Izrada podvodne puska od drveta...

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
jnesa
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 31 Mar 2010 14:10

Izrada podvodne puska od drveta...

Post by jnesa »

Vec duze pratim ovaj forum ali ne ucestvujem aktivno jer malo toga znam o stolarskom poslu a svasta me interesuje :)

Zanima me nekoliko stvari uvezi izrade podvodne puske...

1. Ova vrsta diy izrade je cesta u svetu a preporuceno drvo je tikovina. Da li znate gde moze da se kupi? I da li postoji alternativa za tikovinu pod morem (slana voda)? Koje drvo sa nasih prostora ima slicne osobine (u redu je ako treba bolje da se impregnira...)

2. Posto se puska pravi lameliranjem vise dascica (da se ne krivi i ne oscilira prilikom ispaljenja) i lepljenjem epoxy lepkovima interesuje me da li oni mogu da se kupe i kod nas, kako se zovu komponente i gde mogu da se kupe?


3. Cak se za izradu sine (otvorene cevi) na pusci koristi mesavina grafita i epoxy-a koja se profrezuje okruglim glodalom. Ima li gde da se kupi grafit sitne granulacije?



Evo slika lepka
Image
Image

Evo jos par slicica vezanih za temu i adresa nekog projekta pa ako mozete pomagajte a ja se nadam da cu se oduziti detaljnim slikama toka izrade puske :cool:



SLIKE

Prva faza lameliranje...

Image
Image
Image


Frezovanje pa sipanje karbona+epoxy-a i opet frezovanje
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ima jos svasta ali ovo je najdirektnije vezanoza moja pitanja.
Koga interesuje vise, adresa ovog projekta je:
http://www.spearboard.com/showthread.ph ... poxy+track
Last edited by jnesa on 31 Mar 2010 15:18, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Tikovinu nije bas lako naci. Cini mi se da su je imali u JAF-u ali ne smem da tvrdim.
Sto se tice epoxy-a, west sistem je drzala neka firma na sajmistu (to se koristi za izradu brodova). Evo im ga sajt: http://epotech.rs/
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

Malo me zainteresovala ova puska pa nadoh ovo na net-u ...ali ti si to vjerovatno vec pregledo ipak evo
http://www.submania.hr/index.php?option ... &Itemid=69
http://podvodna-puska.blogspot.com/2008 ... -alat.html
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Probaj tikovinu da nadjes omega Loznica.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Alternativa za Tikovinu što se tiče uslova korišćenja ti je Mahagoni a njega imas na jednom stovarištu u Borči a mislim da ga i JAF sigurno ima.
User avatar
jnesa
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 31 Mar 2010 14:10

Post by jnesa »

Hvala Vam puno ljudi!!!

@mbole
Svaka ti cast za West system firmu, ja ne mogu da verujem da nisam pogledao kod nas valjda sam mislio da nema sanse da se nadje. Valjda sam zato jos uvek "Dodavač alata" :). Danas ih zovem...


@tishler
Nisam pogledao do danas ovaj sajt ali mi se cini jako zanimljiv. Jedino je mehanizam okidanja zastareo, jer se sada prave trodelni. Ako te zanima mogu da okacim sajtove sa ovom tematikom. A ako te zanima ribolov kad budem pravio mehanizam, sebi posto imam kompletnu masinsku radionicu, mogu i tebi da napravim. Jedino sto ces morati da mi pravis drustvo :)
E da ova puska nema zatvorenu vodjicu (cev) kao sa poslednje slike, vec sinu pa dolazi do oscilacije strele pri ispaljanju.

@DrNikola
Hvala Nikola, potvrdio si ono sto sam procitao na net-u pa mislim da cu mozda da se preorijentisem na njega ako je cesci i jeftiniji. Posto meni ova alatka treba ispod mesec dana godisnje kvalitet tikovine se nece narocito isticati u odnosu na mahagoni.

@radmit
Loznica mi je daleko posto sam iz bg. Ali ako ne nadjem nigde i njih cu kontaktirati!

Puno pozdrava,
Nebojsa
Last edited by jnesa on 01 Apr 2010 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Interkomerc ima mahagoni, a ima i neki lik u Mirijevu, ima negde po oglasima, bio sam kod njega ali davno pa se ne secam adrese...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imas i ove u Slancima (zaboravih tacan naziv al potrazi po forumu).
User avatar
Dean
Majstor početnik
Posts: 123
Joined: 16 Jan 2008 19:02

Post by Dean »

možeš i iroko koristiti, ja sam prije pola sata ispilio letvice za 2 komada :-), kombinacija iroko + mahagonij + tikovina :-), ovo mi je prvi pokušaj samogradnje podvodne puške, pa i ja kopam po netu i skupljam savjete :-), meni ipak treba malo više od mjesec dana na godinu :-):-)

raditi ču od 8 lamala po 7 mm a izmedju svake lamele stavit ću karbon pa čemo vidjeti kako če to ispasti :-)

sad tek vidim da je post star 6 mjeseci pa si ti možda svoju pušku u medjuvremenu i zgotovio :-)
User avatar
petronije
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 20 Jun 2014 14:18

Post by petronije »

Cao svima :)
Vidim da ovu temu nije niko dugo nastavljao. Ja sam dobio ideju da napravim pusku za podvodni ribolov pa sam hteo da pitam one koji su to vec radili za neke savete.
Zapravo na jednom od foruma sam video da puska moze da se pravi i od hrastovog drveta, pa me zanima sta vi mislite o tome?
Takodje ako ne mrzi one koji su je vec pravili, da mi napisu svoja iskustva i probleme na koje mogu da naidjem prilikom pravljenja.
Hvala :)
User avatar
aleksandar111
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 20 Nov 2013 18:34
Location: Herceg Novi

Post by aleksandar111 »

petronije wrote:Cao svima :)
Vidim da ovu temu nije niko dugo nastavljao. Ja sam dobio ideju da napravim pusku za podvodni ribolov pa sam hteo da pitam one koji su to vec radili za neke savete.
Zapravo na jednom od foruma sam video da puska moze da se pravi i od hrastovog drveta, pa me zanima sta vi mislite o tome?
Takodje ako ne mrzi one koji su je vec pravili, da mi napisu svoja iskustva i probleme na koje mogu da naidjem prilikom pravljenja.
Hvala :)
imas na ''submania'' forumu sve u vezi pusaka za ronjenje, kako se prave, od cega, kako ovo, kako ono, samo pogledaj tamo.
mislim da od hrastovine i ne ide bas, al probaj.
Umetnost je znati zanimljivo pričati, ali je jos veća umetnost znati pažljivo slušati
Post Reply