Projekt-dostava

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Projekt-dostava

Post by rushinbrain »

(ovo bas i nije projekt od drveta ali ima veze sa stolarijom pa ako moderator misli da nije primjereno za ovu temu neka promjeni ili izbrise.hvala)


Imam jednu ideju koja mi se mota duze po glavi za posao koji bi htio da pokrenem zasada u Zagrebu ako bi bilo kakvog interesa.
Htio bih vase savjete kritike i opcenito sto mislite dali bi ta usluga i vama imala smisla i dali bi ju uzeli u obzir kad bi vam bila na raspolaganju u vasem kraju..
Znam da je kriza posla ali bas i iz tog razloga bih pokrenuo ovu ideju.


Dakle ideja je dostava samo za stolare i stolarije robe na paletama,ili cijele ploce koja bi se odvijala po paketima
-toliko dostava po mjesecu toliko para
-cak i sitnice koje se zaborave ponjeti na montazu ja znam koja je to muka kad nesto nemam (odredjene sarafe,prekratka sina za ovjes elemenata ili bilo sto drugo , da se ne staje sa montazom i gube 1-2 sata na odlazak po to)
-dostava okova
-odlazak sa vasim krojnim listama u jedan od centara i narudjba

Dali bi se ovom uslugom ustedjelo na vremenu ljudi koji obavljaju te stvari i nafti.

Stavit cu otprilike kako sam zamislio model cijena
Znaci da bi se meni to isplatilo ja bi trebo imat nize cijene od dostave inace i zaradu imat na mnozini klijenata.
Cijene jos nisu izracunate u pravim omjerima ali su otprilike tu negdje.







Prijevoz i dostava na adresu radione ili na mjesto montaze

-iveral na paleti , iveral cijele ploce (u jednu dostavu uracunato sto stane na kamion dimenzija zapremine 2 x 4 m ,tezine do 1,5 tonu)

-materijal od 1 sarafa do komplet okova za 1 ili 10 kuhinja(sobnog namjestaja i ostalog)

- 4 dostave mjesecno
- dostava na bilo koju lokaciju u Zagrebu

Mjesecna cijena 600 kn

.-----------------------------------------------------------------------------

Prijevoz i dostava na adresu radione ili na mjesto montaze

-iveral na paleti , iveral cijele ploce (u jednu dostavu uracunato sto stane na kamion dimenzija zapremine 2 x 4 m ,tezine do 1,5 tonu)

-materijal od 1 sarafa do komplet okova za 1 ili 10 kuhinja(sobnog namjestaja i ostalog)

- 8 dostava mjesecno
- dostava na bilo koju lokaciju u Zagrebu

Mjesecna cijena 1,200 kn


Prijevoz i dostava na adresu radione ili na mjesto montaze

-iveral na paleti , iveral cijele ploce (u jednu dostavu uracunato sto stane na kamion dimenzija zapremine 2 x 4 m ,tezine do 1,5 tonu)

-materijal od 1 sarafa do komplet okova za 1 ili 10 kuhinja(sobnog namjestaja i ostalog)

- do 30 (+ 5 odlazaka za kroje liste)
- dostava mjesecno u bilo koje vrijeme izmedju 7h – 20h
- dostava na bilo koju lokaciju u Zagrebu
- u maxi ponudi nudim i do 5 odlazaka s vasim krojnim listama Samo i iskljucivo na usb-u da se naruci roba i okov za Vas sljedeci projekat

Mjesecna cijena 7,000 kn



Dali vi mislite da mozete profitirat ovom uslugom i ustedjet vrijeme!?????????
Last edited by rushinbrain on 14 Mar 2011 08:38, edited 1 time in total.
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Meni se ne čini kao dobra ideja, ali nemoj da te to obeshrabri...

600kn/4 dostave = 150kn po dostavi....Elgrad dostavlja jeftinije od toga....i nisam ograničen brojem dostava u mjesecu...mogu jedan mjesec imati 1 dostavu, a drugi 30 dostava....

