Radni sto, sto za TV i audio + "gardaroberi"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

metabo zahvaljujem na dopunama.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

stari wrote:metabo zahvaljujem na dopunama.
Tu smo da pomognemo...
banebg81 wrote:E, sad, razmak između dve ploče (UNUTRAÅ NJA MERA) je 63,2. KOLIKA TREBA DA BUDE POLICA KOJA SE IZVLAČI za tastaturu i dimenzije KLIZAČA.
Klizači za tastaturu se mogu montirati "od gore" i "sa strane". U zavisnosti od tipa, krojiš i daske. Prošetaj malo do prodavnice, vidi šta ima i na licu mesta pitaj u vezi dimenzija. Obično je prostor, ako se montira "sa strane", koji treba oszaviti identičan onom kod fioka (neko koristi isti mehanizam!). Ne može se sve kao u "top-shopu" - iz fotelje, sa mnogo "ako ovo onda ono....".

Još nešto u vezi maski/frontova: Njih montiraš na već sklopljenu fioku (zato ona 2 cm) NA KRAJU. Znači, prednja strana fioke ima DVE DASKE: jednu veliku kao bočne i druga koja je FRONT/MASKA. Dno fioke je isti materijal kao i leđa, a za ojačanja pogledaj link: http://www.stolarskaradionica.com/tehni ... j&strana=1

Rupe za ručice bušiš kad žena da zeleno svetlo za poziciju (gore, po sredini, dole, ukoso, naglavačke....) :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ako je razmak izmedju stranica 63.2 i ako ces klasicne klizace onda polica mora biti 60.7 sirine a dubine 1cm krace od dubine elementa.pa valjda smo to naucili do sada???:P:P:P
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Pre svega, HVALA SVIMA Å TO SE TRUDITE DA POMOGNETE.
:D

@metabo
Za leđa fioka sam znao, naravno, ali hvala.

Klizač za policu za tastaturu bih koristio isti kao i za fioke, uglavnom sam ih viđao i ranije, najlakše rešenje a RADI.

Eh, da je top shop, verovatno ga ne bi sam ni sklapao, mozgao oko dimenzija fioka :) nego bi okrenuo telefon i teraj.

Mislim da sam napravio dimenzije za te famozne fioke, sada kompletiram listu, i ako sutra stignem IDEM DA NARUČUM MATERIJAL a onda slede slike :cool:

frontovi za fioke:

15 x 36 x 3 kom - sve strane se kantuju ABS om
18 x 36 x 1 kom - sve strane se kantuju ABS om

ostatak fioka :)

50 x 12 x 6 kom - jedna duža se kantuje običnom trakom
30.3 x 12 x 6 kom - jedna duža se kantuje običnom trakom

50 x 14 x 2 kom - jedna duža se kantuje običnom trakom
30.3 x 14 x 2 kom - jedna duža se kantuje običnom trakom

49.8 x 30.1 x 4 kom - LEĐA

DA LI SAM DAO DOBRE MERE ???

MOLIM VAS ZA SAVET da kompletiram ovo večeras da sutra kupujem.

SRDAČAN POZDRAV
HVALA SVIMA JOÅ  JEDNOM
Last edited by banebg81 on 18 Jan 2010 23:10, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:MOLIM VAS ZA SAVET
Savet je da polako privodiš taj posao kraju...
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

metabo wrote:
banebg81 wrote:MOLIM VAS ZA SAVET
Savet je da polako privodiš taj posao kraju...
Evo, kažem, čim potvrdim sa nekim iskusnim ove dimenzije, odmah poručujem materijal i već koliko do kraja nedelje sklopljeno, NADAM SE :)

A ne bih da ako se zaHebem, da bude, sam si kriv, nisi slušao :lol: nego da tugu podelim sa svima :)

Biće to u redu, videćete, nadam se uskoro.

Pozdrav
Hvala na odgovorima
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ako spajas samo srafom, lesonit ti je kraci sa jedne strane za debljinu materijala (1.8-1.9).
Last edited by maricaiivica on 19 Jan 2010 00:06, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Treba li dubina da bude 50 + debljina fronta ili 53,6 + front? I kolika ti je onda sirina?
Nadam se da uvidjas!?
Last edited by maricaiivica on 19 Jan 2010 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:E sada, treba ju mi dimenzije za FIOKE, da kažemo da idu unutar korpusa sa spoljnjim dimenzijama:

68 (visina) x 40 (širina) x 55 dubina
400 - (2x18-) - 25 = 339 (širina fioke) OK

Fioke praviš tako što bočne strane poklapaju pradnju i zadnju (vidljive kant strane su napred i pozadi). Dakle, širina prednje i zadnej strane je 339 - 36 = 303 OK

Dužina bočnih strana je 500 OK (500+18 front = 518, a to je manje od 550)

Image

Sretno ti bilo!
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

@metabo

HVALA

poslao sam preko e mail a kompletnu listu, pomalo ispravljenu, jer uvek ima sitnica koje se zaborave, očekujem da mi se u toku dana jave sa ukupnim iznosom da odem da platim pa da počnem sa sklapanjem.

Inače, ja se bavim ELEKTRONIKOM, prodajem rezervne delove za jednu veliku Nemačku kompaniju, siguran sam da svima vama može da zahvali nešto, pa tu sam da pomognem !!!

Ako danas preuzmem "robu" još večeras kreću slike ... :)

Hvala svima na odgovorima

i još bih molio ako postoji neki savet vezano za redosled sklapanja, naime, znam da moram prvo da kačim klizače za fioke, pre nego sklopim korpus, jer je posle nezgodno.
E na to sam mislio, ako postoji neki savet, dobro bi došlo !!!

I još jedna stvar, da li možete da mi kažete kojim šrafovima da sve ovo šrafim i koliko da ih kupim???

Ja sam mislio da mi ne treba više od 200 - 300 kom velikih ( ne znam koje su dimenzije u pitanju)
Koju burgiju da kupim (a kupiću ih 2 - 3) ?

Koje su dimenzije šrafova za klizače?
Dimenzije za šrafove za šrafljenje kroz TABLU 2,5cm?

I to je to :)

Pozdrdav
za sada :)
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

I evo informacije

Kantovanje i sve ove table, 25 980 dinara :)

Još šrafovi, šarke, ručkice, burgije, klizači, izaći će na 35 000 din :(

LELEEEEE :)

hvala na pomoći

Pozdrav
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Korpuse spajaš sa 4x50 za drvo , ili sa CONFIRMAT vijcima. ZA ove druge treba posebna "stepenasta" burgija. Za prve ti treba burgija 3mm za "zabušavanje" i konusna za obaranje ivica. (ima da se kupe i rešenja "sve u jednom") Å arke i klizače spajaš sa 3,5x17 (samo traži šrafove za šarke i to je to.)

Pogledaj tekst o šrafovima http://www.stolarskaradionica.com/tehni ... itaj&id=44

Klizače za fioke je najbolje da staviš u "rastavljenom" stanju. Najbolje je da imaš neki otpad kao šablon za razmak između klizača (možda čak i da ti ga skroje kad budeš kupivao jer ćeš sigurno imati neko parče koje ćeš platiti a baciti :( ). Inače, postoje i posebni šabloni za montažu klizača koje prodaju proizvođači okova.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Stigao materijal sinoć :D

Pošto ima baš dosta materijala, cela mi je kuća puna delova, tačnije dnevna soba :)

E sada, počeo sam da crtam po onim delovima, gde će šta da ide, da odmeravam, i neće tu biti nekih posebnih problema, nadam se :/

Prvi problem na koji sam naišao je kako da postavim šarke ??? Ustvari, znam ja kako da ih postavim, ali ne znam koliko da odaljim onaj deo što se kači na korpus od ivice korpusa ??? Ne bih da probam pa da ima više rupa, siguran sam da postoji neka mera koja se koristi kao sigurna za odmeravanje.

Ja sam nešto gledao, trebalo bi da je 5 cm + 0,8 jer deo koji ulazi u vrata je 1 cm a kada se šarka zatvori, do mesta gde je predviđeno da to stoji, ima 5 cm.
Da li sam to dobro odmerio???

Druga stvar, kako odmeravam gde stavljam klizače za fioke? Znam da može da se šteluje skoro ceo CM pa me interesuje da li i za to postoji neki "šablon" ?

Ima li još neki savet, dobro bi mi došao :)

Da li da stavljam slike u ovu temu ili da otvorim novu u nekom pod forumu???

Srdačan pozdrav
hvala na odgovorima
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Prvi problem na koji sam naišao je kako da postavim šarke ??? Ustvari, znam ja kako da ih postavim, ali ne znam koliko da odaljim onaj deo što se kači na korpus od ivice korpusa ??? Ne bih da probam pa da ima više rupa, siguran sam da postoji neka mera koja se koristi kao sigurna za odmeravanje.
Sve rupe i pozicije su u standardu 32/37mm

Pogledaj sliku i objašnjenje
ili
viewtopic.php?pid=16217#p16217 (pogledaj linkove prema tekstovima)

Na rastojanju od 37mm od ivice je centar rupe. Rupe su međusobno na 32mm rastojanja. Ako koristiš obične šrafove 3,5x17 malkice samo zabuši mesta sa burgijom 2mm, a ako koristiš euro-šrafove za stezanje šarki zabušavaš rupu 5mm. (Zavisi kakve si šarke uzeo). Pri montaži držača na bočne strane korpusa obrati pažnju kako ih okrećeš, cenim da si merio naopačke okrenute (ono što treba da bude okrenuto spolja ti si stavio prema unutra).
Druga stvar, kako odmeravam gde stavljam klizače za fioke? Znam da može da se šteluje skoro ceo CM pa me interesuje da li i za to postoji neki "šablon" ?
Na bočnim stranicama ih lepo rasporedi da budu jednakog rastojanja i horizontalni. Naravno, u funkciji od prednjih maski.
Da li da stavljam slike u ovu temu ili da otvorim novu u nekom pod forumu???
U ovu temu o ovoj temi :) Slike daju novi vizuelni elemenat diskusiji :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ima li još neki savet, dobro bi mi došao
Ima. Kad spajaš elemente pod 90 stepeni ne oslanjaj se na kung-fu magiju nego na stege. Sile nema da elemente držiš rukama, a da ti ne pobegnu makar malo.Nabavi najjeftije ugaone stege u wobiju i život će ti biti mnogo lakši. Minimum dve. Veruj mi.
Post Reply