Projekt kuhinja no.1

Sva pitanja o vašim ili tuđim projektima
User avatar
Andrija
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 29 Apr 2019 21:01
Location: Zagreb

Post by Andrija »

mbole wrote:Meni je "vrh brate" (sto bi rekli danasnji klinci :)), sto si od pitanja kako da bilo sta napravim, dosao do ovoga.

Samo napred... :prsgore:
Hvala mbole
;):cool::D:part:
User avatar
Andrija
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 29 Apr 2019 21:01
Location: Zagreb

Post by Andrija »

sasasasa wrote:Koju keksaricu koristiš?
Sasa koristim Einhell TC-BJ 900 .

Izabrao samu u trgovini od njih par onu iz izloga, ta jedina nije imala lufta u kućištu, valjda je zato i bila izložbena :).

Image

Još sam radio neke prilagodbe da je naštimam kako meni paše i za hobi alat odlično me služi.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bilo bi lijepo imati ovako nesto :)
Image
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Lamello zeta P system je zakon. Kekserica je svaka dobra, Ja sam godinama koristio no name nastavak za brusilicu za keksanje, tek kad mi je zatrebalo keksanje pod 45 st. kupio sam Boschevu.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

I ja sam gledao tu Einhellovu, ali mi izgledalo puno posla da se utegne, a upitni rezultati. Moraću pogledati opet
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Gde se nabavljaju ovi zavrsni delovi za vodovodne cevi ? (oni koji se srafe za zid/drvo)
regularan tip skroz
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Mislis na metalnu flansu ? Imas na KP mislim da je lik koji prodaje bas iz beograda . Ja sam narucivao od njega .
User avatar
Andrija
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 29 Apr 2019 21:01
Location: Zagreb

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by Andrija »

Komoda faza 2. - montaža

Image
Image
Image
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by BojanPN »

Odlican rad
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by pebas »

Andrija wrote: 28 Sep 2021 18:46 Komoda faza 2. - montaža

Image
Komoda i police super, nijansa boje top. Šipke nisu smele ispred polica, trebale su kroz police. Ali ukusi su različiti. Mojih 50 centi što bi rekli. :)
User avatar
Andrija
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 29 Apr 2019 21:01
Location: Zagreb

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by Andrija »

pebas wrote: 02 Oct 2021 21:57
Andrija wrote: 28 Sep 2021 18:46 Komoda faza 2. - montaža

Image
Komoda i police super, nijansa boje top. Šipke nisu smele ispred polica, trebale su kroz police. Ali ukusi su različiti. Mojih 50 centi što bi rekli. :)

Idea je ukradena iz lokalnog kafića ;) . O ukusima se ne raspravlja =D

Image
Image
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by drBouz »

Meni je ovo ihaj-haj bolje i lepse nego raznorazni sifonjeri i ostale kutije-trajne oduzimalice zivotne zapremine. (obratimo paznju: na police moze da se stavi vise kojecega nego u komodicu ispod, i cak kad ih over-load - zbog samog tog koncepta - otvorenosti - subjektivni utisak ljudi unutra nece biti da je prostor trajno oduzet - sto, ako je gajba dovoljno mala, dalje, izaziva subjektivni osecaj teskobe. (a nase gajbe prosecno retko kod koga su 200kvm je l' - a i to je ono... po meni - fina gajba -za dvoje :) )

Meni licno "open" vs "kutija" - nema nikakve diskusije sta je bolje. Argumenti protiv su recimo "ko ce da brise svu tu prasinu sa predmeta na policama" i t.d. - licno, ako biram smrt od prasine na livadi, vs smrt od depresije u zatvorskoj celiji sa sprovedenim planinskim vazduhom - izbor je na livadu :) -figurativno, naravno, nego cisto da na lep i slikovit nacin izlozim svoja razmisljanja na temu (jel se kaze unutrasnjeg?) dizajna.

Na luster recimo imam zamerku, jer je tip "od koga nigde ne mozes da pobegnes" . -kada je upaljena sijalica - gde god da si - svetlo dolazi direkt sa sijalice na oko. Oko sa druge strane, ima automatsko podesavanje ekspozicije, t.j. iris se automatski otvara i zatvara u skladu sa kolicinom svetlosti koju zenica kupi. -kod ovakvog osvetljenja - sarenica dakle se skuplja VISE nego sto je potrebno - jer oko vidi sve - a nama je zanimljvio samo ono sto nam je u paznji. Npr - ukucani, ili recimo gledas tv ili citas knjigu ili nesto radis (ok, kad se radi pod svetlom, uglavnom se ima i radna lampa je l'). - i onda se dakle oko sve vreme napreze - na jednoj strani je parasimpaticki nervni sistem, koji zatvara sarenicu, na drugoj simpaticki nervni sistem - gde mi imamo nas svesni predmet interesovanja. O ovome, primetio sam, uglavnom ne vode racuna ni ljudi koji se profesionalno bave samo svetlima.
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by savage1337 »

Bravo Andrija, sad sam dosao nazad na forum nakon par godina... lijepo vidjet kako si od pitanja koji vijak za sto dosao do ovoga! Svaka cast.

I ja sam uz pomoc ovog foruma i ljudi koji su mi tu pomagali savjetima od toga da nisam znao koji saraf je za sto, napravio sam kuhinju i sav namjestaj u stanu od stolova, ormara, komode za tv...

Vidim imas istu stupnu busilicu iz Lidla kao i ja... i tvoj malac isto pije Novalac hahahaha! Bravo!
User avatar
Andrija
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 29 Apr 2019 21:01
Location: Zagreb

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by Andrija »

savage1337 wrote: 02 Dec 2022 21:37 Bravo Andrija, sad sam dosao nazad na forum nakon par godina... lijepo vidjet kako si od pitanja koji vijak za sto dosao do ovoga! Svaka cast.

I ja sam uz pomoc ovog foruma i ljudi koji su mi tu pomagali savjetima od toga da nisam znao koji saraf je za sto, napravio sam kuhinju i sav namjestaj u stanu od stolova, ormara, komode za tv...

Vidim imas istu stupnu busilicu iz Lidla kao i ja... i tvoj malac isto pije Novalac hahahaha! Bravo!
Tnx Savage :D .. Nisam ni ja dugo bio aktivan na forumu, evo prije par dana nešto se šarafilo. :cool:



COPY / PASTE ormarić
( Zadržane staklene police, staklena vrata, okov, korpus ladice i vodilice. Dodatno kupljene nogice i ručkice. )

Izmjera ( Od zida do zida bez lufta, zbog staklenih vrata i polica treba ostati u dimenzijama :eek: )

Image
Image

Izrada ( Copy/paste konstrukcija )

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Demontaža / Montaža

Image
Image
Image
Image
Image
Image

:pivo:
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Projekt kuhinja no.1

Post by mbole »

:prsgore:
Post Reply