Radni sto, sto za TV i audio + "gardaroberi"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Probao sam u onom GOOGLE programu, ali, mnogo vremena treba, za crtanje, više nego da ga stvarno sklopim ...

Bio sam jutros, gledao materijale, žena videla neki hrast, nešto tamno, lepo, al 19 mm i još 1100 din po kvadratu ... ima da me opelješi ... još pregovaram :)

Onda mi je problem i radna ploča, kakvu da kupim, pa se menja i oblik i izgled TV Stočića ... JAOOOOO

Hvala na pomoći ...

MENJAM ŽENU :D
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Skiciraj na komadu papira, skeniraj i baci na forum i to bi bilo to.Da, i moraš se odlučiti, dali 18mm ili 19mm, dezen-textura nije sada važna, jer o tome ionako odlučuje tvoja žena.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Uradiću kako sam prvobitno zamislio, baš me brige :)


Ne znam kako da okači sliku iz ovog google programa :(

nacrtao sam, mada, to je onako, moglo je i bolje, al, da se vidi otprilike na šta će to da liči :)

Srdačan pozdrav
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ne znam kako da okači sliku iz ovog google programa
File, Export, 2D Graphic (dobiješ JPG)
Taj JPG malo kropuješ, optimizuješ za Web i onda UpLoad na neki javni servis.
Na njemu generišeš kod za forum (sa thumbnail), prekopiraš kod i njega pastuješ u novu poruku na ovom forumu.

Prosto :)
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo da probamo :0

Image

pozdrav


Metabo:
Malo sam opravio
Last edited by metabo on 16 Jan 2010 15:54, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Evo da probamo :0
Probaj u Test forumu.
Malo si trebao da potkratiš sliku i da uzmeš kod za forum sa thumbnailom.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

GARDAROBERI

1. 205x55 cm x 4 kom - abs kantovanje duže stranice i obično kantovanje kraćih (za 2 ista dela)
2. 36.4 cm x 55cm x 6 kom - jedna kraća se kantuje ABS
3. 36.4 cm x 53,5 x 8 kom - kraća jedna se kantuje (uzeo sam 53.5 umesto 53.7 koliko bi trebalo, da ima prostora da ne udaraju baš vrata ili je bolje da bude knap??) obično kantovanje – police
4. 7 cm x 36.4 cm x 2 kom - bez kantovanja ( sokla )
5. 135.5 x 36.2 cm x 2 - sve se kantuju ABS om (vrata)
6. 204.8cm x 39.8 cm – leđa bela



Radni sto

1. 75 x 55 cm x 2 kom - kantuje se duža strana ABS om
2. 101.4 x 15 cm x 2 kom – kantuje se duža običnom trakom
3. 73.2 x 55 cm x 1 kom – kantuje se duža strana ABS om
4. 63.2 x 40 x 1 kom – kantuje se duža strana običnom trakom
5. 36.4 x 55 cm x 1 kom – kantuje se kraća ABS om
6. 7 x 36.4 cm x 1 kom – ne kantuje se (sokla)
7. 105 x 65 cm x 2.5 cm x 1 kom – kantuje se duža strana ABS om kraće običnom trakom
8. POLICA ZA TASTATURU?
9. FIOKE?


Nasadni deo

1. 127.5 x 40 cm x 2 kantuje se duža ABS om kratke običnom trakom
2. 101.4 x 40 cm x 2 kantuje se duža ABS om
3. 46.4 x 40 cm x 1 kantuje se duža ABS om ( pregrada između vrata )
4. 49.5 x 46.4 cm x 2 kantuju se sve stranice ABS om ( vrata )
5. 49.8 x 38 cm x 2 kantuje se duža ABS om ostale običnom trakom (police)
6. 104.8 x 49.8 cm x 1 – leđa bela


TV POLICA

1. 70 x 55cm x 2.5cm x 1 kom – kantuje se duža strana ABS om, ostale 3 strane običnom trakom
2. 72.5 x 50 x 2 kom – duža strana se kantuje ABS om
3. 72.5 x 15 x 2 kom – duže strane se kantuju ABS om
4. 72.3 x 19.8 x 1 kom – sve strane se kantuju ABS om ( vrata )
5. 70 x 55 x 2.5cm x 1 kom – duža strana se kantuje ABS om ostale 3 običnom trakom
6. 44.6 x 50 x 2 kom – duža se kantuje ABS om, kraće 2 sa običnom ( police )
7. 20 x 48 x 1 kom – kraća se kantije ABS om
8. 69.8 x 77.3 x 1 kom - Leđa
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Stari - HVALA

e ovako,
ima par stvari, gde nije baš sve urađeno kako treba.

