pomoć oko X stola

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
zlija-dj
Šegrt
Posts: 20
Joined: 11 May 2011 12:37
Location: Djakovo

pomoć oko X stola

Post by zlija-dj »

Evo da nadodam na svoj upit od prije jos, pa ako nekom bude od pomoci ili bude ikad pokusao izvest ovako nesta, moze mu biti od pomoci

kao sto se moze vidit na ovoj slici su 3 noge, dimenzija 640x90x30, i svaka ima urezan drukciji oblik. Posebno se mora paziti oko nogu, jer nemoze bilo kakva dimezija sirine i debljine biti, mora biti proporcionalna npr. 640x90x30 ili 640x120x40 itd. odnosno sirina/3=debljina. Mora se paziti i na to ako se pravi R-profil da utori moraju istog radijusa biti kao i vanjski, ja sam skicirao da je sve pravokutnog oblika, al kad sam ga napravio ima sve R-profile. Utori moraju biti kolika ja sirina i debljina istih nogu, par kota sam nacrtao, detaljnije mogu na zahtjev

Image

na ovoj slici je prikazano kako se sklapaju noge, i vjerujte mi, u sketchupu sam ih pokusavao sklopiti cca 2h uz XX prepravki dok nisam uspio sve ustimat

KORAK 1. - sljedom kak je prikazano na prvoj slici 3. NOGA se spusta u utor 1. NOGE do utora u 3.NOGI kao na slici dolje
Image

KORAK 2. - 2. Noga se stavlja na prvu nogu sve do 3. noge
Image

KORAK 3. - 3. Noga se spusta ostalih 30mm dok nesjedne na 2. nogu i zatvori sve otvore
Image
ovako pravio bih ovakav stol kao na slici ono što me zanima kako to izvesti, uspio sam u sketchupu nacrtat i složiti al mi se nesviđa što na jednoj nozi mora biti 4cm rupa što možete vidit na slici, sad me zanima jel se može drukčije izvest i kako ili tako može jedino

Hvala

Image

Image
Last edited by zlija-dj on 25 Dec 2012 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Za početak, dobro došao.
Linkovi prema slikama ne rade! Provajder poručuje da je spam, pa proveri ti to malo....

Code: Select all

Trend Micro Internet Security blocked your connection due to high SPAM activity.

To unlock your internet connection please verify your identity.

To verify your identity please call your internet provider support by one of the numbers provided below:

+37125010486

+37125010502

+38761116712

+994407586815
User avatar
zlija-dj
Šegrt
Posts: 20
Joined: 11 May 2011 12:37
Location: Djakovo

Post by zlija-dj »

neznam meni je prikazivao sliku sad sam promjenio hosting

pozdrav
User avatar
zlija-dj
Šegrt
Posts: 20
Joined: 11 May 2011 12:37
Location: Djakovo

Post by zlija-dj »

Ispravio sam prvi post jer sam uspio napraviti i objasnio sam kako, i molim moderatore ak da premjeste temu ak joj nije vise mjesto u ovom podforumu

Hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bravo. Svidjaju mi se ovakva "nemoguca" resenja, i "blesavi" spojevi.

Kako ono bese: sve se moze naterati da radi, ako se sa tim dovoljno dugo zevzecis :)
User avatar
dragisa dragisa
Majstor
Posts: 352
Joined: 07 Dec 2008 14:28
Location: Beograd-Mirijevo

Post by dragisa dragisa »

Лепо смишљено.
Допадају ми се цртежи.
Једна сличица више вреди од два сата приче.
Tri puta meri, jednom seci... i tako jedno pet šest puta
Post Reply