Japanski spojevi

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

peradetlic wrote:japanci su čudo skidam im kapu

a knjiga je knjiga i ja volim da imam što šta na polici vezano za neku oblast
a o pdf-u nebi komentarisao jeste jeftin ali nemože se uživati u njemu kao u knjizi ko razume shvatiće
Istina.

Ali...

Pdf + calibre = Epub

Epub + sonyprs650 = proverena uživancija :pucko:

:)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

peradetlic wrote:japanci su čudo skidam im kapu
i ja ali u vezi tehnike i automobilizma,a povodom spojeva drveta:teranje maka na konac.:spyfoordig:
slabo je to primenjivo u stvarnosti.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I svrastani su tako u knjizi (vertikalni, horizontalni, ram, krov...). Naravno proracune mora da ti radi neki staticar, knjiga se bavi samo izradom spojeva i njihovim prikazom, ne i proracunavanjem koliko koja greda ili stub treba da bude debela, sme da bude dugacka...
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

vidim ne kapirate ali nema veze još ste mladi imate vremena
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hej, ovako nesto kao ovaj sony sam video 2000-te na comdex-u (jos je bilo prototip).
Stvarno je izgledalo ko da je nastampano na papiru. Uopste nisi imao utisak da gledas u ekran. Znaci pocinje polako da ulazi u masovnu proizvodnju.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Na jednom od Američkih foruma stolara pročitao sam dosta o knjizi i radovima iz knjige. Ubedljivo najači lik je Chris Hall sa univerziteta Columbia koji je upravo spojeve i veze studirao u japanu. Evo neke od slika koje je lik pustio na net ima ih 125 fotografija, koje puno govore što je vezano za japansku tradicionalnu stolariju.Ja sam se oduševio radovima a nadam se i vi ! Chris Hall https://picasaweb.google.com/kurisuhoru ... owMaterial

A ovde je njegov blog sajt gde ima mnogo ,mnogo ,mnogo stvari i radova sve na principu japanske stolarske umetnosti ! Strašno !

http://thecarpentryway.blogspot.com/sea ... 27ku-se%27
Last edited by MapleMan on 14 Jun 2011 10:43, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

mbole wrote:Hej, ovako nesto kao ovaj sony sam video 2000-te na comdex-u (jos je bilo prototip).
Stvarno je izgledalo ko da je nastampano na papiru. Uopste nisi imao utisak da gledas u ekran. Znaci pocinje polako da ulazi u masovnu proizvodnju.
http://en.wikipedia.org/wiki/E-book

Super stvarčica ovaj sony. :)
Post Reply