Naime, ja sada ne znam kako da objasnim, ali niste sve nacrtali po dimenzijama koje sam ja ostavio.

Da počnem od radnog stola.
Stranica : 4. 63.2 x 40 x 1 kom – kantuje se duža strana običnom trakom stoji sa UNUTRAÅ NJE STRANE pozadi i služi kao leđa, između mesta gde su fioke i leve stranice ( kada se gleda od napred ).

TV POLICA nema SOKLU, na dnu je ploča :
1. 70 x 55cm x 2.5cm x 1 kom – kantuje se duža strana ABS om, ostale 3 strane običnom trakom
Sa desne strane ( gledano od napred ) stoje dve uslovno stranice da bi uređaji mogli da dišu:
3. 72.5 x 15 x 2 kom – duže strane se kantuju ABS om
Ovo je polica koja stoji iza vrata:
7. 20 x 48 x 1 kom – kraća se kantije ABS om -

Å ta Vam još nije oko ovih dimenzija, molim da pitate, da rešimo ovo, da počnem da sklapam !

Hvala na odgovoru

POZDRAV
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Ovo na tv polici ne razumijem.Skini ovu sliku i u programu za gledanje slika sa alatom za crtanje prostoručno nacrtaj uslovne stranice.
http://slike.hr/slike/tvpolica_ebbe3.jpg.html
Dalje:
Koji spoj leđa želiš, sa falcom http://slike.hr/slike/spojledja_5c4c4.jpg.html ili bez, jer to utječe na krojnu listu
Napiši mi točne vanjske dimenzije (gabarite) visina, širina,dubina gardarobera,radnig stola,nasadnog dijela i tv police.(Da nebi bilo: uuuu je.... preširoko je za 1cm pa ne stane u sobu)
Provjeri u trgovini, gdje češ kupiti i rezati materijal, dali prilikom rezanja oduzimaju debljinu kant trake.Ako ne, da ja ubacim u kalkulaciju.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Poštovani,
leđa se stavljaju od lesonita, zaista ne znam da li ga vi u HR zovete tako (izvinjavam se ako grešim o mestu).

Pitao sam za rezanje, kada se naglasi da se kantuje ABS om, onda ulazi u dimenziju, znači, onu dimenziju koju kažem, ta ispada na kraju sa KANTOVANJEM.

Ja imam najveći problem sa dimenzijom vrata, koja ulaze u korpus, da ne bude, ups ovde zapinje, knap je, ili vidi kolika rupa, a ne može da se naćera na šarke :D

I naravno, sa dimenzijom fioka, koje isto tako ulaze u korpus i policom za tastaturu.

Mogu Vam dati spoljne dimenzije tih korpusa, unutar kojih ulaze vrata i korpusa gde će biti fioke pa na osnovu toga da dobijem dimenzije tih delova, ovo ostalo je uglavnom u redu, koliko mi se čini, dobro sam isprojektovao, samo mi je to još problem.

Srdačn pozdrav
HVALA NA ODOGOVORIMA
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

banebg81 wrote:Poštovani,
leđa se stavljaju od lesonita, zaista ne znam da li ga vi u HR zovete tako (izvinjavam se ako grešim o mestu).

Pitao sam za rezanje, kada se naglasi da se kantuje ABS om, onda ulazi u dimenziju, znači, onu dimenziju koju kažem, ta ispada na kraju sa KANTOVANJEM.

Ja imam najveći problem sa dimenzijom vrata, koja ulaze u korpus, da ne bude, ups ovde zapinje, knap je, ili vidi kolika rupa, a ne može da se naćera na šarke :D

I naravno, sa dimenzijom fioka, koje isto tako ulaze u korpus i policom za tastaturu.

