Sklopive stepenice ili merdevine

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Sklopive stepenice ili merdevine

Post by radmit »

Imali ko kakvu ideju o izradi kaki merdevina za potkrovlje?Imaju u metrou i radnjama one na povlacenje 600x1200 ,ali nebi to bilo to da nije komplikovano kod mene otvor 600x800 jel ko sta tako radio ili da neko ne proizvodi da neizmisljam toplu vodu.Moraju znaci da se spakuju gore kad se nekoriste.Da su ove u radnjama manje bile bi idealne.
Last edited by radmit on 13 Feb 2010 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moj savet:ako mozes prosiri otvor(ako ti nije komplikovano)ili kupi merdevine i skrati iste,a preklopne merdevinice nastiklaj.pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Jedva bre napravik Singer kucu sad ponovo da rusim ,smrko mi se i beton i malter.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Imas u radnjama sklopive merdevine za otvor 120x60 kod kojih su stepenice metalne zglobne, kao harmonika se skupljaju!
Mislim da one mogu da stanu u tu rupu 80x60, a kutiju i poklopac skrati, prilagodi tvojim mjerama!
Samo ne znam koliko ce da ti ostane posle otvora za prolaz, to ti je veci problem!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

radmit wrote:Jedva bre napravik Singer kucu sad ponovo da rusim ,smrko mi se i beton i malter.
ajdee sta je ostemati malo betona(uzmes womax stemalicu pa caskom):D
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma kad sam pravio kucu nisam razmisljao da cu imati prostora gore,ali kad je stavljen krov dobi se prostor ekstra,zena napala da napravimo veseraj gore i neku sobicu za peglanje.Imam veliki prozor za iznosenje masine i ostaloga.Ali izgleda da ce hilti da radi, ali kad ja nebudem kuci.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Prolaz 80X60 je definitivno premali. Da se neko sam provuce kroz njega, jos je i moguce, mada nije ni malo prijatno. Ali da gospodja prodje gore noseci korpu vesa... nema sanse.
Znaci prosirivaces ga u svakom slucaju, pitanje je samo da li ces posle da prosirujes i merdevine :)
Znaci hilti i udri.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pa šta sad, Womax ili Hilti? :)

Otvor od 120cm ti daje šansu za manji napadni ugao merdevina, a to znači veći broj gazišta i lakše penjanje.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Dobro,dobro,dobro,spremicu rostilj nije problem Singer ponesi womah a ostali sa Bolom neka komsinicam uzimau mere koja moze da prodje kroz otvor a koja ne.Zlatni ste vi meni!
Last edited by radmit on 13 Feb 2010 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

e j***ga nek oni ponesu hilti a ja cu sa komsinicama da merim.:lol::lol::lol:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

metabo wrote:Pa šta sad, Womax ili Hilti?
pa brate womax znas da je hilti blato.:D:D:D
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Uzmes womaks pa to polako macom razbijes!


A kakav si ti majstor majstora kad neces zeni da napravis kruzne stepenice!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nemam womax, a nemam ni hilti. Al imam jednu malu Makitu 2400. Plus Metabova brusilica sa dijamantskim kamenom za beton, ima da izadje ivica ko olovkom da si je crtao.
Kada? Nemoj samo da kazes sutra, pogledaj koji je kijamet napolju.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Nema prostora za kruzne stepenice hodnik 1.2 m ,vrata sa leve i desne strane.Ma kilava situacija prvi put pravio kucu daj samo da se stavi krov nad glavom,e sad bi drugacije al kad pocnem zetovima u buducnosti a osecam da ce jedan da bude dirigent a drugi astronaut .Pa ce da im puca za mene i moje stepenice,nego gledam kako mojoj mladi da olaksam.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

A i ti Bole uplasio se da cu sutra ,necu bre dok neotopli dok klempeta neodrastu (juce ja i Dule se malo druzismo u Trstenik dogovoreno da nam izda terasu pokraj salona samo da jos izbetonra i otvaramo kafanu).
Post Reply