izrada tracne slajferice

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Imamo mi 3-metarsku za kupiti za 350€ ali čovjek nema mjesta u radionici.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

slovenija wrote:In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
g.prevodilac:::Икупи, а онда добар начин да се смањи максималну површину која пружа оперативну пренатрпаности. Више приступачне, али нису то јхере памтити:forvonad::forvonad::forvonad:


ee janez aj pisi na engleskom ;)


otkako ste se odvojili niko vas vise ne razume :smejanje::skool:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

singer wrote:
slovenija wrote:In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
g.prevodilac:::Икупи, а онда добар начин да се смањи максималну површину која пружа оперативну пренатрпаности. Више приступачне, али нису то јхере памтити:forvonad::forvonad::forvonad:


ee janez aj pisi na engleskom ;)


otkako ste se odvojili niko vas vise ne razume :smejanje::skool:
Singer vo pravo si , i jas malku razbrav. Mamoradi znam sto e, edna prijatelka pred 30-tina godini non stop mi kazuvase "Mi se mamoradi"
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

dikar wrote:
singer wrote:
slovenija wrote:In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
g.prevodilac:::Икупи, а онда добар начин да се смањи максималну површину која пружа оперативну пренатрпаности. Више приступачне, али нису то јхере памтити:forvonad::forvonad::forvonad:


ee janez aj pisi na engleskom ;)


otkako ste se odvojili niko vas vise ne razume :smejanje::skool:
Singer vo pravo si , i jas malku razbrav. Mamoradi znam sto e, edna prijatelka pred 30-tina godini non stop mi kazuvase "Mi se mamoradi"
és akor vedd meg azt a gépet lerövidited és kész amenyire szükséged van :smejanje::smejanje::smejanje::smejanje:
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

slovenija wrote:In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
Kad bi ti imao samo malo volje i nebi bio tolko tvrdoglav svi bi te razumjeli i mogli s tobom ljepo komunicirati.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

jašta

al ajd ti to njemu objasni
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

singer wrote:
slovenija wrote:In jo kupi in jo nato lepo mimogrede skrajša na največjo delovno površino katero določa prostorska stiska. Cenovno najugodnejše, samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole:
g.prevodilac:::Икупи, а онда добар начин да се смањи максималну површину која пружа оперативну пренатрпаности. Више приступачне, али нису то јхере памтити:forvonad::forvonad::forvonad:


ee janez aj pisi na engleskom ;)


otkako ste se odvojili niko vas vise ne razume :smejanje::skool:
Pa ne znaš ti ništa :smejanje::happy::happy:

Prvo : nije moje ime janez ! Moje ime je boštjan :prsgore:

Rekao sam .... Neka kupi jednu mašino za male pare ... ako bude kupio 3 metara dužine jo može da skrati na dva metara bez problema ili koliko je duga njegova radionica. Nije to teško uraditi :prsgore::prsgore:
samo ti se tega ziher ne bi spomnil :prsdole
Ovo sam rekao štrkiću da nije muguče da bi se on sjetio takvog rešenja za male pare :smejanje::smejanje::smejanje::prs::prs:


поздрави
Last edited by slovenija on 08 Nov 2012 11:30, edited 1 time in total.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E moj janez reci ti meni koja budala bi išla uništavati takvu mašinu koja je original tvornička masivna ljevana sa podizanjem stola na el.motor itd.itd.:pun:

To da je ručno rađena mašina onda uredu slažem se ALI ovakvu mašinu je totalna šteta unuštiti a s druge strane dok bi sve to skratio pa povario i pripasao to ćeš napraviti drugu iznova po mjeri bez beda.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

elektromotor imam na stanju , željeza će se nabaviti , jedino treba uloviti vremena za to spojiti
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Pa ne pričaj gluposti :pun: bude opet administrator zatvorio temu zbog tebe :pun: :smejanje:

Gledaj to sliku

Image

To mašino imam ja u tri sata iz dužine tri metara pretvoreno u dva metara !!

Drugačije imam ja u planu da si uradim 5 ili več metara dugačku mašinu jer mi treba ....da nije treba 4 metara dugačke daske obrnuti svati put. Budem kupio takvu mašino i jo jednostavno proširio v 5 ili možda 6 metara... ukupno me bude ta 6 metrska mašina došla oko 600€... Zapamti si ti to štrkić!!

Moje ime nije janez ...moje ime je boštjan i ne zajebavaj više:pun:
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Janez ovo je novija mašina od one koju mi možemo dobiti i sasvim drugačiji koncepo same konstrukcije.

Nepričam gluposti i zbog mene se sigurno neće zatvoriti tema,ako se i zatvori otvorit ćemo novu.:prs:

Lep pozdrav Janez.:skool:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Takv mašino koja je na slici se da dobiti za 500 €...zašto bit potom išau u samu gradnju ? Nije logike i ne isplati se.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ako imaš motor pa imaš i "I" profila za izvoz imaš čovjeka koji ima sav potreban alat i napravit će za dobar ručak, usto imaš osovinu komplet sa kućištima i ležajevima imaš dosta sitnih potrebštima kao pokoji šaraf i tome slično i najvažnije imaš VELIKU želju da sam nešto stvoriš onda IMA LOGIKE I SMISLA i isplati se samogradnja.:)

A ti i opet nisi prokomentirao moj post po onome šta piše već guraš svoj stav i svoju priču.:butter:

Ja se slažem s tobom da se neisplati raditi nikakvu mašinu AKO nemaš ama baš ništa od potrebnog materijala i nekoga ko će ti napraviti ili pomoći pri izradi za džaba.:tummenupp:

On je rekao da ima motor ima potrebnog željeza za konstrukciju ja imam jednu osovinu koju ću mu ustupiti isto tako imam alat za raditi bravarske poslove a i znam taj posao raditi i mislim da bi bilo bezveze da da nekome 600€ za šlajfaricu kad ćemo je složiti za cca 100-150€.:pljesk::skool:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
zzlat
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 03 Jan 2012 19:50
Location: krapinske toplice,Hr.

Post by zzlat »

Å trkić wrote:Pripremi jedno 2 kile čevapa i 2 kile roštiljki i koji kotlet za roštilj i doalzimo ja i Stari da ti objasnimo i pokažemo kako ćemo to odraditi.:stolt:
nema frke za klopu samo malo vam je daleko mozda da napravite pa da dopelate pa pripremim jos 2kg carskog mesa za roštilj i par litrica zagorskog kiselisa, a za jedno mjesec dana ce biti i domacih kobasa, cvaraka i prezvušt
Post Reply