trebam mišljenje oko radnog stola

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ta 3-4 ili koliko god srafova nece uraditi ama bas nista. Mogu da posluze jedino ako nemas dovoljan broj stega da to lepo pritisnes dok lepis, ali moja ti je preporuka da ih posle izvadis. Cas posla zaboravis da je tu sraf, krenes glodalicom ili blanjom ili dletom... i eto belaja.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

misliš da je sasvim dovoljno što se čvrstoće i dugotrajnosti tiče samo ljepilo?
možda da barem koji moždanik ili nešto stavim? :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo vec ne mislim, ovo znam :)
Apsolutno dovoljno, i vise nego dovoljno.

Mozdanici, keksici i slicno se koriste ili kada se radi ceoni spoj (lepe se rezovi koji su poprecno na vlakna upravo zato sto na takvom rezu lepak ne drzi), ili da bi pomogli da se daske poravnaju, kako bi kasnije imao manje obrade, ili kada je u pitanju mateijal tipa boka iverice, koji jednostavno nema ravnu povrsinu za koju bi lepak mogao da uhvati.

Ako imas keksericu, mozes da stavis par komada iz ovog drugog razloga, posto kada je povrsina velika daske vole da se klizaju po lepku, i beze dok ih stezes.

Zalepljen spoj duz godova je jaci od samog drveta. Kada bi lomio takav spoj on nikad ne bi pukao na spoju, vec negde na drvetu. Samim tim, besmisleno je jos ojacavati najjace mesto.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Ne mogu otvoriti onaj početni fajl da bi vidio o čemu pričate. Obzirom na ekstenziju skp to je valjda sketchup kojeg imam na kompjuteru ali ga on ipak ne prepoznaje.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

@šantjer - mogu ti mailati izravno, ili nekako poslati
@mbole - jasno je meni da je ljepljeni spoj jači od samog drveta, ali zbog dugotrajnosti i navlačenja i vibracija i štajaznam pitam
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

šantjer wrote:Ne mogu otvoriti onaj početni fajl da bi vidio o čemu pričate. Obzirom na ekstenziju skp to je valjda sketchup kojeg imam na kompjuteru ali ga on ipak ne prepoznaje.
Kada skines fajl, uzmi ga levim klikom misa odnesi na ikonicu sketchup-a i pusti klik. Novi sketcup ne prepoznaje ikonicu ali otvara, provereno.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Pokušavam ali mogu ga skinuti samo zipanog, a onda ga neće razipati već mi kaže da je ili nepoznat format ili oštećen. Zapravo mi nije jasno tj. ne sjećam se kako sam jutros došao uopće do toga da je sketchup.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To brljavi file share server. Meni ga je skinuo kao moj.rar, a ustvari treba da bude moj.skp
Samo preimenuj fajl koji skines u bilosta.skp
Post Reply