Komarnik

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

:pljesk::pljesk::pljesk:
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

mbole wrote:Uh, sto ne okrenu slike. Usinuh vrat :)
lakše je da okrenete monitor :smejanje:
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

maricaiivica wrote::pljesk::pljesk::pljesk:
hvala!

Ne vidi se na slikama kako funkcioniše, a funkcioniše dobro, leglo je u štok od vrata kako sam samo zamišljao. Na donjoj strani, postoji još po jedna prečka u visini glave deteta, tu on gura kada izlazi a i čvršći je ram.

Mrežica je silikonska, pa ne postoji mogućnost da ako se probuši da se dete iseče.

Voleo bi da vidim da li postoji nešto kao šina što bi moglo da se koristi kao vođica po dnu da kada se otvara, da klizi po tome a da se na kraju, kada poželim, da mogu da otvorim do kraja, da tu može da se izvadi.

Hvala unapred,
svako dobro

do sledećeg projekta !
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Ovaj komarnik sarkama je vezan za stok ,a i ima sarke na sredini da se lakse sklopi i ne zauzima prostor kod otvaranja...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Dobro si napravio komarnik :prsgore:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

zvecanac wrote:Ovaj komarnik sarkama je vezan za stok ,a i ima sarke na sredini da se lakse sklopi i ne zauzima prostor kod otvaranja...
Tako je :prsgore:
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

ropee wrote:Dobro si napravio komarnik :prsgore:
HVALA, uz svesrdnu pomoć učesnika foruma

:hurra:
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Posto vidim da na prozorima isto nemas komarnike, a valja i zbog drugih, razmisli o sledecem nacinu izrade komarnika.

Umjesto letvice kupis cicak traku, izrezes je na potrebne mjere i jedan dio zalijepis obodom prozora, zatim postavis pvc mrezu (vec pripremljenu na mjeru) pa preko nje stavis drugi dio cicak trake.

Veoma efikasno rjesenje, mreza se moze odlicno zategnuti, a veoma ju je lako skinuti i opet postaviti za slucaj da treba!

O cijeni da ne pricam!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

A sto imam osjecaj da iznad ovog tvog komarnika postoji supljina kad se otvore vrata!? :pun:

Kod Vas komarci nisko lete :skratta:
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Sasa wrote:Posto vidim da na prozorima isto nemas komarnike, a valja i zbog drugih, razmisli o sledecem nacinu izrade komarnika.

Umjesto letvice kupis cicak traku, izrezes je na potrebne mjere i jedan dio zalijepis obodom prozora, zatim postavis pvc mrezu (vec pripremljenu na mjeru) pa preko nje stavis drugi dio cicak trake.

Veoma efikasno rjesenje, mreza se moze odlicno zategnuti, a veoma ju je lako skinuti i opet postaviti za slucaj da treba!

O cijeni da ne pricam!!!
Taj prozor se ne otvara, na drugim prozorima imam upravo taj sistem sa čičak trakom. Nije najsjajnije rešenje, ali služi svrsi.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Sasa wrote:A sto imam osjecaj da iznad ovog tvog komarnika postoji supljina kad se otvore vrata!? :pun:
Ah, da, lestvice se prave na dužinu 2 metra, a meni je trebalo 2,15. Nisam hteo druge lestvice jer ova dimenzija 2x2cm upada tačno u štok.

Napravio sam i na vrhu, jednu kao kockicu, do te visine samo nisam slikao.

Sasa wrote:Kod Vas komarci nisko lete :skratta:
:skratta:

Zemljak, sad nek lete kako hoće, kroz ovo što sam napravio neće i nemogu :tummenupp:

Nego, off topic, da li u Podgorici ima komaraca?

Tamo je prosečna temperatura dosta veća zimi, pa me zanima da li ih ima i jesu li počeli da naviru i oni tigrasti !?

Ovde kažu već stižu :o
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Kod nas su tigrasti kao kucni ljubimci!

Ne volim ih, smetaju mi, nerviraju me, al kako da ih ubijem kad su moja krv!? :skratta::skratta::skratta:
Post Reply