Pomoć u vezi sa plakarom

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Meni je 49,6 ok
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja oduzimam 3.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

sad sam izmenio, smanjiću na 3 mm, moraću bolje da merim da više pazim, pre nego bilo šta zašrafim.

Pojavio se problem. Opet tašta :pucko:

Smislile su da onaj deo, gde sam planirao police, koji je uvučen, čija bi dubina bila 21,8cm, da naprave da bude izvučen za još 10 ak cm!? :spyfoordig:

Nije meni problem da to napravim tako, ali čini mi se da će biti, hm, ružnjikavo !?
Korpus beli, koji viri 10 ak cm ne uliva mi poverenje, a sa druge strane, da radim tu stranu u boju frontova, ni to mi se baš ne dopada ... Možda će hteti još i da stavim neka vrata na taj element!?

Posebna je priča što su opet digle frku, kako će to da se razvlači mesec dana, da će to da ometa funkcionisanje u kući i sl.

Biće da im se merači na nekog stolara :skratta: :smejanje:

Svako dobro!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A da kupis auto koji ima samo air bag za vozaca :)
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

:smejanje:
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo jedno pitanje za vas koji živite od ovoga tj od pravljenja nameštaja po meri i po želji.

Koliko novca bi vi naplatili za ovaj projekat o kome smo ovde pisali? To znači, da se napravi i da se montira.

Uz moguće neke prepravke, pre svega u delu gde su namenjene police ali im nije suđeno :/

Žena insistira da to neko drugi napravi a ja stara škrtica ne dam novac :)

Mada, ukoliko ne bi bilo skupo i ja bi se odmarao ovog leta :)

Hvala unapred
Svako dobro!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Materijal znas koliko kosta, dodaj tome 30-50% za ruke i mozes da odmaras :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

kakvo odmaranje, pa ovakav plakar složiš za jedan dan, točnije jedno popodne ukoliko je sve ispiljeno na mjeru i kantirano :pucko:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

maricaiivica wrote:Materijal znas koliko kosta, dodaj tome 30-50% za ruke i mozes da odmaras :)
Nemam pojima koliko košta materijal, ustvari znam otprilike, ali nisam siguran. Ona krojna lista što ste mi napravili moraće da se menja, što u stvari i osnovni razlog zašto sam se "smorio" pa mi se ne radi.

Radi se o sledećem, žena hoće da ima više prostora za kačenje stvari, police za ređanje a to da bude zatvoreno.
A meni je problem, jer, ne želim da mi onaj deo desno, viri, to mi se ne sviđa, voleo bih da bude lepše, u ravni :)

Dajte mi predlog kako da to izgleda, pa da ja onda to njoj predočim, ako joj se svidi, onda pravim.

Postoji mogućnost da se radi dublji, ceo, da onaj deo koji nije uvučen bude 60 cm dubina, onda onaj deo koji je onoj varijanti bio 20 cm sada bi bio 25 cm ali kakva mi je žena, ne bi me iznenadilo da joj je i 25 cm malo (ovde ne budite dvosmisleni, znate na šta sam mislio :smejanje: )


Hvala na odgovoru
svako dobro
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Da se javim posle dužeg vremena :skratta:

Letos, kada je bilo aktuelno, pokrenuo sam temu, svi ste mi pomogli, HVALA!

Dugo ništa nisam radio, leto, godišnji odmor a i žena insistirala da dođu stolari da pogledaju i da daju predloge. Bila su trojica i meni se ni jedan nije svideo, bili su uglavnom skupi a i predlozi mi nisu odgovarali, ustvari, iskreno, hteo sam JA da ga sklopim :hurra:

Tako je i bilo, slikaću ovih dana, da podelim sa svima kako je ispalo.

Inače, sada imam dve bušilice, jednu električnu na 220v a jednu na baterije. To mi je mnogo olakšalo posao, ubrzalo rad, pre svega a i imam dosta više iskustva nego pre.

Uzgred, stavio sam 12 štelujućih nogica i to mi se čini kao "najslabiji" deo cele konstrikcije, ne znam, videćemo.

Svako dobro!
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo ga i na kraju :)

Image

Image

Nije baš ispalo sa zazorima baš najsjajnije ali obzirom da nisam profesionalac, nije ni loše :ongel:

Uglavnom, žena zadovoljna, parice nisu potrošene (bar ne više od onoga što sam planirao, a sve je koštalo ni centa više od 400€) a samopouzdanje na vrhuncu :D

Hvala na pomoći, biće još nekih projekata, uskoro, verovatno :)

Svako dobro!
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Da ga nisi radio iz 3 djela još bi uštedio na materijalu a i nogica imaš malo previše. Kakve su ono crne trakice u donjem djelu iznad ladica?
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

ST STOLAR wrote:Da ga nisi radio iz 3 djela još bi uštedio na materijalu a i nogica imaš malo previše. Kakve su ono crne trakice u donjem djelu iznad ladica?
Moglo je da bude iz 2 dela, ali mislim da je ovako jača konstrukcija. Prvi deo, odnosno, deo gde su fioke, tu između fioka imaju poprečne strane koje bukvalno "drže" taj deo, nema ugibanja.

A i nije mnogo velika razlika u ceni materijala, nisam imao praktično nikakvih ostataka, sa jedne strane a sa druge strane, obzirom da sam komplet sve sam radio, u sobici, bio bi mi problem sa većim elementima da "manipulišem".

Nožice su i ovako slabog kvaliteta, a ovo je dosta veliki plakar. Ima 260cm * 60cm dubine, pa kada se na tu veličinu dodaju još i stvari, kojih ima baš dosta i treba tu da se spakuju, pomislim da ne bilo loše čak i da ima još jedan red :)

Hvala na odgovoru,
svako dobro!
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

ST STOLAR wrote:Kakve su ono crne trakice u donjem djelu iznad ladica?
To je guma (neki sunđer, ili šta već) koja se stavlja na vrata i prozore za dihtovanje, samolepljiva, znate na šta mislim sigurno. Stavio sam to jer ta vrata nekako suviše lako prilaze pa nekako lupe. To će se verovatno rešiti kada bude unutra nekih stvari, čisto da probam.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

:tummenupp: za to imaš male silikonske prozirne gumice koje nalijepiš i nevidiš :P , inače , svaka čast na odluci da ipak sam složiš svoj ormar :prsgore:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply