostavnije da rešim pristup donjem ugaonom delu označen kao 1 na slici. Razmak do šporeta je 19 cm, tako da nema mesta za vrata. Jedino bi moglo da se pristupi ispod sudopere pa udesno, ali i sudopera ima dubinu, nekih 15-20cm. Razmišljao sam i o kliznim vratima na delovima 2 i 3. Montiraju se Al. šine ispod i iznad vrata, a na sama vrata idu četiri točkića.
Levo od šporeta sam dodao gipsani zid, od poda do plafona širine 65 cm (sa keram. pločicama prema šporetu). Njega sam pomerio iz ćoška da bi dobio veći radni prostor.
Hvala unapred na svakoj sugestiji, Darko.


Image



kada kacis slike, kopiraj ceo kod.
popravio MiI
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

A zašto ne bi stavio sudoperu u ugao? Ispod nje i onako ne ide bog zna šta, malo bi bilo nezgodno za pranje sudova, ali ne mora ići skroz do kraja zida, ne znam kako su ti postavljene vodovodne instalacije? U toj varijanti bi mogao da staviš ili jedna velika vrata na šarkama 175 stepeni ili dvoja vrata spojena klavir šarkama opet na šarke 175 stepeni, govorim o ova dva fronta ispod sudopere. Tako bi dobio radni deo kao celinu, ne bi je razdvajala sudopera, a opet bi imao koristan prostor u donjem delu, za tanjire, šerpe itd...
Last edited by -NIKOLA- on 03 Feb 2013 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Ako stavljaš samo nožice bez cokle na donje elemente, nikad nećeš moći da obrišeš ispod njih, 10 cm nožice i miran si... Element iznad frižidera treba da ti bude dubine kao i sam frižider (bar ja tako uvek pravim), ovako će ti onaj deo frižidera koji nije ispod elementa uvek biti pun prašine, a i smanjuješ prostor od elementa bez potrebe
Last edited by -NIKOLA- on 03 Feb 2013 22:25, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Izbaci frizider iz tog prostora, on ne mora bas tu da bude (a takva pozicija mu i ne odgovara zbog hladjenja saca od pozadi) , a sporet vrati u taj cosak sa kojim ne znas sta ces i imaces dovoljno mesta.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

p.s.
bilo bi tu mesta i za ugradnu masinu za sudove, bez frizidera u tom bloku.
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Skoro sam odradio kuhinju sa identicnim merama,doduse samo leva strana je bila ista,desna je malo duza.Ali nema veze prepravio sam je.Ovaj uski deo izmedju sudopere i sporeta mozes dopuniti zicanom fiokom sirine 190 mm ili 180 mm,zavisi kolko stepeni ima zid koji si gipsirao,da ne bude knap pa posle da ne mozes da otvoris rernu,ustvari vidim na slici da je on u dubini rerne.Kada otvoris krilo ispod sudopere,koristis element skroz po dubini,kako kaze NIKOLAJ za serpe i neko krupnije posudje i obavezno kuhinjske pvc nogice ili vec.E sad kako kaze Pezzo ako ti je potrebna masina a manje frizider onda izbacis frizider,ako su ti potrebni i frizider i masina onda izbacis r.sto sa fiokama.Ima tu kombinacija. ;)
ImageImageImage
Last edited by slavijov on 03 Feb 2013 23:46, edited 1 time in total.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Pezzo wrote:Izbaci frizider iz tog prostora, on ne mora bas tu da bude (a takva pozicija mu i ne odgovara zbog hladjenja saca od pozadi) , a sporet vrati u taj cosak sa kojim ne znas sta ces i imaces dovoljno mesta.
Čekaj druže, čovek je možda prikazao dimenzije efektivnog prostora i nema više od toga :), pa sve mora biti tu upakovano, gde će sa frižiderom, na terasu :smejanje:. Ako vrati šporet u taj ugao, gubi deo od 60*60 cm, a šporet dolazi pored sudopere što i nije po JUS-u :D

Ova varijanta koju je radio Slavijov bi mu završila posao, stim što bih ja ipak stavio sudoperu u ćošak i dobio radni deo celom dužinom, tj, ne bi ga prekidala sudopera na pola. Samo je pitanje kako čoveku idu vodovodne instalacije...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Samo sam pomenuo jednu od mogucnosti, a sta sve moze, samo on zna.
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

