Radni sto, sto za TV i audio + "gardaroberi"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Bojim se da se nismo razumeli za šarke.

Ne mogu da pogrešim kod okretanja, zato što su one razdvojene, pa sam ih prvo sklopio, da vidim kako funkcionišu, tu nema problema, nego, je problem u postavljanju šarki u dubinu korpusa, da bi vrata bila u ravni sa korpusom, pošto sam do sada sklapao sa vratima koja poklapaju korpus, pa to nije problem, postave se vrata i šarka u ravnu sa stranicom korpusa, zašrafi se i to je to, posle samo rasklopiš šarku i kada montiraš vrata, opet sklopiš (dok naravno sklopiš korpus) a ovde je drugačije, ne može tako, nego mora da postoji neka dimenzija ...

Videću za te stege, da me ne shvatite pogrešno, ali još 1000 din na sve ... ako budem stigao da odem da kupim, videću, a prvo ću probati ovako, generalno, nisam imao problema sa ivericom nikad, MEKANO je, kada nije oštra bugrija, može da se desi da malko pobegne kada treba onaj drugi deo da probija, ali, i to se reši, oštra birgija i teraj.

Hvala na odgovorima
pozdrav
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

postave se vrata i šarka u ravnu sa stranicom korpusa, zašrafi se i to je to
Ovo je "odokativan metod" koji može da pije bodu, ali ne mora. Konstrukcija klap šarki ti je dozvoljavala ovo "pogađanje", ali to nije pravi put.

Å rafovi koji nose držač koji se šrafi po dubini bočne strane korpusa SU UVEK NA 37mm od ivice korpusa. To je horizontalna pozicija. Verikalnu poziciju odredi prema probušenim rupama u vratima i u njima m ontiranim šarkama. Prisloni ih uz korpus, potpuno otvori šarku i pronađi vertilanu poziciju ua obe rupe. ONE SU NA MEĐUSOBNOM RASTOJANJU OD 32mm. UVEK! To je standard 32/37 i nema mrdanja od toga. Ako su rupe u vratima bušene po standardu, rupe u korpusu možeš da odrediš "na neviđeno", ali ti to ne preporučujem jer majstori koji otvaraju rupe za šarke ne poštuju standarde. Jedino što poštuju je rastojanje rupe fi35mm od ivice koje je u toleranciji od 2mm pa ne mogu da pogreše.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

uzmes sarku (krivu ili kolenastu),izbusis jednu rupu za sarku(na otpadnom parcetu),usrafis sarku,polegnes na sto tako da postolje sarke strci u plafon,uzmes subler ili metar i izmeris koliko je od krajnje ivice vrata do rupa na postolju sarke.ja imam odavno napravlje sablon za krive sarke i tu se nista ne menja.
udaljenost rupa od ivice korpusa je 53mm.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Evo slike za montiranje šarki i nosaća.
http://slike.hr/slike/montazasarki_86743.jpg.html
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Moja greška, Bane izvini. Za pun kant i polukant važi pravilo da je dubina rupa 37mm. Za umetnuta vrata se pravilo menja, ali opet u funkciji od broja 37 :) . Å ta ćemo sa vratima koja su debela npr. 28mm? Dakle, stari je dao dobar crtež. Kod kolenastih šarki unutrašnja pozicija je 37mm + debljina vrata. Međusobno rastojanje ostaje i dalje 32mm. Proverio sam i u Grass uputstvima za montažu. Oni imaju milion modela šarki, pa čak i foru da sa običnim preklapajućim šarkama postigneš efekat kolenaste šarke umetanjem podloge od 18mm ispod nosača na korpusu.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)
Dva otpadna parceta=dubina boka - 18mm(ako si sa njom radio)
Naslonis na ledja,naslonis vrata i srafi sarku.

Nadam se da sam ikako objasnio.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo prvih rezultata :P

Stavio sam 55 mm od ivice korpusa i kada montiram vrata, sa šarkom, naravno ušrafljenom, i naravno 32 mm između rupica (sve to se odnosi na deo u samom korpusu a pripada šarki, ne znam kako se zove) i ispalo je gotovo SAVRÅ ENO, vrata naležu u centar, baš kako treba !!!

Tako sam radio kod svih vrata, koja sam završio, oba gardarobera i kod visećeg dela :)
Kada sam pokušao da štelujem na šarkama, radi vrhunski, znači, može da se našteluje da bude baš kako treba !

I izbušio sam rupe za police tj za one sitnice što se umeću da drže te police :D

I kao što sam obećao, evo i nekih slika :)

Image


Sporo mi nešto radi internet ili su slike velike, za sada ovo samo ... bolje ću slike staviti kada bude gotovo

Image

I evo na šta sam mislio 5.5 ispada gotovo savršeno :)

Image

Moraću da dokupim još malih šrafova za fioke i velikih će mi trebati još, čini mi se da su mi spakovali malo manje nego što sam tražio, možda i nisu, nema veze, to nije skupo.

