Samogradnja prakticnog kauca-kreveta

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
Post Reply
User avatar
annenad
Samostalni majstor
Posts: 194
Joined: 03 Sep 2008 07:04
Location: Novi Sad

Samogradnja prakticnog kauca-kreveta

Post by annenad »

Podlegavsi velikom i nepodnosljivom pritisku drage mi gospodje a u vezi gradnje prakticnog lezaja
za male prostore (uz uslov da se koriste klasični dušeci -jogiji) potrazih po casopisima i nadjoh ovaj primer na slici.

Image


Naravno umesto jastuka mogu se staviti klasicni duseci 80cm sirine.
Takodje se ispod fiksnog dela bile bi ugradjene dve fioke za posteljinu.

Zanima me da li je neko od vas imao iskustva sa ovakvim problemom.
Bio bi zahvalan za svaku sugestiju i savet.

Metabo: malo doterao slike i cm
Last edited by metabo on 09 Feb 2009 11:30, edited 1 time in total.
Ne veruj ženi koja laže...
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Tema je odlična i dobro su došle sve sugestije i dodatni linkovi i saveti.
U našim radnjama je teško naći neko normalno rešenje "na rasklapanje". Sve je to kabasto...
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Koliko se secam, preko puta drvne skole na Dorcolu ima jedna privatna prodavnica namestaja koji prodaju krevete i fotelje na rasklapanje / preklapanje. Takodje rade po meri. Ideja mi se jako dopala i zato sam zapamtio tu prodavnicu. Dodatni lezaj se izvlaci kao fioka, i on prakticno stoji na tockicima. Dusek se samo preklopi sa postojeceg sedista i tako nastaje jedna velika povrsina za spavanje. Siguran sam da na forumu ima ljudi koji bolje poznaju ovaj sistem, ili mozda ljude koji rade ovaj namestaj.

Milos
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Mi radimo slicne stvari ali tu je malo problematika oko jogija ako mislis na njih kod nas je uglavnom sundjer.Ako ti je to jos interesantno javi se pa da ti posalje skicu necega slicnog.U sustini to je to sto ti digger objasnjava.I imas varijantu sa klik klak mehanizmom u koje mozes da ubacujes jogi .Izmedju jedne i druge varijante ti je razlika oko 200e bez duseka jer oni su ti od 3000-12000 din.
User avatar
glorija71
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 17 Sep 2010 10:15

Post by glorija71 »

Krevet koji sam opisala ima da se kupi na Beogradskom buvljaku, ne secam se vise firme koja je izlagala proizvod ali je uradjen na sledeci nacin.
Napravi se kostur 80x200, Ispod njega dva klizna sanduka, posebna, jedan do drugog, koji zagvataju ceo taj prstor i sluze za posteljinu i slicno.
Odozgo se stave dva dobra sundjer koja su uvucena u navlaku jedan do drugog tako da se mogu preklopiti, tako da je jedan deo fiksiran za podlogu a drugi, kada se fijoke za posteljinu skroz izvuku se otklopi i spusti na njih., Tako se dobije lezaj 160x200 cm.
Mogu se sa strane staviti stranice lezaja,a ko je vest zaik i dulla koja ce se otklopiti da lezaj ima uzglavlje u potpunosti.
Takav bi pak onda bio dugacak oko 240.
Finalna obrada poklopaca kutija koje se izvlace mora biti odlicna da ne bi cepali sundjer koji na njih dolazi.
Pijma nemam je li jasan moj opis ali je to savrseno.
Kada je sklopljen ledja mogu biti tri ogromna jastuka a mzoe se i napraviti onaj jedan ogroman kao na vec poznatim garniturama.
Krevet u dubini zauzima 80 bm sto je izuzetno.
Post Reply