NIKOLAJ 4x60 wrote:A zašto ne bi stavio sudoperu u ugao? Ispod nje i onako ne ide bog zna šta, malo bi bilo nezgodno za pranje sudova, ali ne mora ići skroz do kraja zida, ne znam kako su ti postavljene vodovodne instalacije? U toj varijanti bi mogao da staviš ili jedna velika vrata na šarkama 175 stepeni ili dvoja vrata spojena klavir šarkama opet na šarke 175 stepeni, govorim o ova dva fronta ispod sudopere. Tako bi dobio radni deo kao celinu, ne bi je razdvajala sudopera, a opet bi imao koristan prostor u donjem delu, za tanjire, šerpe itd...
Nažalost ta pozicija za sudoperu je zbog vodovodnih instalacija koje su baš tu, kao i odvod vode.
Hvala na odgovoru i savetu.
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

NIKOLAJ 4x60 wrote:Ako stavljaš samo nožice bez cokle na donje elemente, nikad nećeš moći da obrišeš ispod njih, 10 cm nožice i miran si... Element iznad frižidera treba da ti bude dubine kao i sam frižider (bar ja tako uvek pravim), ovako će ti onaj deo frižidera koji nije ispod elementa uvek biti pun prašine, a i smanjuješ prostor od elementa bez potrebe
Naravno da ide cokla. :)
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

NIKOLAJ 4x60 wrote:
Pezzo wrote:Izbaci frizider iz tog prostora, on ne mora bas tu da bude (a takva pozicija mu i ne odgovara zbog hladjenja saca od pozadi) , a sporet vrati u taj cosak sa kojim ne znas sta ces i imaces dovoljno mesta.
Čekaj druže, čovek je možda prikazao dimenzije efektivnog prostora i nema više od toga :), pa sve mora biti tu upakovano, gde će sa frižiderom, na terasu :smejanje:. Ako vrati šporet u taj ugao, gubi deo od 60*60 cm, a šporet dolazi pored sudopere što i nije po JUS-u :D

Ova varijanta koju je radio Slavijov bi mu završila posao, stim što bih ja ipak stavio sudoperu u ćošak i dobio radni deo celom dužinom, tj, ne bi ga prekidala sudopera na pola. Samo je pitanje kako čoveku idu vodovodne instalacije...
Upravo tako, to je prostor na kome treba sve raspodeliti dimenzija 150 x 233.
To je kuhinjski prostor i manji dnevni boravak.
Lako bi ja da se ima više prostora :)
Sasvim je logično ovo da se sudopera stavi u ćošak.
Mada bojim se da će u toj priči smetati šporet da se priđe sudoperi i dodatni radovi oko instalacija.
ne bi se baš upuštao u to.
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

slavijov wrote:Skoro sam odradio kuhinju sa identicnim merama,doduse samo leva strana je bila ista,desna je malo duza.Ali nema veze prepravio sam je.Ovaj uski deo izmedju sudopere i sporeta mozes dopuniti zicanom fiokom sirine 190 mm ili 180 mm,zavisi kolko stepeni ima zid koji si gipsirao,da ne bude knap pa posle da ne mozes da otvoris rernu,ustvari vidim na slici da je on u dubini rerne.Kada otvoris krilo ispod sudopere,koristis element skroz po dubini,kako kaze NIKOLAJ za serpe i neko krupnije posudje i obavezno kuhinjske pvc nogice ili vec.E sad kako kaze Pezzo ako ti je potrebna masina a manje frizider onda izbacis frizider,ako su ti potrebni i frizider i masina onda izbacis r.sto sa fiokama.Ima tu kombinacija. ;)
[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/1466_novak_kuhinja_22.jpg[/url][url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/1466_novak_kuhinja_11.jpg[/url][url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/1466_novak_kuhinja_2.jpg[/url]
Svaka čast!
Ovo izgleda super!
Otvor u zidu za aspirator je levo od police sa tri čaše 20cm od plafona.
Videla bi se cev koja vodi od aspiratora do otvora.
Zato sam odabrao da gornji elemement u čošku ide ukoso.

Zid je širok 65cm, tačno koliko i dubina šporeta.

