Radni sto, sto za TV i audio + "gardaroberi"

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nije ta razlika u ceni toliko velika. U tih 29000 su ti usli i okovi, srafovi klizaci.... mrazi me sa da gledam u rikverc koliko si napisao da te je izasao univer ali racunam da nije vise od jedno 19000. Za kvalitetan univer verovatno bi razlika bila reda 2-3000.
Velike razlike postoje kod "egzoticnih" dezena, tipa aluminiuma i slicno, dok se kod "obicnih" krecu reda 200-tinak dinara po kvadratu maksimalno.
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

Evo kolika je razlika.

Ja sam kvadrat plaćao 719 din za 18 mm a 1240 za kvadrat 25mm . Ostali su bili 1095 po kvadratu za 18 mm a za 25mm ne znam bila je skuplja. Kolika je razlika?

Da li može i čime da se zaštiti radna površina na stolu? Sto je baš velik, taman, ja sam tako i hteo, možda je malo nizak, 77,5 ali meni je u redu.
Staklo je dosta skupo, ali, ako ništa, i to ću da kupim i da stavim preko ploče, ako ne postoji ništa drugo :)

Pozdrav

p.s. gde mogu da pogledam za staklo?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Staklo se ne stavlja preko radnih stolova jer je HLADNO i stradaju zglobovi. Obično ide 3mm klirit (pleksiglas), ali on je mekan i brzo se grebe i na njemu se vide oštećenja. Vidi šta ti je važnije.
Staklo se kupuje kod stakloresca i tamo tražiš da ti obrade ivice da ne budu oštre. Klirit pravi i prodaje Galenika-plastika.

Za klirit: 011/3163447 (ežu na meru, ima raznih debljina i boja). Cena za 8mm (to znam) je 5000 RSD/m2 , režu i obrađuju na meru a cena za to je +20%. Više ne znam :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hxS1s2_AfAM[/youtube]
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

I evo ga kraj ... delimično ...
Ostali samo dugmići :) da se stave ... hoću reći OKOVI :)

E sada, police koje sam stavio, veće su za ceo jedan milimetar ili čak i dva mm sa strane :(

Moram izjutra odneti da se skrate, idem na neki službeni put, neću biti neko vreme u Srbiji pa da sve završim pre kraja ... evo i slika, kako sam obećao ...

HVALA SVIMA

http://img713...us/gal.php?g=p1290036yn.jpg

POZDRAV
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

osto sam bez texta.;)
bice od tebe nesto.:lol:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
banebg81
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 10 Jan 2010 18:51
Location: Beograd
Contact:

Post by banebg81 »

@singer

HVALA PUNO, ali bez svih Vas sa foruma, ništa od ovoga ne bi bilo, definitivno, ili ne bar ovako kako je ispalo :)

Putujem u Hannover, ako ima nešto zanimljivo da pogledam, možete da mi prepuručite ...

POZDRAV
Post Reply