farbanje starih klupa

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

fala peradetlić , ovo mi je dodatni poticaj . sutra ću u trgovinu sa bojama pa vidjet :skool: što dalje
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ja sam to radio sa sadolinom u koji sam dodavao lak za čamce pa sam dobijao sličan efekat

to je najeftinija varijanta
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Lak za camce nije i lak za crkve, a ni sadolin nije bajc za namestaj. Ako hoce da brljavi, moze bilo cime.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

znam da nije al čovek pitao za brzo i jeftino rešenje
a već u startu klupe nisu urađene kako treba vidi se na slici
što je većiti problem u crkvama te klupe premazuju svime i svačim a totalnu restauraciju neće isfinansirati nijedan župnik
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Upravo tako peradetlić ,

ovo plaćaju župljani a njima je cilj samo da se malo obnove klupe , jer ova stara boja je poprilično loša , oštećena , pogotovo ploča "stolića" ona je skroz izlizana .
Pokušat ću danas popodne u trgovini sa lakovima vidjeti malo kvalitetniju mat boju za podlogu , te kompatibilnu boju za "doradu" godova i lak za završno pokrivanje .

Računao sam da ima oko 40 m2 za lakirati , negdje cca 10 m2 za popraviti i nijansirati boju .
E sad moram vidjeti koliko će me boja koštati, da mogu puknuti cijenu za sve to :oskyldig:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Svako od nas ima svoju racunicu. Najskuplje je uprskati, pa da posle tebe dolaze drugi majstori da ispravljaju i hvataju se za glavu. Ono sto sam ja napisao uopste nije skuplje od sadolina, jer ide jako malo materijala. Lak za camce jeste najjeftiniji lak, ali kako ce izgledati i koliko ce trajati. I to je javno i jako poseceno mesto, pa ako se uradi dobro, onda je to velika reklama koja moze doneti jos novih poslova. A ako se uprska, niko ti vise nece dati posao. I kad namerno fusaris, ne mozes malo ovako malo onako, nego mora sve da bude ujednaceno, uglancano ili profusareno. Kad radis sa kvalitetnijim materijalom, posao brze ide i imas manje glavobolje. Ne razumem i zasto bi morao da crtas te godove ?
Mi smo svi razliciti i po karakteru i po smislu za posao. Ja licno, ako uzmem posao, uradim ga profesionalno pa makar ne zaradio nista, ili ga uopste ne uzimam. Kolko ce da plate, to je stvar dogovora. Kad si napisao 40 kvadrata, mislio sam da se radi samo o delu klupa, ali vidim da se radi o svim klupama u crkvi, to je veliki posao za jednog coveka. Preracunaj se koliko klupa dnevno mozes da uradis, 2-3 ili jednu ili pola, pa ako ti treba mesec dana za sve, pomnozi sa dnevnicom za koju bi radio i reci im plus materijal, pa koliko izadje, tako da ces imati cistu racunicu. Fusariti namerno, moze da te kosta mnogo vise i para i zivaca i rada. Ne verujem da ce se oni toliko stisnuti, pa da za koju godinu to rade ponovo. Ako se ima racunica, radi se, neki takve poslove rade i u dobrotvorne svrhe, zbog reklame, ali to je njihova stvar i ne mora da bude pravilo.
Crtati godove... pa meni to nebi palo na pamet, zasto bi to radio ? Treba sebi pojednostaviti posao a ne komplikovati i uvaliti se u glavobolje. Kad sve saberes, mozda ce ih obnova svih klupa kostati koliko bi ih kostala jedna nova ili najvise dve. Dakle, treba sa njima otvoreno i iskreno razgovarati, a ako hoce mufte, pitanje je koliko to tebi odgovara i da li si u situaciji. Svi mi zivimo od necega i racunice su razlicite.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

u pravu si Pezzo ali ne razumeš suštinu velika je razlika između katoličke i pravoslavne crkve

u jednoj vladaju kantoni u drugoj jednostavnost

kodnas u katoličkim crkvama uglavnom meštani održavaju crkvu svako radi šta zna a klupe smo prefarbal već ko zna koliko puta uljanom bojom
nam zastupljeno duboreza u crkvi itd

neke veće pare od župnika neće dobiti to znam garant jer kod nas je pravilo

,,Isten fizese meg ,, i uglavnom se toga držimo .Amen.
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Урадиш како треба а Бог ће ти платити!
Рачунаш да си дао прилог цркви...
Ђто би код нас с' југа рекли " Алалиш да ти не пропадне"
А жупника убедиш да макар материјал плати.
И(скоро) сви задовољни
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

