izrada tracne slajferice

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Å trkić wrote:i mislim da bi bilo bezveze da da nekome 600€ za šlajfaricu kad ćemo je složiti za cca 100-150€.:pljesk::skool:
OK...da vidimo šta če izpasti za 150 ili 200 € :part::part:
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

zzlat wrote:
Å trkić wrote:Pripremi jedno 2 kile čevapa i 2 kile roštiljki i koji kotlet za roštilj i doalzimo ja i Stari da ti objasnimo i pokažemo kako ćemo to odraditi.:stolt:
nema frke za klopu samo malo vam je daleko mozda da napravite pa da dopelate pa pripremim jos 2kg carskog mesa za roštilj i par litrica zagorskog kiselisa, a za jedno mjesec dana ce biti i domacih kobasa, cvaraka i prezvušt
Konačno prave riječi na ovom forumu.:tummenupp:
Kaj se vina tiče, i kod mene će za par dana biti domaće Izabele.
Inače vozim benzinca ali mislim preći na TDI pogon.
T-tudum
D-direktor
I-izabela
Malo sam otišao off topic ali valjda administracija neće zamjeriti.:)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

zzlat wrote:
Å trkić wrote:Pripremi jedno 2 kile čevapa i 2 kile roštiljki i koji kotlet za roštilj i doalzimo ja i Stari da ti objasnimo i pokažemo kako ćemo to odraditi.:stolt:
nema frke za klopu samo malo vam je daleko mozda da napravite pa da dopelate pa pripremim jos 2kg carskog mesa za roštilj i par litrica zagorskog kiselisa, a za jedno mjesec dana ce biti i domacih kobasa, cvaraka i prezvušt
Hvala ljepa na pozivu ALI smo se malkice krivo shvatili ja sam mislio na našeg kolegu Ropee on da spremi čevape i kobase jer smo mi tu blizu jedan drugoga i kolega Stari.

ALI naravno ako ti pozivaš na roštilj nema problema dojahat ćemo mi nekako do tebe usput pripremi materijal pa da nešto i napravimo kad već dolazimo da nekako opravadmo dolazak i roštilj.:prs::pljesk::skool:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

slovenija wrote:
Å trkić wrote:i mislim da bi bilo bezveze da da nekome 600€ za šlajfaricu kad ćemo je složiti za cca 100-150€.:pljesk::skool:
OK...da vidimo šta če izpasti za 150 ili 200 € :part::part:
Sve ćemo podastrati slikama po fazama pomalo sve u svoje vrijeme.:stolt::skool:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ja moj sklepao od 30e a sa 150e ihaj šta bi se napravilo
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

peradetlic wrote:ja moj sklepao od 30e a sa 150e ihaj šta bi se napravilo
Eto Slovenac čovjek napravi za tvoj jedan cjelom forumu.:prs:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

40 - 50 € je runda u gostionici...nemojte nešto ko to tamo pjeva :oskyldig:
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

e moj janez znaš ti kolko džirova možeš okrenut kod nas u gostioni za 50e ti bi oma napustio sloveniju
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

peradetlic wrote:e moj janez znaš ti kolko džirova možeš okrenut kod nas u gostioni za 50e ti bi oma napustio sloveniju
Ostavio i ženu i djecu i još kad bi vidio da ima i nitro lakova.:smejanje::smejanje::smejanje:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Kao što sam već negdje napomenuo , u temi o izradi frezera , samogradnja nije isplativa , ukoliko ideš kopirati kupovni stroj . No ukoliko tebi treba prilagođeni stroj , zbog prostora, načina rada , materijala ili proizvoda , onda ne treba odbaciti samogradnju .
Pogotovo ako imaš još prijatelje koji će ti pomoći u izgradnji i :part:

Naravno sam rezultat izrade ovakvih strojeva je nemjerljiv sa kupovnim :buga: jer nešto što si sam napravio , nemože nitko platiti :troona:

Ne znam na ovom forumu jednog majstora koji nije sebi izvršio prepravku na barem jednom stroju jer mu nije pasalo ili način na koji je podešen , ili veličina , ili jednostavno sam proizvod mu diktira način obrade a stroj uz jednostavnu prepravku to može postići .

Tračna šlajfarica je poprilično jednostavan stroj , za vrlo male novce mogu doći do čak tri komada sa obradnom dužinom od tri metra , automatskim ili ručnim podizanjem visine , .... no to meni ne odgovara iz tri razloga , prvo , hebeno mi je dopeljat takav stroj , zauzima pun klinac mjesta kojeg mi ionako fali , a od parkinga do radione imam visinsku razliku od cca 4 m i putić širine 1.2 m dužine nekih 10 m , te bi to trebalo ručno prebaciti :troona: stoga ovo meni ne igra
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Stoji a i kolko sam uspio vidjeti onaj stroj tamo on je dosta kompaktniji od ovoga šta je Slovenac postavio na sliki.

Ovaj od Slovenca ima ove cijevi kojima se spajaju dvije strane i to je relativno lako razmontirati i prilagoditi a oni strojevi iz Istre su ljevani iz komada ako se nevaram i to je skoro pa nemoguće prekrojiti.
Ako se i da prekrajati mislim kratiti ili tako nešto to je tri puta veći posao nego dobit.
Lakše ćeš napraviti jedan novi nego onoga skratiti,da bi se isplatilo onoga imati bi ALI di ga staviti i na kraju ono je stroj da radi barem par sati dnevno a ne nekoliko minuta jer guta dosta struje stoga se neisplati po meni.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Oni strojevi su namjenjeni i atestirani da rade 16 sati dnevno bez prekida , nekada su i radili , no :oskyldig: , i da lijevani su
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

eto, ako je ovaj prodaje za 300€ znači da nije više potrošio za materijal sigurno
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply