Sljferica kao abrihter ...

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Ja sam svojevremeno nabavio i napravio neke valjke sirine 90cm za istu pricu ali je nikad nisma zavrsio. U medjuvremenu sam odustao od rada sa krupnim drvenim stvarima pa ako si zainteresovan mogu da ti posaljem slike od toga sto imam i ako si zainteresovan mozemo da se dogovorimo oko cene. Imam 2 valjka potpuno obradjena da ih stavis u lezajeve a dva su da jos treba da se urade. Jedan je vec gumiran u NS u jedno firmi. Ima cak i zljebove uradjene za kajlu da se stavi i remenica na jedan. Ideja je da se napravi isto kao abrihter/diht.
zvecanac wrote:Interesuje me dali neko ima projekat za samogradnju Sljferice u stilu abrihtera ili jos bolje dihta,malo vece sirine...
Ili da pokusamo zajedno da je projektujemo...
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

pa kazi koja bi bila cena za valjke.mozda ima jos zainteresovanih.postavi slike da vidimo resenja za pricvrscivanje smirgle.od cega su valjci,i koji je precnik?
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Evo stizu slike valjaka. Od metala su, mislim to su cevi koje su obradjene na strugu a sama osivina je bila deo tih cevi i sve je centrirano na strugu i obradjeno. Precnik je 12 cm a na tom na koga je stavljena guma koja je kvaliteta za lepljenje smirgl papira u rolni koja se pod uglom lepi na njega. Debljina gume je 15mm. Na drugi nisam stigao da uradim gumiranje jer mi je cela prica izmakla u finasijkoj konstrukciji a i zbog drugih poslova. Dakle gumiranje radi jedna firma u NS-Gumins. Gumiranje jednog valjka je kostao 100 EUR. Ona druga dva nisu jos rastavljena i obradjena na strugu ali to je najmanji deo problema. Gumiranje je veoma skupa prica. Cena svih valjaka zajedno je 200 EUR ili za ta dva obradjena bila bi 150 EUR. Valjci i masina za pravljenje ceslja koja je takodje ovde moze ici u kompletu sve za 1500 EUR. Masina za pravljenje ceslja moze da radi komade kratke i do 10cm sto nisam do sada video ni kod jedne. Ja sam na njoj spajao komade koji uopste nisu bili kalibrisani debljinski a zatim takve pusta kroz diht sto je bila jako dobra varijanta jer se mali komnadi veoma tesko obradjuju i upotrebljavaju inace. Ta dva obradjena mogu ici samo zajedno ne pojedincano. A slike su sledece.
Ljudi nikako da stavim slike na . da li je jos neko imao proiblema?
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Ne znam zasto ne mogu da uploadujem slike cak i kada sam ih smanjio na svega 0.7Kb. Da li neko zna neki drugi nacin?
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

Kad sam radio stand za sajam ukazala se potreba za slajfaricom kojom cu brze i lakse da oslajfam polukruzne dijelove standa.....naravno ovo nije masina o kojoj se prica u ovoj temi ali mozda nekom bude od koristi .Danas njom slajfam sve krivine ali kad stavim firung moze jos ponesto da se slajfa

Image

Image

Image
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Konacno je proslo na Imagetitanu
Image
Image
Image
pa ljudi divim se svakome ko moze da sedi i ceka da slike prodju, tek sad vidim koliko je snage potrebano za to. Masina ce ako Bog da sledeca. Idem da pojedem nesto ogladneo sam cekajuci da se slike uploaduju...
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Evo slike masine, mada ce Administrator da premesti temu u Prodajem, jel da?

Image
Image
Image
Image

*** mbole ***
Samo sam malo sredio slike (korisit link: Clickable Thumbnail For Messageboard / Forum)
Bilo bi malo sasavo da premestimo u kupujem/prodajem, kad je vec ovde pokrenuta prica (ne mogu da premestim pola tvoje prethodne poruke tamo a da pola ostane ovde, a bilo bi besmisleno jedno bez drugog).
Last edited by mbole on 24 Sep 2010 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

tishler wrote:Kad sam radio stand za sajam ukazala se potreba za slajfaricom kojom cu brze i lakse da oslajfam polukruzne dijelove standa.....naravno ovo nije masina o kojoj se prica u ovoj temi ali mozda nekom bude od koristi .Danas njom slajfam sve krivine ali kad stavim firung moze jos ponesto da se slajfa
Tis, ovo je "spindle sander". Nazalost izgleda da nije i "oscilating spindle sander". U sustini kod njega se osovina pored toga sto se okrece, jos i seta gore-dole. Na taj nacin se manje greje, i manje trosi smirgla.
Lepa spravica, koja cak i ne bi trebalo da je nesto specijalno skupa. Na zalost nigde je ovde nisam video u prodaji, a bas je zgodna za krivine.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moze slobodno da se premesti(a moze i da ostane) jer ova masina nema veze sa slajfericom tj kalibrirkom,vec je ovo masina za ceono nastavljanje.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Nole1
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 10 Mar 2008 17:42
Location: Zrenjanin

Post by Nole1 »

Tacno ali posto sam se namucio da dodam slike valjaka rekoh ajde i masinu da stavim. Masina moze svaka kombinacija zamena, sve i svasta pa moze i skuter ili nesto drugo...
singer wrote:
moze slobodno da se premesti(a moze i da ostane) jer ova masina nema veze sa slajfericom tj kalibrirkom,vec je ovo masina za ceono nastavljanje.:)
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Bas me interesuje ta kalibirka,mozeli neko da nade slike...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel mislis na ove sto se prave u "kucnoj radinosti" ili na fabricke?

Ja na zalost ne stizem zadnjih dana da nastavim sa preradjivanjem crteza, ali bice...
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Pa najbolje obe varijante,fabricke su skupe ali daju ideju za kucnu radinost...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Googlaj "drum sender", ima puno linkova, kako fabrickih tako i kucne radinosti
Post Reply