To Pero nije razlog da se prihvatis posla i upropastis sav namestaj. Onda je bolje ne raditi, nego naci sta ti vise odgovara. Ja ne uporedjujem katolicku i pravoslavnu crkvu. Igrom slucaja sam pravio nesto od namestaja za katolicku, one ispovedaonice, a za pravoslavnu nisam radio. Mislim da u sustini treba uvek biti iskren i reci ljudima sta mozes i za koju cenu, a sta ne mozes ili ne zelis ili nemas vremena. Ne mora svaki posao da se prihvati, a ono sto prihvatis gledas da bude obostrano korisno i da te niko ne vuce za rukav posle toga da nesto nije u redu. Sad, taj duborez... kad to uprskas, niko ga vise nece moci popraviti, a nemas razloga da ga upropastis. Opatija je i turisticko mesto, a i da nije, opet se na svakom poslu vidi i tvoj obraz. Mislim, meni je sve jedno sta ce i kako ko da radi. Da sam blize tamo, ja bih mu pomogao bar da pocne, imam utisak da se malo zbunio i da mu treba vise moralna podrska. Sam posao nije mnogo komplikovan, samo se treba organizovati da ide lakse i brze.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

@ Pezzo - upravu si i hvala na podršci .

Nisam ni mislio da ću ovo prefarbati sa lakom za čamce :P , kod nas je lošije zastupljena farba za drvo - maltene sva drvna industrija u okolici je u banani .
Å to se tiče naplate , pa u mojoj temi ( Ropee radovi ) je ta crkva iznutra - mala Crkvica u Istri , radio sam im novu ogradu kod orgulja , popravio pod ispod klupa , ofarbao i lakirao sa polumat PU lakom , to sam dobro napravio, tako da sada klupe izgledaju jadno u odnosu na pod .
Nije mi ovo prvi ovakav posao, farbao sam klupe sa sintetskom bojom (Hempel) u drugoj crkvi .
Uglavnom ne fušarim :skratta: , nije mi to u interesu , no u interesu mi je da ja to napravim , jer to je dobra reklama .
Uglavnom za crkvu radim po simboličnim cijenama, tek toliko da nisam u minusu :) , a ostalo Bog će platiti .
Last edited by ropee on 05 Nov 2012 15:36, edited 1 time in total.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ako nađem negdje sliku od oltara kojeg sam radio za Crkveni muzej objesiću ovdje , u njega su postavljena tri kipa koja je restaurirala moja punica .
Oltar sam radio prema nacrtu konzervatora i oni su bili oduševljeni jer je ispao točno po njihovoj skici :smejanje: , a poslije su ga ofarbali sami , uglavnom bojama na prirodnoj bazi, vodenoj i završno šelakom .

Ovaj poslić sa klupama moram napraviti na svoju ruku , te na način, kao što sam napisao , da oni čim manje plate a ja čim bolje prođem :D .
Uglavnom , danas popodne idem u šoping , razgledati što ima u novom dućanu sa bojama , pa onda idemo sa kalkulacijama .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa sigurno ima materijala u Rijeci, nije ti daleko. Samo bih ti preporucio da koliko mozes sacuvas postojecu patinu, naravno da se mora ocistiti, ali pazljivo. Ne znam sta bih ti rekao za te daske na klupama, negde je to prilicno pohabano i natucano, pa bi mozda bilo zgodno da se samo one i sedista prebruse i ponovo bajcuju. Mislio sam da su klupe dosta vece.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

1,6 m dužine i 1,1 m visine i 16 kom , te 6 kom 2,6 m dužine i 1,1m visine , ovo je mala crkvica .

Bio jučer do trgovine na Viškovu , poljubio vrata :forbannad: , rade do 16:30 , a ja bio 10 min kasnije , ufff .
U rijeci su većinom trgovine sa autolakovima, a ovo ostalo ima usput :/ .
Danas moram pobjeći navrijeme sa posla da stignem .
uff što ne volim kada odugovlačim
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Kalina na Orehovici ima dobar asortiman i delaju mislim do 20.00 probaj otić do njih.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

bravo štrki , nisu mi pali na pamet :prsgore:

iću danas :skool:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply