Kuhinja kitchendraw

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
mali perica
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 01 Nov 2011 22:06
Location: zagreb-marija bistrica

Post by mali perica »

e steta......bas sam se ponadao da znas.....

oxy.....znas li ti mozda napraviti listu materijala u KD-u ili za mene jos bolje dali znas u PRO100
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

KD je napravljen tako da skines besplatan program a onda placas radne sate ( a imas crack pa ne placas nista).
U programu imas gotove kuhinjske elemente a ti mozes sebi preko mobyscripta da pravis svoj vlastiti katalog sa dezenima, cijenama, materijalima, ruckama i svim ostalim. E sad , stvar je sto smo mi sebi to napravili i trajalo je oko pola godine, i stalno se nadogradjuje.....ima jos par greski rjesiti tako da se mora prekontrolisati krojna lista....a svakako u glavi vec sve imam, pa mogu sad napamet izbiflati svaki komad za bilo koji elemenat :-)
Oko PRO100 ne znam nista
100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Menjana je boja,ali nikako ne mogu da uspem da ubacim nesto od eggerovih dekora,i ne znam odakle da ih skinem i u kom formatu.?Ako znas nesto javi...
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

slavijov wrote:Menjana je boja,ali nikako ne mogu da uspem da ubacim nesto od eggerovih dekora,i ne znam odakle da ih skinem i u kom formatu.?Ako znas nesto javi...
dekori su ovdje
http://zoom.egger.com/ost-eng/zoom-serv ... E_HTML.htm
a kako
viewtopic.php?id=2046&p=1
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Skinuo sam dekore,koji su po komadu preko 4mb (imaju odlicnu rezoluciju)i provukao ih kroz xfader.Otvorio sam folder sa dekorima preko C particije KD Texture gde se nalazi program,u taj folder sam smestio sve dekore,zatim sam otvorio program KD,otisao na setup-catalogs-mobyscript.Tu sam pod File open izabrao Kitchens&Batrooms v3 onda izlazi tekst A more recent catalog has been detect .Would you like to update the catalog-imam opciju yes ili no,ako izaberen yes onda nesto obradjuje da ne mogu da ga iscekam,a ako izaberem no,onda mogu da pronadjem textures,front models finishes i ostale stvari ( tu u texturama se vec nalaze neke),dole imam Add-insert i delete,gore malo desno imam opciju text to find-search,ali kako sada da ubacim dekor,kada upisom u potragu naziv dekora koji sam vec ubacio u programski folder KD sa texturama on nista ne reaguje.?:spyfoordig:
Last edited by slavijov on 05 Apr 2012 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

slavijov wrote:Tu sam pod File open izabrao Kitchens&Batrooms v3 onda izlazi tekst A more recent catalog has been detect .Would you like to update the catalog-imam opciju yes ili no
Nije potrebno raditi update kataloga, a evo video kako ubaciti texturu.
http://www.filefactory.com/file/435j6f21fv5/n/proba_rar
Savjet je da radiš svoj katalog. Odaberi od postoječih koji ti najviše odgovara, odi na Save as, pa ga polako nadopunjavaj texturama, novim elementima itd.
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

slavijov wrote:Skinuo sam dekore,koji su po komadu preko 4mb (imaju odlicnu rezoluciju)i provukao ih kroz xfader.Otvorio sam folder sa dekorima preko C particije KD Texture gde se nalazi program,u taj folder sam smestio sve dekore,zatim sam otvorio program KD,otisao na setup-catalogs-mobyscript.Tu sam pod File open izabrao Kitchens&Batrooms v3 onda izlazi tekst A more recent catalog has been detect .Would you like to update the catalog-imam opciju yes ili no,ako izaberen yes onda nesto obradjuje da ne mogu da ga iscekam,a ako izaberem no,onda mogu da pronadjem textures,front models finishes i ostale stvari ( tu u texturama se vec nalaze neke),dole imam Add-insert i delete,gore malo desno imam opciju text to find-search,ali kako sada da ubacim dekor,kada upisom u potragu naziv dekora koji sam vec ubacio u programski folder KD sa texturama on nista ne reaguje.?:spyfoordig:
Ne treba ti odlicna rezolucija, dosta je velicina slika koju skines sa eggerove stranice. A u KD-u imas pod structures i velicinu slike, pa ako stavljas da je dekor recimo za visece od 900mm onda ides da je slika 1000x600......a skini verziju 4,53, za tu imas i crackove i sve....sve preko te je zajebancija...i nikad ne idi na update catalog
100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Sve sam ja to skapirao,da ne treba da se ide na update catakoga,usao sam u postojece texture koje KD vec sadrzi,menjao sam postojece boje,dimenzije elemenata,napravim slobodno mesto za novi dekor ali mi je problem kako da uvezem taj dekor,gde trebam da ga prethodno postavim,mozda je to jednostavno ali ja ne mogu da se snadjem.?
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

slavijov wrote:Sve sam ja to skapirao,da ne treba da se ide na update catakoga,usao sam u postojece texture koje KD vec sadrzi,menjao sam postojece boje,dimenzije elemenata,napravim slobodno mesto za novi dekor ali mi je problem kako da uvezem taj dekor,gde trebam da ga prethodno postavim,mozda je to jednostavno ali ja ne mogu da se snadjem.?
Update kataloga nema sa time nikakve veze. Kitchen Bathrooms V3 katalog ima za bazu Kitchen Basis katalog, i kod otvaranja te pita
da li da radi update. Ako kažeš da, nešto će brljati 20-tak minuta ali se ništa promjeniti neće.

Jesi pogledao onaj video.
Dekor koji želiš spremi u C\KD\Textures , a kada otvoriš Texture u Mobyscriptu klikni na File(JPG or BMP), i pridodaj dekor koji želiš.
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

Image

u CODE pises sifru boje
u NAME ime dekora
u FRABE odaberes neku nijans pribliznu boji dekora jer ce ti mozda od te boje koju tu odaberes biti boja kantova
u REFLEX stavi 0,0, ako je dekora, ili recimo 0,9 ako pravis staklo
u Transparenz stavi 0,0, ako je dekora, ili 0,9 ako pravis staklo
u DATEI.....e to je bitno.....tu odaberes putanju odakle vuce texturu, znaci ako si teksture snimio na C: pa u KD pa u teksture onda zadaj tu puitanju do zeljene boje
BREITE i HOCHE v evisina i sirina slike ( teksture) pa ako ti treba dekora za kuhinjska vrata od 900x600 stavi tu 1000x600 da ti se ne bi na crtezu fronta sastojala od dvije povezne strukture pa ces onda imati kao presjecena vrata i godovi se nece poklapati
GETONT, EINGESCH I MODULAT iskljucuju i ukljucuj ovisno od dekora do dekora, pa sta najboje izgledalo to ostavi
100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Ovo zadnje mi je trebalo,uspeo sam konacno,sad tek vidim da je prosto samo kad covek ima resenje.Okacicu neki rad u eggerovim dekorima.Mada imam ja tu jos pitanja,posto u kichenu imam na stotine razlicitih radova,to je dosta vremena i truda ulozeno,plasim se samo sta ce da se desi ako mi ne daj boze pukne vindovs ili tome slicno,ne znam da li postoji mogucnost da se sacuvaji ti radovi,u trodimenzionalnom obliku.? Oxy hvala ti puno
User avatar
Oxymoron
Šegrt
Posts: 49
Joined: 10 Apr 2010 12:13
Location: Kiseljak

Post by Oxymoron »

slavijov wrote:Ovo zadnje mi je trebalo,uspeo sam konacno,sad tek vidim da je prosto samo kad covek ima resenje.Okacicu neki rad u eggerovim dekorima.Mada imam ja tu jos pitanja,posto u kichenu imam na stotine razlicitih radova,to je dosta vremena i truda ulozeno,plasim se samo sta ce da se desi ako mi ne daj boze pukne vindovs ili tome slicno,ne znam da li postoji mogucnost da se sacuvaji ti radovi,u trodimenzionalnom obliku.? Oxy hvala ti puno
sacuvas svoj katalog i scene na stiku( svaka scena je jedan rad i svaku mozes exportovati i importovati u kd na drugi racunar ako su isti katalozi na oba) , i onda ponovo instaliras istu verziju programa i samo snimis.......najbolje ti je da snimis kompletan kd i scene , pa da imas odmah i dekore i sve ostalo spremno
Last edited by Oxymoron on 06 Apr 2012 21:34, edited 1 time in total.
100put crtaj, jednom prodaj
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Evo dnevne sobe uradjene u kitchenu sa eggerovim dekorima.
ImageImage
Last edited by slavijov on 30 Mar 2013 21:48, edited 1 time in total.
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Gotova je dnevna soba-ostalo je jos alu krilo.
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Trpezarija uradjena u kitchenu.ImageImage
Last edited by slavijov on 13 Jul 2012 23:28, edited 1 time in total.
Post Reply