Pretpostavka je da tko se bavi tim poslom da ima kombi ili prikolicu i da ako je stalno po terenu gotovo uvijek mu je usput da si pokupi materijal navečer poslje montaže.
Ako ima toliko posla da nema vremena onda ima radnika koji to obavi umjesto njega.

Da li taj kamion kojim namjeravaš obavljati usluge prijevoza ima viljuškar kao Elgradov kamion?

Kad dođe kriza prvo što se nađe na udaru su takve usluge, nešto što nije nužno, možda može poboljšati produktivnost malo, ali nije nužno...to je prvo gdje će se rezati troškovi.

Mali obrti ili ljudi koji rade na crno nemaju stalan obujam posla.....plaćaju pretplatu a možda neće iskorisiti uslugu uopće ili će im trebati duplo više....

A za to da u toj cijeni nekome ponekad usfali šaraf ili sl . na montaži to mi je teoretski ok, ali samo ako garantiraš da ćeš to donjeti u roku 10-30minuta max od kad te nazovem...a to nema šanse da garantiraš osim sa puno vozila....

Ako mi ti doneseš šarafe za sat-dva po cijeni 150kn ili ja sam odem doma ili do najbližeg kolege stolara na istom sam što se vremena tiče a uštedio sam barem 120kn.

Ovo sa naručivanjem krojnih listi preko tebe je nepotrebno jer svi centri rade sa mailovima...danas svaki bolji mobitel može poslati mail....
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

Sve je to istina sto si rekao hvala na iskrenom odgovoru ,na isti nacin sam ja sebi odgovarao na pitanja zasto bih ja uzeo paket mini srednji ili maxi kad mogu sam to obavit.
I da znam da svaki stolar danas gotovo svaki ima svoj kombi.

Zato sam i stavio tu post cisto da vidim koliko ima smisla u to ici, dali itko moze imati koristi od takve usluge.

zar nema elgrad dostavu tek preko nekih 5000 kn materijala i sch preko 500 kn!?
Dali znas za koliko elgrad vozi pojedinacno ako se plati?
Last edited by rushinbrain on 14 Mar 2011 19:05, edited 1 time in total.
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

rushinbrain wrote:Sve je to istina sto si rekao hvala na iskrenom odgovoru ,na isti nacin sam ja sebi odgovarao na pitanja zasto bih ja uzeo paket mini srednji ili maxi kad mogu sam to obavit.
I da znam da svaki stolar danas gotovo svaki ima svoj kombi.

Zato sam i stavio tu post cisto da vidim koliko ima smisla u to ici, dali itko moze imati koristi od takve usluge.

zar nema elgrad dostavu tek preko nekih 5000 kn materijala i sch preko 500 kn!?
Dali znas za koliko elgrad vozi pojedinacno ako se plati?
Ne znam točno za uvjete dostave u Elgradu, dva-tri puta sam koristio to i plaćao nekih 100-150kn , ali izvan Zagreba -->Zelina, najlakše da ih nazoveš i pitaš.

Ali, cijelo to tržište prijevoza kombijima je generalo gledano prezasićeno i tu nije moguće ostvariti neku poštenu zaradu, nekad davno je to bio ok biznis, sad ima i viška kombija i ljudi koji voze sve i svašta.

Milslim da je pametnije probijati se sa stolarijom nego sa prijevozom, iako je i tu tržište prezasićeno svakavim "majstorima" pa je teško ostvariti na prosječnom projektu zadovoljavajuću zaradu...valjda će se i to promijeniti.
A činjenica je da se od prosječnih projekata živi.
User avatar
Dragomije
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2017 10:31

Post by Dragomije »

Dobar savjet je dao tomislavm. Stvarno ima puno tih firmi sta nude kombi prijevoz a kod nas malim poduzetnicima nije lako uspjet.
Post Reply