Tračna pila i svi ostali nazivi za istu - samogradnja

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
pero1q
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Oct 2010 21:31
Location: Bjelovar

Tračna pila i svi ostali nazivi za istu - samogradnja

Post by pero1q »

Kao početnik u stolariji polako prikupljam alat. Pretežno je alat u skladu sa mojim financijama - čitaj - jeftinije verzije - hobi alat. Ali pošto bez alata nema ni zanata bolje imati ikakav alat nego nikakav.

Da negnjavim previše došao sam do nabavke tračne pile, cjelokupna ponuda koju sam uspio pronaći svodi se na dvije stvari ili preskupo ili ne zadovoljava moje želje.

Odlučio sam da ću sam izraditi istu pa bi molio sve koji imaju kakav savjet ili iskustvo koje bi podjelili samnom da se ne ustručavaju jer me zanima sve.

E sad trebala bi imati mogućnost bar 20 centimetara korisnog reza.

Ovako ili onako slike izrade će u etapama stizati kako izrada bude napredovala.
User avatar
annenad
Samostalni majstor
Posts: 194
Joined: 03 Sep 2008 07:04
Location: Novi Sad

Post by annenad »

Za pocetak pogledaj malo ovo...

http://woodgears.ca/bandsaw/homemade.html
Ne veruj ženi koja laže...
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

A pogledaj i ovog Kanađanina u Tokiyu ima super stvari a i detaljno je slikao i opisao postupak izrade

http://www.ablett.jp/workshop/phoenix.htm
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
pero1q
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Oct 2010 21:31
Location: Bjelovar

Post by pero1q »

Pozdrav, to je ok, ali ovdje očekujem dobiti savjete tipa koju širinu trake pile da odaberem pa otprilike iskustva ljudi koji istu već imaju s visinom reza od otprilike 20 cm. Znači minimalni promjer nosivih kotača, snagu motora koja bi bila minimalno potrebna ( za sad mora biti jednofazni motor ), idealnu brzinu lista pile. Nije mi problem sama izrada - više me zanimaju iskustva drugih te njihove primjedbe i iskustva sa njihovom vlastitom pilom te što bi trebalo sve uzeti u obzir prilikom izrade da rezultat na kraju bude što funkcionalnija i bolja pila.
Post Reply