Oblik i dimenzije kundaka za samostrel

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Zort wrote:Rekao sam da cu praviti od hrasta jer je hrast tvrd a najpristupacniji je.[/url][/url]

I dalje sam otvoren za sve predloge
Prvo trazis savet od kojeg drveta, a znas da ces praviti od hrasta.Gde je tu smisao.
Treba da postujes necije vreme i nauci da slusas, trebace ti to u zivotu.
User avatar
Zort
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 28 Sep 2011 18:21
Location: Uzice, Srbija

Post by Zort »

Imao sam nekih obaveza danas ali posto ne idem u zivot veceras pa sam naso vremena da malo istrazujem. Posto na netu nisam nasao mnogo korisnih stvari a ona knjiga od preko 400 strana je slaba vajda.
Tako da sam morao da se oslonim na samog sebe tj. morao sam da ubodnom secem dasku, da je oblikujem dok ne dodjem do nekog normalnog oblika. I tako sam sekao i dosao sam do do ovoga odprilike (crtez nije crtan odprilike nego je proporcionalan)

Image

Mislim da je dizajn ok mada ako ima nekih mana slobodno recite da to ispravim na vreme
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zort wrote:Posto na netu nisam nasao mnogo korisnih stvari a ona knjiga od preko 400 strana je slaba vajda.
"Slaba vajda" jer te mrzelo da citas toliko, ili nisi uspeo da nadjes ono sto ti treba?
User avatar
Zort
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 28 Sep 2011 18:21
Location: Uzice, Srbija

Post by Zort »

Slaba vajda jer u delu gde se prica o dimenzijama na 102 stranici ne uklapa mi se sistem za okidanje, kad bi pravio onako morao bi da menjam mehanizam a ne bi da se upustam u tu avanturu. Takodje ogroman problem je previse informacija ili ti mnogo teksta. Tako da mi je najlakse da probam da sam dodjem do dimenzija kopirajuci izgled ostalih samostrela.
Kad sam otvarao temu mislio sam da postoji neka skica kundaka ili tela samostrela al koliko god da sam trazio nema nigde nista bem ti internet
User avatar
dejantb
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 29 Aug 2012 15:17

Post by dejantb »

mozes li mi dati dimenzije luka i matreijal od kojeg je napravljen?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

dejantb wrote:mozes li mi dati dimenzije luka i matreijal od kojeg je napravljen?
Ljep pozdrav Dejantb.:skool:
Bilo bi ljepo kad bi se predstavio i napisao nam od kuda si,ujedno to su pravila foruma da se popuni profil iz kog mjesta ili kog djela planete zemlje dolaziš.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Zemljak, vodi de ti računa, jer je moj drug umal robijao zbog samostrela, prijavio ga komšija da pravi samostrel, i kad je izlazio iz kuće našao se usred scene iz nekog akcionog filma sa velikim budžetom, došli da ga hapse, srećom kad su upali u radionicu samostrel je bio rasklopljen na delove i nije bio u funkciji, pa je prošao samo sa novčanom kaznom, a umal i u zatvor da ode.
Veruj mi a i verovatno sam znaš kakvi su naši policajci.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Ovde je sve regulisano:
http://www.lovcisrbije.com/index.php/lo ... iji/0.html

Samostrel je sportsko oružje sa tetivom i kao takav može da se koristi samo na sportskim terenima. Fizičko lice sme da poseduje samostrel samo ako je član sportskog kluba koji je registrovan i ima odgovarajuću dozvolu.
User avatar
Pcelar Aca
Šegrt
Posts: 41
Joined: 04 Mar 2010 21:53
Location: Vlasotince

Post by Pcelar Aca »

Da li samostrel ima jacu moc od obicnog luka sa strelom?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

spock wrote:Samostrel je sportsko oružje sa tetivom i kao takav može da se koristi samo na sportskim terenima. Fizičko lice sme da poseduje samostrel samo ako je član sportskog kluba koji je registrovan i ima odgovarajuću dozvolu.
Do nekle se ne slazem. Naime:
Slazemo se da samostrel, kao i sva ostala oruzja sa tetivom spadaju pod sportsko oruzje, ali se ne slazemo oko ostatka teksta.

Član 10.

Trofejno oružje i oružje koje zbog dotrajalosti više nije za upotrebu može držati, na osnovu odobrenja nadležnog organa, lice koje ispunjava uslove iz člana 8. stav 1. tač. 1) do 5) i stav 2. ovog zakona.

Vazdušno i oružje sa tetivom može se nabavljati, držati i nositi pod uslovima iz stava 1. ovog člana.

Član 8.

Odobrenje za nabavljanje vatrenog oružja neće se izdati:

1) maloletnom licu i licu lišenom poslovne sposobnosti;

2) licu osuđivanom za krivična dela napada na ustavno uređenje, ugrožavanja teritorijalne celine, podrivanja vojne i odbrambene moći, nasilja prema predstavniku najvišeg državnog organa, oružane pobune, terorizma, diverzije, povrede teritorijalnog suvereniteta, otmice vazduhoplova, ugrožavanja bezbednosti leta vazduhoplova, ubistva, teške telesne povrede, lake telesne povrede, učestvovanja u tuči, ugrožavanja sigurnosti, ugrožavanja opasnim oruđem pri tuči ili svađi, otmice, silovanja, protivprirodnog bluda, teške krađe, razbojničke krađe, razbojništva, teški slučajevi razbojničke krađe i razbojništva, iznude, izazivanja opšte opasnosti, nezakonitog lova, sprečavanja službenog lica u vršenju službene dužnosti, ometanja ovlašćenog službenog lica u obavljanju poslova bezbednosti ili održavanja javnog reda i mira, sprečavanja ovlašćenog službenog lica u obavljanju poslova bezbednosti ili održavanja javnog reda i mira, nasilničko ponašanje, izrađivanje i nabavljanje oružja i sredstava namenjenih za izvršenje krivičnog dela, učestvovanje u skupini koja izvrši nasilje i za krivično delo utvrđeno ovim zakonom;

3) licu protiv koga se vodi krivični postupak za krivična dela koja se gone po službenoj dužnosti, za vreme dok traje postupak;

4) licu koje u poslednje tri godine od dana podnošenja zahteva za izdavanje odobrenja za nabavljanje oružja kažnjavano za prekršaj javnog reda i mira za koji je propisana kazna zatvora ili prekršaj utvrđen ovim zakonom;

5) licu protiv koga se vodi prekršajni postupak za prekršaj javnog reda i mira za koji je propisana kazna zatvora ili prekršaj utvrđen ovim zakonom, za vreme dok traje postupak;
...

Odobrenje za nabavljanje oružja neće se izdati i kad je to neophodno za zaštitu lične i imovinske sigurnosti drugih lica, javni red i mir ili za bezbednost i odbranu Republike.

To ce reci nigde ne postoji stav da moras biti clan sportskog drustva da bi dobio odobrenje za nabavku sportskog oruzja (bilo kog sportskog oruzja, ne samo oruzja sa tetivom).
Post Reply