Malo mi je glupo što je ceo orman CRN, baš je mnogo zatvoren, ali nema veze, uvek mogu da promenim vrata, recimo, kada se budem selio i opet kao novi elementi :)

Hvala svima na pomoći, bez foruma, NIÅ TA, na šta li bi ovo ispalo, pojima nemam, ovako, biće nešto ... I još nešto, pravim na poslu, neku malu komodicu za štampač :) SVIDELO MI SE :) a još će više kada završim ovaj "mini" komplet :)

pozdrav
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I evo na šta sam mislio 5.5 ispada gotovo savršeno
Naravno da je savrseno: 37 + 18 (debljina vrata)= tacno 55
Cudo je standard :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:Malo mi je glupo što je ceo orman CRN
a ja mislio da ćeš "razbiti" po ideji koju je dao kolega Robert. Samo negde "arhiviraj" ove dimenzije frontova dok su ti sveže da ne bi posle ponovo merio.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Imatu posla koliko voliš, rupice ove, rupice one, da bi sve to bilo kako treba, a ja baš hoću da ga uradim kako treba.

Standard ili ne, ja ga tako izmerio na otpadnim delovima, koje sam dobio, probao, par puta na 55 leže ko budali šamar :lol:

Danas kada se vratim sa posla (ko zna kada) nastavljam sa spremanjem za sklapanje.

Biće tu malih problema sa fiokicama, ali i to ću isto tako da probam, da računam, merim, sve pripremim, postavim i na kraju SKLOPIM :)

A iskreno, kada se budem selio (daće Bog, možda i ove godine da kupim neki stan) ponudiću vlasniku ovog stana da zadrži ove elemente po nabavnoj ceni a ako ne bude htela, samo zamenim frontove i eto mi novih elemenata :)

HVALA NA ODGOVORIMA
Pozdrav
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo ga, gotov stočić za TV :D

Image

Nedostaju ručke ... to bira jači pol :lol:

U principu bilo je problema, sitnijih, kupio sam stege za ugao i ZEZNUO SE !!! Prvo što sam pukao 2000 dinara za dve a drugo što mi bar takav utisak imam NIÅ TA NIJE POMOGLO, samo sam se zaHebavao oko postavljanja istih, jer bi poželjno bilo da su fiksirane za radni sto ... A ja ovo radim u dnevnoj sobi, pa ništa od toga. Al, dobro, kao koristio sam ih, da ne ispadnem tantus pred ženom :lol: Kada bi imao priliku da ih vratim, bio bi najsrećniji ...

A evo i ostatka slika ...


http://img707...us/gal.php?g=p1240022.jpg
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kako misli da su stege fijksirane za sto? Pa jedna ide sa donje a jedna sa gornje strane. Treba ti jos dva/tri parcenceta MDF-a ili neke dascice debele oko 12mm (zavisi kolike su same stege) da poturis pod drugu stranu table.

Imam utisak da si nesto zbrljao oko postavljanja stega :)
Postavis jednu stegu da lezi na stolu. U nju ubacis tablu, tako da je tabla vertikalna. Pod drugi kraj table potoris dascicu da bi se lepo izravnala. Sad u drugu celjust od stege ubacis drugu tablu. Tabla isto tako stoji vertikalno, i isto joj pod drugi kraj ubacis dascicu da se izravna. Lepo ih dovedes ivicu na ivucu i stegnes. Sad sa gornje strane tabli postavis drugu stegu, lepo poravnas ivice i stegnes. Busiiiiii.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

@mbole

probaću danas, pa kako ispadne, videćemo, nije da ne pomaže, samo mi treba dosta vremena da ih postavim, a nije to baš toliko neophodno, no dobro, pravim sebi, pa ću da se strpim.

Nego, nešto sam razmišljao, crna boja je baš zahtevna za rad, sve se vidi, malo zagrebeš i ćao.
I još nešto, imam utisak da će vremenom boja sa ovih elemenaza da spada. VIDEĆEMO.

Pozdrav
Hvala na odgovorima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko para, toliko i muzike :)

Bese si negde na pocetku napisao da si nasao univer na rasprodaji. I inace imas univere sa istim dezenima ali razlicitim cenama. Nije to bez razloga. Kod nekih je folija tanja, kod nejkih deblja, neki univeri su tvrdje presovani (citaj jaci)...

Boja (koja uopste nije boja vec folija) nece da spadne, ali ce se vremenom videti ogrebotine.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Znam da ima kvalitetnijih i manje kvalitetnih, ali, nije valjda da je uvek na rasprodaji ono što je najlošije, valjda nekad spuštaju cene da bi stimulisali kupce :rolleyes:

Ma, biće to u redu, šta me briga, u ostalom, kada se budem selio i ako ga budem nosio levo desno, onda ću da promenim boju ... malo vidljivih površina ima, tačnije, najviše se vide frontovi, tj vrata, pa i onako je mnogo crn, lako se zamene odgovarajućim, može i medijapan fino ofarban sa oborenim ivicama ...

A ispalo me je bez ručica skoro 29000 din !!! da sam skuplji univer kupio, ispalo bi me bar još 10 ak hiljada ... tako da, dobra je ovo kupovina ...

Biće frke sa fiokama, vidim ja, ali, dobro ...

Ja sam računao od donje ivice, gde treba da stoji ploča, 3,5cm do centra onog dela gde se šrafi klizač. Pošto kada se zakuca lesonit za leđa, donja tačka od fioka bude udaljena TAČNO 2 cm od te tačke.

Posle sam razmak između fioka računao odbijajući razliku u frontu i same debljine fioka (zato što je fioka koja je skroz dole najveća.

Videćemo na šta će da ispadne ;)

Hvala na odgovorima
pozdrav
Post Reply