Mini vertikalni formatizer...

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Mini vertikalni formatizer...

Post by zvecanac »

Za prvi maj ,napravio sam sa sinom mali formatizer,sa zanemarljivim ulaganjem(oko 35eura),naravno ne racunajuci rucni cirkular koji sam imao od ranije.Kao sto se vidi jednostavno,mala ulaganja,precizan rez a sto je najvaznije mnogo praktican...
Evo nekoliko slika(slikao sam ga bez rucnog cirkulara )...
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by zvecanac on 06 May 2011 20:31, edited 1 time in total.
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:):hurra:

Čestitamo,čekamo utiske
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Lepo ali zasto ne bi stavio asinhroni motor manja je buka a lakse je rezati sa njim.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

To si u pravu,ali ovo je bilo najbrze izvodljivo resenje(napravili smo ga radi jednog veceg posla da bi ubrzali rad...)
Kada budem imao vise vremena napravicu kolica sa osovinom i mmotorom.Ovo mi je jednostavnije resenje jer mogu da sem pravolinijskog reza da rezem i pod nekim uglom...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Odlicno je to,pravio sam i ja neku slicnu skalameriju,sobzirom da su mi daleko ovi sto rezu dobro mi dodje da prekratim neko parce.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

ja razmišljam o izradi vertikalnog formatizera, pa me interesira nekoliko stvari,

jesi li stavio kakav protuuteg, da bude lakše držati cirkular , može li se ovaj nosač cirkulara pomicati lijevo desno, i jesi li predvidio osim vertikalnog reza i horizontalni, ako može horizontalni , kako su riješene vodilice ?

Može li koja slika kompletnog formatizera , i kako si zadovoljan sa izvedbom :tummenupp:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Protiv teg nisam postavio iako mi je bio u planu jer planiram da mesto rucnog cirkulara postavim osovinu sa motorom(ovde promlela vodenica i tako ostala).Ne mogu da ga pomeram levo desno vec samo po osi vertikale a obradak pomeram po horizontalnom nosacu.Kao sto vidis ovo je samo vertikalni formatizer sa kojime sam zadovoljan jer je precizan rez i mnogo mi ubrzava posao .
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

slažem se da ubrzava posao :skool:

ja miislim kad budem radio takvu mašinu , napraviti je tako da se može pomjerati lijevo desno i piliti vertikalno na tri ili četiri pozicije , i ako ne bude previše komplicirano napraviti gornju i doljnju vodilicu tako da se može napraviti i horizontalni rez :skool:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Image
Image
Image
Evo i mi smo se malo zimus igrali :)
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

daj malo vece slike :stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

To je jos u fazi rada a sto se tice slika jedva sam se snasao pa je ispalo ovako. Trenutno radimo predrezac koji nam je nesto zapeo pa nikako da uradimo. Jos nisu stavljene sve staze za krojenje i podele to je tek u fazi rada. Napravili smo bili i ruku za levo desno medjutim odustali smo jer nema fizicki mesta tako da ce ici samo gore dole. Kad ga privedemo kraju bice i vece slike nadam se da cu potrefiti.:)
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
Post Reply