Radni sto, sto za TV i audio + "gardaroberi"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo i dimenzija radnog stola.

MOLIM ZA POMOĆ KOD FIOKA i KOD POLICE ZA TASTATURU !

1. 75 x 55 x 2 kantuje se duža strana ABS om
2. 101,4 x 15 x 2 kantuje se duža strana običnom trakom
3. 73,2 x 55 x 1 kantuje se duža strana običnom trakom
4. 63,2 x 40 x 1 kantuje se duža strana običnom trakom
5. 105 x 65 x 1 kantuje se duža strana ABS om ostale se kantuju običnom trakom
6. 36,4 x 55 x 1 kantuje se kraća strana sa ABS om
7. 7 x 36,4 x 1 ne kantuje se (sokla)

8. POLICA ZA TASTATURU ?
9. FIOKE?

10. 75 x 40 leđa za fioke lesonit

Poenta je da fioke budu unutar korpusa i ne treba da ih bude više od 3 kom.

HVALA NA ODGOVORU
ako postoji neka sugestija, molim da mi odgovorite,
a neko može i da nacrta :)

HVALA UNAPRED
pozdrav

p.s. obzirom da je upitanju TEKSTURA, crno ali ima po sebi ne kao godove, šta da radim da ne bude "šareno", malo ovako, malo onako, nadam se da razumete !!!
Last edited by banebg81 on 13 Jan 2010 13:37, edited 1 time in total.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

"Viseći" - nasadni deo

Ide iznad radnog stola i naslanja se na njega, treba da bude u ravni sa vrhom dva gardarobera

1. 127,5 x 40 x 2 kantuje se duža strana ABS om - kraće se kantuju običnom trakom
2. 101,4 x 40 x 2 kantuje se duža strana ABS om
3. 46,4 x 40 x 1 kantuje se duža strana ABS om
4. 49,8 x 46,4 x 1 kantuje se sa svih stran ABS om
5. 49,8 x 38 x 2 kantuje se duža strana ABS om ostale obično kantovanje (police)
6. 105 x 50 leđa

Pozdrav

Ostalo je još AUDIO TV POLICA a to ne mogu da se smislim, mada za to mi nije poseban problem, OSIM MAÅ TE ...

VIVA STOLARIJA :)

HVALA NA ODGOVORIMA
POZDRAV
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo i TV stočića :)

1. 70 x 55 (25mm debljine) x 1 kant duža strana ABS om ostale običnom
2. 72,5 x 50 x 2 kant duža ABS om
3. 72,5 x 15 x 2 duža strana ABS om
4.72,5 x 20 x 1 sve strane ABS om ( vrata )
5. 70 x 50 (25mm debljine) x 1 kant duža abs om, dve kraće strane običnom trakom
6. 44,6 x 50 x 2 duža se kantuje ABS om dve kraće običnom trakom
7. 20 x 48 x 1 kraća se kantuje ABS om
8 70 x 77,5 leđa

POZDRAV

HVALA NA ODGOVORIMA
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Ima li nekog da mi "malko" pomogne :lol: da završim ovaj projekat ... ubiće me žena, a što je još gore, proglasiće me za nesposobnog pred rodbinom :P

Za sada imam 3 problema

1. FIOKE
2. POLICA ZA TASTATURU
3. TEKSTURA - kako je označiti da ne bude, sa strane godovi ovako, vrata onako, ploča na 3. stranu ...

OBEĆAVAM DA ĆU SVE DA URADIM KAKO SE SLOŽIMO :) :) :)

POZDRAV
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bane
fioke sam ti napisao koliko odbijas)ako ces ih upustati onda od unutrasnje ivice odbi 20mm pa onda ide klizac,zazor izmedjumaske fioke i korpusa je 3mm.
tastatura:ja spustam 8 cm ispod povrsine stola i srafim klizace bocno u korpus a ploca klizaca ista matematika kao i fioke.
textura:kad dajes mere momcima za krojnu listu PRVA dimenzija prati texturu.:)
ako ti jos nesto treba pitaj!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imas i posebne klizace koji su namenjeni bas za policu za tastaturu. Srave se direktno odozdo u plocu stola. Nema ih bas svuda i uvek, ali potrazi malo.
Sory, iscrtao bih ti ovo ali sam bas u guzvi ovih dana. Stigao sam kuci sa jedne tezge pre 20 minuta, sutra imam gomilu posla u firmi gde radim, a onda ponovo na tezgu pa dok ne zavrsim (sutra uvece mora da bude gotova mreza).
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

@singer
na žalost, nisam baš najbolje razumeo :rolleyes:
ako može na konkretnom primeru, bio bih vam veoma zahvalan :)

@mbole
jako bih voleo da neko uradi skicu :)


Sutra bi trebalo da odem da gledam materijale i ako dobijem dimenzije za ovo što mi treba čak bih i poručio da mi se iseče ...


I za ovo sa prvom dimenzijom, kako to prati teksturu ???

Ako ovo napravim kako treba, moći ću posle lagano da pravim KUHINJE PO MERI :lol: uglavnom udatim drugaricama :D :D :D dok muž naravno zarađuje za materijal, neko mora i majstora da "časti" :P


Hvala na odogovorima
POZDRAV
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:I za ovo sa prvom dimenzijom, kako to prati teksturu ???
Image

Na ovoj slici šara (tekstura) prati dimenziju A
Ako je A=60,0cm, a B=32,0cm onda prvo govoriš meru za dimenziju A, a to je 60,0cm,
dakle "Jedan komad 60,0 puta 32,0" (Za slučaj da tekstura prati dimenziju B, onda bi bilo "Jedan komad 32,0 puta 60,0"). Za kantovanje moraš da navedeš OBE strane ako kantuješ OBE duže npr, a ne na naglasiš samo jednu. (Naravno, ako kantuješ samo jednu onda to i kažeš :), kantovanje obe strane nije obavezno ) Kod ABS kantovanja naglašavaš "sa frezovanjem" ako hoćeš da ti daska zadrži istu dimenziju kao na planu.

jako bih voleo da neko uradi skicu
Zar nisi već dao sve dimenzije? Jedino ako ti skica treba da tražiš "dozvolu na dizajn" od ženine familije. :)
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

@metabo

HVALA, predpostavio sam da je tako, ali bolje da proverim, kako bi Vi stolari rekli, pet puta meri, jednom seci :)

Skica bi mi dobro došla zbog provere dimenzija, da li sam negde omanu, da negde nešto ne štrči i viri.

Nešto sam razmišljao, da li bi bilo pametno da se vrata, pošto idu unutar korpusa, prave za jedan mm manju dimenziju, da ne bi bilo KNAP pa da ne može da se otvori :(
Dalo bi se i to rešiti, ali, nove rupe, tužno i ružno, zar ne???

I ova informacija za FREZOVANJE, ODLIČNO !!!

Kako bi mi dobro došlo da neko završi ovo što sam započeo, i smislu dimenzija za fioke i onu dasku za tastaturu ... i koje dimenzije klizača da se stave ...

IH, DA JE LAKO BITI STOLAR, SVAKO BI BIO :) ovako, bolje da pitam, dobri ljudi se uvek nađu ...

HVALA PUNO

POZDRAV
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:I ova informacija za FREZOVANJE, ODLIČNO !!!
Ništa ti ja tu novo nisam rekao. Najčešće se podrazumeva da je FREZOVANO
mbole wrote:Debljina ABS-a se uracunava u dimenzije ploce koju dobijas na stovaristu
Skica bi mi dobro došla zbog provere dimenzija, da li sam negde omanu, da negde nešto ne štrči i viri.
Malo i ti upotrebi sive ćelije :)
banebg81 wrote:Nešto sam razmišljao, da li bi bilo pametno da se vrata, pošto idu unutar korpusa, prave za jedan mm
singer wrote:bane
fioke sam ti napisao koliko odbijas)ako ces ih upustati onda od unutrasnje ivice odbi 20mm pa onda ide klizac,zazor izmedjumaske fioke i korpusa je 3mm.
Zazor je po ukusu. 1mm je malo, 4mm mnogo. Singer ti je dao dim. za fioke. U skladu sa time rešavaš ostalo. Klap šarke dozvoljavaju prilično horizontalnog pomeranja. Na forumu su ove mere date na nekoliko mesta, pa malo pročešljaj...
singer wrote:Kako bi mi dobro došlo da neko završi ovo što sam započeo, i smislu dimenzija za fioke i onu dasku za tastaturu ... i koje dimenzije klizača da se stave ...
Ne sumnjam :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

BTW, da li razmišljao o sklapanju? Mislim stege, uglovi, plan spajanja, način spajanja, pomagači (dobro, njih imaš: ženina familija :) )