Mogu Vam dati spoljne dimenzije tih korpusa, unutar kojih ulaze vrata i korpusa gde će biti fioke pa na osnovu toga da dobijem dimenzije tih delova, ovo ostalo je uglavnom u redu, koliko mi se čini, dobro sam isprojektovao, samo mi je to još problem.

Srdačn pozdrav
HVALA NA ODOGOVORIMA
Hajde da se na dvojica lijepo dogovorimo.Odgovori mi na pitanja (na neka već jesi-kantiranje),a dali ćeš ti za leđa staviti papir,mdf, lesonit ili šperploču nije bitno,važno je da je debljina 3mm ili ti imaš neku drugu debljinu onda mi to napomeni. Isto tako nije važno od kojeg ćeš materijala ostalo raditi važno je da je debljina 18mm,ako je druga moraš mi napomenuti.Razmaci između fronti (vrata, prednji dio ladice) su standardni i nemoj da brineš, jer program sve sam izračunava na osnovi vanjskih dimenzija,debljine materijala, načina spajanja, broja polica,broja ladica itd.Na kraju dobiješ krojnu listu na osnovi koje naručuješ materijal i rezanje.
Pozdrav
pozdrav
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Debljinu ne znam za leđa, lesonit, standardna je valjda 3,2mm

Debljina jeste 18mm

E sad, mislim da sam malo pogrešio sa veličinom vrata, tačnije, veličina vrata bi trebala bude unutar korpusa od 127,5 x 40 cm (spoljne dimenzije) to je vezano za one gardarobere. (mislio sam da Visina vrata bude u liniji sa radnim stolom) a u onom delu gde sam davao dimenzije, dao sam :

5. 135.5 x 36.2 cm x 2 - sve se kantuju ABS om (vrata)

E sada, treba ju mi dimenzije za FIOKE, da kažemo da idu unutar korpusa sa spoljnjim dimenzijama:

68 (visina) x 40 (širina) x 55 dubina

To su spoljnje dimenzije. Nije mi bitno da li će da budu 3 ili 4 fioke, bitne su mi dimenzije KLIZAČA, i dimenzije stranica za spajanje, kao i dimenije MASKI (ili se to zove FRONT)

E, sad, razmak između dve ploče (UNUTRAÅ NJA MERA) je 63,2. KOLIKA TREBA DA BUDE POLICA KOJA SE IZVLAČI za tastaturu i dimenzije KLIZAČA.

TO JE SVE Å TO MENI TREBA, ja se nadam da nisam dosadan, ali, kada te dimenzije dobije, MOGU DA ODEM DA PORUČIM MATERIJAL !!!

HVALA NA ODGOVORIMA

POZDRAV
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Dragi prijatelju.
Pošto u potpunosti ne razumijem što sve želiš, na primjer tražiš dimenzije ladica-fioka a svejedno dali će biti 3 ili 4 što se kosi sa tim zahtjevom.Da ti nebih nešto krivo napravio, evo ti upute-smjernice kako da to napraviš sam.
Ladice: iz ovoga prospekta možeš sam izračunati dimenzije ladica, s time da koristiš ovaj tip vodilica, a može biti od raznih proizvođača ali su dimenzije iste http://slike.hr/slike/vodiliceladica_05193.jpg.html
http://slike.hr/slike/montazavodilice_49a7c.jpg.html s napomenom da dužina ladice mora biti iste dužine kao i vodilica
Fronte ladica: razmak između fronte i korpusa sa svake strane 2mm, a između fronti 3mm
Fronte-vrata:Razmak između fronte i svih strana korpusa 2-3mm, a razmak između dvostrukih vrata 3mm
Å arniri-panti-spojnice za vrata trebaju biti "krivi"
Pozdrav
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

stari, svaka čast. Samo ću te malo dopuniti zbog razumevanja i to je to. Hvala ti.
stari wrote:napomenom da dužina ladice mora biti iste dužine kao i vodilica
Ladice (što je isto što i fioke) su dugačke toliko da ostane iza njih minimum 2cm lufta do leđa.


Å arniri-panti-spojnice-klap šarke za vrata trebaju biti "krivi" (ovo krivi znači da vrata upadaju u korpus). Traži da ti izbuše rupe za šarke (i montiraju ako kupuješ sve na jednom mestu i ako rade tu uslugu)
Post Reply