Projek-dnevni boravak

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
dj-avantgarde
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 06 Mar 2011 18:11
Location: Karlovac

Projek-dnevni boravak

Post by dj-avantgarde »

Pozdrav svima!trebao bi pomoc pri izradi neceg ovakog.naravno to bih uklopio u gabarite koji mi odgovaraju.zanima me s kojom vrstom drveta mi je to najbolje raditi i na koju vrstu spoja da idem!
http://img17...us/i/dnevnibora ... rafij.jpg/
Last edited by dj-avantgarde on 06 Mar 2011 18:23, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mnooogo ti je mala ova slikica d bi videli o cemu se radi.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ako radiš za sebe, isplati se malo pomučiti i napraviti kvalitetan namještaj koji ćeš s ponosom pokazivati. Korpuse napravi od sirovog MDF-a ili šperploče, može i brezove. Nakon što sve iskrojiš i izrežeš, furniraj jednu stranu orahovim furnirom, na primjer, a potom lakiraj furnir. Zatim sastavi korpuse i furniraj i lakiraj vanjske plohe i prednje bridove. Tako ćeš dobiti savršen spoj na kutevima koji izgleda bolje nego spoj ploha pod 90 stupnjeva. Fronte napravi od lakiranog medijapana.
User avatar
dj-avantgarde
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 06 Mar 2011 18:11
Location: Karlovac

Post by dj-avantgarde »

aha,puno hvala na savjetu!sam nasao primjer koji mi se svidja a za koji dan cu nacrtati neku skicu pa cu postaviti!da li ima neka tema o furniranju posto to jos nisam radio!hvala svima
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Last edited by BILJEŽNIK on 07 Mar 2011 14:25, edited 1 time in total.
User avatar
dj-avantgarde
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 06 Mar 2011 18:11
Location: Karlovac

Post by dj-avantgarde »

Da nazravno da cu vjezbati!ipak tu ima puno posla!radovi su ti odlicni sve i jedan!znaci sve bi mogao od mdf-a?!
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Možeš sve od mdf-a debljine 18 mm. Za plohe koristi furnir 0,6 mm debljine, a rubove furniraj prirodnim furnirom debljine 1,5 do 2 mm. Furnir na rubove ljepi neoprenskim ljepilom koje na mdf nanesi u tri sloja jer ga ovaj upija.
User avatar
Savke
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009 22:18
Location: Vranic,Barajevo

Post by Savke »

BILJEŽNIK wrote:Ako radiš za sebe, isplati se malo pomučiti i napraviti kvalitetan namještaj koji ćeš s ponosom pokazivati. Korpuse napravi od sirovog MDF-a ili šperploče, može i brezove. Nakon što sve iskrojiš i izrežeš, furniraj jednu stranu orahovim furnirom, na primjer, a potom lakiraj furnir. Zatim sastavi korpuse i furniraj i lakiraj vanjske plohe i prednje bridove. Tako ćeš dobiti savršen spoj na kutevima koji izgleda bolje nego spoj ploha pod 90 stupnjeva. Fronte napravi od lakiranog medijapana.
Da furnira jednu stranu i da lakira pa onda da sastavi ........ isuse boze. To moze ako pravi neke sanke.Prva stvar-Jednostrano furniran MDF ce se iskriviti a tek lakiran necu ni da pomislim.Drugo- komad namestaja se lakira po zavrsenom sklapanju pre ili posle sastavljanja(slepljivanja). Trece- ako hoces da imas horizontale i vertikale spojene tako da se ne vide kantovi ni jedne ploce to se postize secenjem pod 45 stepeni ukoliko nesto isfurniras preko spoja taj spoj ce se pokazati vrlo brzo i to ce izgledati veoma ruzno, dakle bolje namerno vidljiv spoj nego greska u obliku linije tj. neravnine. Ja se izvinjavam forumasima mozda sam preterao ali nemogu da slusam ovakve nebuloze.Znam da je ovo mesto za savete ali svako ocekuje da dobije koristan savet. Ja bih voleo da ovaj forum bude mesto strucne rasprave, da iskusni daju savete manje iskusni raspravljaju a neiskusni za pocetak slusaju i pitaju.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Savke wrote:Znam da je ovo mesto za savete ali svako ocekuje da dobije koristan savet. Ja bih voleo da ovaj forum bude mesto strucne rasprave, da iskusni daju savete manje iskusni raspravljaju a neiskusni za pocetak slusaju i pitaju.
tako bi trebalo :) ali necemo upucati ni one sa manje pametnim pitanjima ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Savke
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009 22:18
Location: Vranic,Barajevo

Post by Savke »

Nisam ja kritikovao pitanje nego odgovor(savet).Pitanje je bilo na mestu
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Savke wrote:Nisam ja kritikovao pitanje nego odgovor(savet).Pitanje je bilo na mestu
ja se slazem s tobom ali ajde mozda je covek tako probao :spyfoordig:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Nema glupih pitanja, ima samo glupih odgovora!

Unapred se izvinjavam ake se neko nađe uvređen ovom konstatacijom.
Last edited by spock on 29 Apr 2011 19:04, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:skoorpning:
Oh, postoji i druga varijanta:
Na glupo pitanje ne mozes da das pametan odgovor :)

A postoji i treca:
Onu prvu krilaticu su izmislili glupi, a ovu drugu pametni :)

Naravno nevezano je za ovo konkretno pitanje i odgovor (lepo pise da je off topic).
Post Reply