farbanje starih klupa

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Meni je veci problem sto kod nas rade od 9 sati, pa ako ne kupim lakove dan unapred, onda ne mogu da pocnem da radim pre 11 - 12 sati i ode dan. I problem mi je sto se ti prodavci lakova trude da meni ustede novac, pa mi lakove i katalizatore sipaju u plasticna pakovanja, ili sa plasticnim zatvaracima i ako ih odmah ne utrosim, sve mi propadne. Svima sam vise puta rekao: nabavite metalne limenke sa metalnim poklopcima, ali ne vredi. Njima je to trosak veci za 0,1 euro, pa misle da ce kupcima to biti skupo. Ali mnogo je skuplje kad ne stignes da to odmah utrosis, pa sve bacis, a platio si 50-100 evra. I bacio sam ko zna koliko puta i lakove i katalizatore, upravo zbog toga, a imam neke koji mi stoje i vise od 5 godina i nisu propali jer su pravilno zapakovani. Na kraju cu morati posebno da kupujem svoju ambalazu, a malo je teze naci je u maloprodaji.
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Pezzo wrote:Meni je veci problem sto kod nas rade od 9 sati, pa ako ne kupim lakove dan unapred, onda ne mogu da pocnem da radim pre 11 - 12 sati i ode dan. I problem mi je sto se ti prodavci lakova trude da meni ustede novac, pa mi lakove i katalizatore sipaju u plasticna pakovanja, ili sa plasticnim zatvaracima i ako ih odmah ne utrosim, sve mi propadne. Svima sam vise puta rekao: nabavite metalne limenke sa metalnim poklopcima, ali ne vredi. Njima je to trosak veci za 0,1 euro, pa misle da ce kupcima to biti skupo. Ali mnogo je skuplje kad ne stignes da to odmah utrosis, pa sve bacis, a platio si 50-100 evra. I bacio sam ko zna koliko puta i lakove i katalizatore, upravo zbog toga, a imam neke koji mi stoje i vise od 5 godina i nisu propali jer su pravilno zapakovani. Na kraju cu morati posebno da kupujem svoju ambalazu, a malo je teze naci je u maloprodaji.
Ја сваку кутију са бојом кад затворим окренем наопако да боја покрије спојкутије и поклопца и вратим је у нормалан положај. Ту се боја осуши и затвори све рупичице кроз које би растварач одлазио у свет. Неке кутије ми тако по неколико година стоје и боја је и даље употребљива.
Пробајали пре затварања стисни руком амбалажу да се по затварању створи вакуум. Кад се амбалажа загреје на температуру већу од ове при затварању неће се створити надпритисак који направи пролаз за ветрење растварача.
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Probao sam na jednom komadu MDF-a tehniku :

Image

Uploaded with ..us
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ide to tebi
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

fala peradetlić , kupio sam onu gumu za pravljenje godova :prsgore: , pomogao mi je onaj youtube file što si mi postavio :skool:

Namjerno sam ostavio kraj da se vidi da je prvo temeljna boja , pa gornji sloj i onda se razvlači u godove
Last edited by ropee on 09 Nov 2012 21:56, edited 1 time in total.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Dok je sveze izgleda, samo ne znam koliko je ta tinta postojana.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

pezzo nemožeš ni znat, nisi ti kupio :smejanje:

nije tinta, boja je i jedno i drugo , sintetska mat boja podloga i isto takva za godove , oker i smeđa :skool:
ovo je samo za probu , da vidim kako se radi sa alatom za strukturu što sam kupio neki dan :oskyldig:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Baš dobro ispada imitacija godova nebi rekal da će ovako dobro ispasti.:pljesk:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

super :pljesk:
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ma za sve ima rešenja uvek govorim sve ljudi prave na ovoj planeti a ne marsovci
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

sintetska mat boja podloga i isto takva za godove , oker i smeđa
ovo je samo za probu
------
Koliko se vidi na slici, to si mazao preko neke podloge. Kad se bajc nanosi preko podloge, on za kratko vreme izbledi. Ali, kako se radi o nekim farbama, ja bih tu izvrsio probu. Proba se radi tako sto se pola te povrsine na uzorku markira/pokrije papirom, papir se zalepi lepljivom trakom do polovine i ostavi se napolju, da bude na dnevnoj svetlosti. Pojedine tinte na suncu pozute cak i za 10 minuta, a neke za kratko vreme toliko izblede da se i ne primecuje da su nanosene. Mislim da je bolje napraviti jedan takav test pre primene.
Drugo, pitanje je kompatibilnosti i vezivanja lakova i tih farbi, da to sutra ne ispuca ili pocne da se ljusti ili da se skida kad zagrebes noktom. Znaci, ovo su samo probe.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Pezzo , da ga hebeš , ako su oba laka sintetska , od istog proizvođača , istog sastava moraju bit kompatibilni . Znači nema bajca nego boja
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

ropee wrote:Znači nema bajca nego boja
Tinta Ropee tinta krivo čitaš.:smejanje:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa ok, ali da li mislis da ti to bude zavrsni premaz ? To su ipak mesta jako izlozena habanju.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

To ti je u prevodu na "nas" EMAIL za drvo i metal u mat sjaju!!!

Posto se ocigledno ne kapirate!!!
Post Reply