Ormarić za kupatilo (Medicine cabinet)

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Ormarić za kupatilo (Medicine cabinet)

Post by velja »

Ovo sam radio poslednjih nekoliko dana, pa posto se odavno nisam oglasavao na forumu, evo jednog foto stripa na Picasa-i.

Image

http://picasaweb.google.co.uk/vecvetkov ... aKupatilo#


---------------------------
Metabo:
Ubacio sam i jednu sliku, iz celog stripa, u poruku da bi se videlo o čemu se uopšte radi. Nadam se da ti to neće smetati.
Last edited by metabo on 18 Aug 2009 22:10, edited 1 time in total.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Lepo! Samo mi nije jasno zašto si pravio onako lep lastin rep da bi ga posle prefarbao. Mislim da za ovu konstrukciju i namenu on nije bio neophodan. Možda bi više stajale obične šarke, a ne klap, kad je sve u retro fazonu.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Simpaticno
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Veri najs. Pre godinu dana sam i ja napravio jedan veoma sličan. Međutim, toliko mi se svideo da sam ga ostavio u radionici, i u njemu nakačio glodala... :)

Inače, mislim da je spoj lastinim repom pravi potez. Čvrsto, stabilno, i izdržaće vlagu i temperaturne šokove u kupatilu. Rekao bih da je ovo drvo - čamovo? Zato si ga i farbao?
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Moglo je sve da bude zavrnuto konfirmatima ili nekim iznutra sistemom ,ali covek je resio da to bude bas majstorski uradjeno , onako kako bi samo 5 posto ljudi to uradilo.
Zbog toga bravo,za utroseno vreme i nacin izrade.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Veljo, ne mogu baš sa slika da procenim, da li si unutrašnji okvir obradio glodalom (kako u uglovima), ili si lepio lajsne?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Super izgleda,dao si si truda i uspjeh je neizbježan svaka čast.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

@metabo:
Vrata su radjena glodalom profil-kontraprofil. Posto su predvidjena da se ploca ubaci pri lepljenju i da se vise ne vadi, ja sam zbog ogledala oglodao zadnju stranu tako da se tu ubaci ogledalo (uglovi dletom) a iza njega beli lesonit. Sve je to pricvrsceno klasicno oksercicima. Malo sam se upleo u objasnjavanje ali se nadam da je neko razumeo:)
- Spolevi kutije su stvarno mogli da se rade na razne nacine ali mislim da je zbog velikih oscilacija vlage najbolji lastin rep. Drvo jeste camovina i to neka najobicnija, gradjevinska. Doduse, probrano, da nema cvor, za vrata komadi radijalo rezani (zaboravio sam kako se to kaze kod nas)... Moglo je da se ne farba, da bude lakirano, ali mi je u kupatilu sve belo pa bi odudaralo. Inace, vrlo je zaj.. raditi fini namestaj sa mekim drvetom. Primecuje se svaki detalj, ako se ne menja smirgla redovno, nabija vlakanca pa non-stop izlaze; i najmanja truncica je utiskuje u drvo pa mora stalno da se radna povrsina cisti...
- Sijalica bas nije odgovarajuca prema stilu ali zavrsava posao. Hteo sam da stavim neku koja je cilindricnog oblika i sluzi da se osvetljavaju slike ali je bila dosta slaba.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
Post Reply