Lepljene daske

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Lendov_x
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Apr 2009 14:24
Location: Arilje
Contact:

Post by Lendov_x »

Pa to je prosto raditi a što se tiče laka...hmmm Kakav bre dvokomponentni lak kakvi bakrači,ovo je 21 vek,Vodeni lak je nenadmašan i lakši za rad od bilo koga drugog laka,suši brzo a o tvrdoći i ostalim tehničkim karakteristikama da ne pričam.Čak šta više ispada i jeftiniji od drugih kada se uzme u obzir lakoća rada ,brzina sušenja a o štetnosti po zdravlje da i ne pričam.
User avatar
Lendov_x
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Apr 2009 14:24
Location: Arilje
Contact:

Post by Lendov_x »

Sorry što pišem temu za temom ali nemam opciju edit.Evo kako to može da izgleda....

Image
Last edited by mbole on 02 Apr 2009 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kako mislis nemas opciju edit?
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Sarke izgledom odskacu od boje ostaloga,da su u nekoj nazovi bakarnijoj mat varijanti,bilo bi mozda lepse.Nekako mi ne idu uz ovu kombinaciju,pogotovu sto je skroz levo drugi sistem sarki i vrata.
Ostalo je vrlo simpaticno.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Metabo trazi od ovih ljudi nek ti posalju katalog zlatnihrast@yahoo.com oni su iz Mrcajevaca rade ljudi samo vrata za kuhinje od masiva i mdf pa se onda presabiraj .Nemaju web ja imam katalog ali jedan neznam kako bi ga zakacio na net da vide svi ili ih zovni ti pa nek ti posalju slike na meil pa ti okaci.A evo i fon 032-800400 i 800740 DODJES JELENKA iako nije moja takmicarska disciplina.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

radmit wrote:Metabo trazi od ovih ljudi nek ti posalju katalog zlatnihrast@yahoo.com oni su iz Mrcajevaca rade ljudi samo vrata za kuhinje od masiva i mdf pa se onda presabiraj .Nemaju web ja imam katalog ali jedan neznam kako bi ga zakacio na net da vide svi ili ih zovni ti pa nek ti posalju slike na meil pa ti okaci.A evo i fon 032-800400 i 800740 DODJES JELENKA iako nije moja takmicarska disciplina.
Kad je Jelenko bio frka? :) Ovo je stari post i više to nije aktuelno. U svakom slučaju, hvala na iskazanoj želji za nesebičnom pomoći i neizmernoj požrtvovanosti i samoodricanju.‚


Metabo: 03/04/2009 13:10
Naredne dve poruke su obrisane jer je diskusija krenula u ektremni off-topic
User avatar
Lendov_x
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Apr 2009 14:24
Location: Arilje
Contact:

Post by Lendov_x »

NEX wrote:Sarke izgledom odskacu od boje ostaloga,da su u nekoj nazovi bakarnijoj mat varijanti,bilo bi mozda lepse.Nekako mi ne idu uz ovu kombinaciju,pogotovu sto je skroz levo drugi sistem sarki i vrata.
Ostalo je vrlo simpaticno.
U pravu si ali ja tu nisam mogao da menjam ništa,arhitekta je rekao samo tako ili nikako....:)
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

Ja radim iskljucivo sa drvetom ,nikakva iverica ne dolazi u obzir vec 15.ak godina Stranice kuhinja i ostalog namjestaja lijepim lepilom ili tutkalom(rakol)Vrata obavezno sa ramom i ukladama stim sto se od parene bukve mogu radit i bez uklada,ali je obavezan vodeni lak.Trgovac kod koga kupujem vodeni lak mi je rekao da ovaj lak posjeduje nekakve svjetlosne pigmente koji ne dozvoljavaju da svjetlost dopire do drveta ali pustaju zrak kojim drvo moze da dise pa sad....

Sliku bukovih vrata(advokatska kancelarija )nemam jer tad nisam imao aparat ali skoro sam se usudio da napravim hrastov plakar i evo kako to izgleda

Image

Radio sam i vrata 200x65 cm ali su spajana sa cink vezom ali po debljini i kao takva se sigurno nece vitoperit

Image
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

tishler wrote:Vrata obavezno sa ramom i ukladama stim sto se od parene bukve mogu radit i bez uklada,ali je obavezan vodeni lak.
Kako to ram bez uklada?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Svaka cast!
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

metabo wrote:
tishler wrote:Vrata obavezno sa ramom i ukladama stim sto se od parene bukve mogu radit i bez uklada,ali je obavezan vodeni lak.
Kako to ram bez uklada?
Ma mislio sam bez rama i uklada ... jednostavno ploca nekih dimenzija 80x40cm debljine 2 cm
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

i ja sam dosad samo sa drvetom pravio nameštaj od jelovine (čamovine) neke kuhinje sam radio pre 15god. i stoje i dan danas bez problema lfarbao sadolinom i lakirao lakom za čamce

tishler koje proizvođač tog vodenog laka hteo bi i ja sa sličnim da radim ovaj za čamce već ubi godinama

kuhinja
Image

vrata
Image
Last edited by peradetlic on 12 Mar 2010 08:11, edited 1 time in total.
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pero, probaj ovo viewtopic.php?pid=19545#p19545 na nekom manjem komadu koji nije deo ove lepe kuhinje. Sačekaš godinu dana i vidiš rezultate. Ako ti bude odgovaralo, lepo pređeš sa ulja na vodu. Mnogo je brže, lakše i zdravije.

Nisam probao na čamovini, ali kad si već sad u fazonu možda negde probaš: običnim rafinisanim lanenim uljem, zagrejanim na 40-50 stepeni, natopiš krpu i premažeš sve površine. Kad se lepo osuši, nakon jedno 7-10 dana, koristiš samo vodeni lak (sjaj sam biraš) u dva premaza. To bi trebalo da bude OK.

Ako lak na vodenoj bazi nanosiš četkom, OBAVEZNO koristi one sa sintetičkim vlaknima. Tada se ne stvaraju mehurići i lepše i ravnomernije se nanosi. Pranje alata pod mlazom vode :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pero, nešto ću te pitati što nema veze sa temom, ali me interesuje.

Na slici se ne vidi najbolje, kako si spajao radnu ploču u uglu? Da li je radila glodalica, neki šablon, ili si samo lepo prorezao pod 45 stepeni i spojio? Da li si komade među sobom stezao sa donje strane i, ako jesi, kako?
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

super ovo za lak ovde u kikindi ni u jednoj farbari nisu znali da mi odgovore i samo u jednoj ima lak na vodenoj baziono kad radim a mahom radim suvenire ubi me lak za čamce

što se tiče radne ploče samo stavljena jedna do druge i ima T alu lajsna na spojua ploču šrafim odozdole šrafovima tako da mogu da menjam ploču kao što ću i sad odradila svoje za 5 god. sad ćemo zelenu larisu da stavimo

a na radne delove stavim uvek dva drveta kroz koji šrafim radnu ploču

kroz ove dve dasčice šrafim ploču
Image

spoj radne ploče
Image

trenutno sam dovde stigao
sa kuhinjom
Image
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply