Sta zahteva Evropa?

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Sta zahteva Evropa?

Post by radmit »

Dali neko ima predstavu nasta se odnosi ovaj standar PN-EN-716-1-1999 ili na kraju 2005.Poslao sam neke uzorke za van sve je ok sad kupac trazi da roba odgovara tom standardu,testu ili vec cemu drugom.Nesto sam nasao na netu da se to odnosi na kvalitet i sigurnost ali neznam sta sve od toga?
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

radmit wrote:Dali neko ima predstavu nasta se odnosi ovaj standar PN-EN-716-1-1999 ili na kraju 2005.Poslao sam neke uzorke za van sve je ok sad kupac trazi da roba odgovara tom standardu,testu ili vec cemu drugom.Nesto sam nasao na netu da se to odnosi na kvalitet i sigurnost ali neznam sta sve od toga?
http://en-standards.standardsdirect.org ... st_82.html

EN 716-1:1996 Furniture. Children's cots and folding cots for domestic use. Safety requirements
EN 716-2:1996 Furniture. Children's cots and folding cots for domestic use. Test methods

Prvi je bezbednost krevetaca i krevetaca na rasklapanje u kućnim uslovima, a drugi način testiranja. Ko izdaje te sertifikate, ne znam.

Pogledaj i ovo http://www.standardsdirect.org/standard ... 17527.html
Ti standardi se kupuju, a opisuju materijal i bezbednost kjorišćenja, pakovanje i korisničko uputstvo!

Evo šire specifikacije iz 2008 koja poništava verziju od od 1995.
https://www.on-norm.at/ecom/preview.dyn ... =294898911

Pokušavam još nešto da ti pronažem pametno...

Zašto ne pozoveš naše, mislim da se tako zove, Zavod sa standardizaciju?
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma zvao sam Jugoinspekt svi obecavaju niko nista.To mora da odradi gore Slovenac i to nije problem da se plati .Sta mislis dali boje podlezu pod to koristim helios poliuretane i vodene bajceve i lakove.Saljem gore u ponedeljak pa reko da se nesjebemo sa bojama .Kvalitet,ambalaza,upustva su ok to imam.
Last edited by radmit on 14 Sep 2009 21:00, edited 1 time in total.
User avatar
PREOBRAZBA
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 31 Jan 2009 22:29
Location: Slovenija
Contact:

Post by PREOBRAZBA »

Ako si gore(?) mislio na mene,voljan sam ti pomoči koliko mogu! Ako nisi onda možda ispadam glup ali bolje glup nego gluv! pozdrav
Teorija brez prakse - ko voz brez akse!
User avatar
Vukasin_1
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 06 Feb 2008 20:15
Location: Nova Pazova

Post by Vukasin_1 »

Ako vam nesto teba za standardizaciu namestaja odete lepo na Sumarski fakultet, Kneza Viseslava 1 ,Banovo brdo oni jedini rade u Srbiju.Moj ortak je skoro radio standardizaciju krevetaca, ali je on to radio za domace trziste. Ako vam treba za strano mogu da pitam idem sutra na faks.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Preobraza saljem ovo za Sloveniju u ponedeljak interesovalo je me dali neko ima iskustva oko tog standarda konkretno me zanima dali se u tom standardu pominju lakovi.Evo i Vukasina da zamolim ako moze da pogleda i on na faksu.Mada taj atest standard nemislim da moze da se uradi kod nas Srbiji .Kupac u Sloveniji radi to gore ja nemam nista sa tim on je uvoznik robe za EU nego nebi da me neka glupost zezne kada imam uhodanu proizvodnju.Sve dosad sto smo izvozili islio u Bosnu i Crnu Goru.
Post Reply