Da dodam da su pločice sivkaste.
Prostorija je okrečena u svetlu nijansu boje kajsije.
Ja sam zamislio da frontove radim u nekoj svetlijoj boji.
Neka bež varijanta sa teksturom drveta i da je tekstura ujednačena.
Video sam na jednom mestu dezen wenge light.

Dopada mi se ideja sa dva dela sa tamnijim dezenom, razbija monotoniju i lepo se uklapa.

Da li ima smisla da tekstura ide uspravno?
Ti si vidim to odradio horizontalno.

Razmišljam da u taj ćošak stavim žičanu fioku 1/2 kruga.
Pola tog elementa bi bilo ispod sudopere, a pola bi bilo u ćošku.
Kada se zarotira ulevo za 90 stepeni deo ispod sudopere bi izašao napolje,
a deo iz ćoška dolazi ispod sudopere.

Hvala mnogo na savetu.
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Ako je otvor od plafona na 20 cm,a plafon je na visini od ?(nebitno).Još bolje ako je otvor u samom ćošku na levom zidu,postoji mogućnost da leđa od police sakriju crevo (naravno ako ti više odgovara otvorena polica),onda bi dobio policu u dubini od nekih šestajestak cm-a sasvim dovoljnu za čaše.Ne znam sa tim ugaonim elementom (ako si na njega mislio),oni su obično 60 x 60 cm-a,u ovom slučaju bi izašlo 60x79 cm-a.Po meni :ironisk: .Ovo su eggerovi dekori,bagrem i eurosalon,ali boja je stvar ukusa.Å to se tiče teksture.Dosta se u zadnje vreme radi horizontalna,pogotovu ako je moderniji nameštaj u pitanju.Ne znam na koju si to žičanu fioku 1/2 kruga mislio?Samo proveri dobro tu je i odvod i dovod vode, i pitanje je da li ima prostora i šta dobijaš a šta gubiš,pogled iz ptičje perspektive govori sve.Nadam se da će ti nešto od ovoga biti od koristi,srećan posao.
Image Image
Last edited by slavijov on 05 Feb 2013 01:14, edited 1 time in total.
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

slavijov wrote:Ako je otvor od plafona na 20 cm,a plafon je na visini od ?(nebitno).Još bolje ako je otvor u samom ćošku na levom zidu,postoji mogućnost da leđa od police sakriju crevo (naravno ako ti više odgovara otvorena polica),onda bi dobio policu u dubini od nekih šestajestak cm-a sasvim dovoljnu za čaše.Ne znam sa tim ugaonim elementom (ako si na njega mislio),oni su obično 60 x 60 cm-a,u ovom slučaju bi izašlo 60x79 cm-a.Po meni :ironisk: .Ovo su eggerovi dekori,bagrem i eurosalon,ali boja je stvar ukusa.Å to se tiče teksture.Dosta se u zadnje vreme radi horizontalna,pogotovu ako je moderniji nameštaj u pitanju.Ne znam na koju si to žičanu fioku 1/2 kruga mislio?Samo proveri dobro tu je i odvod i dovod vode, i pitanje je da li ima prostora i šta dobijaš a šta gubiš,pogled iz ptičje perspektive govori sve.Nadam se da će ti nešto od ovoga biti od koristi,srećan posao.
[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/1466_novak_kuhinja_44.jpg[/url] [url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/1466_novak_stolarska_radionica_55.jpg[/url]
Plafon je na 255cm. Otvor je na desnom zidu, gde ide sporet, pa levo od njega u ćošku, na 240 cm visine.
Da mislio sam na ugaoni element. Postoje ti polukružni žičani elementi sa jednom i sa dve horizontalne pregrade.
Išao bi sa jednom i da je bliža podu upravo zbog sifona od sudopere.
Evo fotografije kako to izgleda u stvarnosti.
Naravno kada sve budem uradio okačiću fotke gotove kuhinje,
sigurno će nekome pomoći kao ideja.

Image


Image

Image
User avatar
Novak Bgd Srbija
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2013 13:28
Location: Beograd

Post by Novak Bgd Srbija »

Naravno šporet izmeštam iz ćoška udesno do gipsanog zida. Iznad šporeta aspirator, pa cev uvis, zatim ulevo prema otvoru u zidu. Zato idem sa ugaonim elementom da se ne vidi horizontalni deo cevi.
Post Reply