Imam jedan predlog:
Smisliš da ti u nekoj pomoćnoj prostoriji (podrum, ostava, hodnik...) treba neka mala komodica/polica (npr. Å :30, V:60, D:20) i na njoj se naučiš svim tehnikama. U njoj staviš jedna vrata, jenu fioku i jednu unutrašnju policu. Sve to u beloj iverici ne košta mnogo (par stotina dinara), ali zato NAUČIÅ  i budeš samostalan za bilo koji malo komplikovaniji posao. Napraviš dvoja vrata! Jedna za "u korpus" i druga "za na korpus". Iskantuješ SAM melaminom i to ti je sva nauka za elementarne stvari u kući.
Last edited by metabo on 15 Jan 2010 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Malo i ti upotrebi sive ćelije smile
Jest, ono dobro bi bilo, samo, ja se bavim u principu nečim sasvim drugim, verovatno bi i mogao, međutim, imam mali problem, radio sam sinoć do 4 (tj jutros) a sada sam na poslu (drugom) od 9 , NE VIDIM NA OČI, a ne da računam, trebaće mi 2 dana da se naspavam, pa da nastavim :)



Zazor je po ukusu. 1mm je malo, 4mm mnogo. Singer ti je dao dim. za fioke. U skladu sa time rešavaš ostalo. Klap šarke dozvoljavaju prilično horizontalnog pomeranja. Na forumu su ove mere date na nekoliko mesta, pa malo pročešljaj...
Ne razume, po ukusu, najbolje bi bilo da NEMA ZAZORA, al iz prakse, to mora da kači da ne znam šta uradim... Verovatno je 1 mm po strani sasvim u redu ili u ukupnom zbiru po 2 mm GORE I SA STRANE :o

Stvarno bi mi dobro došlo da neko završi ovo A JA ĆU DA SKLOPIM, MAJKE MI :lol:


Zar nisi već dao sve dimenzije? Jedino ako ti skica treba da tražiš "dozvolu na dizajn" od ženine familije
Jesam dao dimenzije al ne bih pitao da znam da su dobre :) A od ženine familije U STARTU NISAM DOBIO DOZVOLU, ODMAHIVALI SU GLAVOM NA SAMU POMISAO DA JA TO RADIM, čak su hteli nekog rođaka da angažuju da to uradi, na šta su dobili standardno ... KONTRA NAPAD :) :) ĆUTANJEM i odgovorom AHA - AHA - DA , razume se :lol: :lol: :lol:

pozdrav
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

metabo wrote:BTW, da li razmišljao o sklapanju? Mislim stege, uglovi, plan spajanja, način spajanja, pomagači (dobro, njih imaš: ženina familija :) )
Jesam, znam ja otprilike kako se sklapa, nije problem to, mislim, još uvek razmišljam o tome. Stege nemam, ustvari imam, ali ih nikada nisam koristio, jer može i bez toga, 3 godine karatea učinilo je čudo na podlakticama :cool:

Pozdrav
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

banebg81 wrote:Ne razume, po ukusu, najbolje bi bilo da NEMA ZAZORA, al iz prakse, to mora da kači da ne znam šta uradim... Verovatno je 1 mm po strani sasvim u redu ili u ukupnom zbiru po 2 mm GORE I SA STRANE
Pa sad. Vrata ne izlaze ravno i paralelno sa bočnim stranicama korpusa. Prave luk, a i imaju svoju debljinu. Malo trigonometrije iz srednje škole, malo tolerancije na rezanje (tamo na stovarištu ne rade roboti sa laserima u ruci; tolerancija je +- 1mm po dimenziji) i nema da kači.
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

banebg81 wrote:Evo i dimenzija radnog stola.

MOLIM ZA POMOĆ KOD FIOKA i KOD POLICE ZA TASTATURU !

1. 75 x 55 x 2 kantuje se duža strana ABS om
2. 101,4 x 15 x 2 kantuje se duža strana običnom trakom
3. 73,2 x 55 x 1 kantuje se duža strana običnom trakom
4. 63,2 x 40 x 1 kantuje se duža strana običnom trakom
5. 105 x 65 x 1 kantuje se duža strana ABS om ostale se kantuju običnom trakom
6. 36,4 x 55 x 1 kantuje se kraća strana sa ABS om
7. 7 x 36,4 x 1 ne kantuje se (sokla)

8. POLICA ZA TASTATURU ?
9. FIOKE?

10. 75 x 40 leđa za fioke lesonit

Poenta je da fioke budu unutar korpusa i ne treba da ih bude više od 3 kom.

HVALA NA ODGOVORU
ako postoji neka sugestija, molim da mi odgovorite,
a neko može i da nacrta :)

HVALA UNAPRED
pozdrav

p.s. obzirom da je upitanju TEKSTURA, crno ali ima po sebi ne kao godove, šta da radim da ne bude "šareno", malo ovako, malo onako, nadam se da razumete !!!
Daj napravi neku skicu kako bi sve to trebalo izgledati pa ću ti izprojektirati sa krojnom listom. Slika-skica vrijedi kao tisuću riječi.
Post Reply