ima li neko pojma o pirografiji

Rezbarije, duborez, dodavanje detalja
User avatar
AleksandarBG
Šegrt
Posts: 22
Joined: 26 Feb 2010 16:06
Location: Beograd
Contact:

Post by AleksandarBG »

Ima covek u leskovcu pravi pirografe i nije skup.Ja sam od njega narucio.Covek se zove Mile Ilijevski.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kasnis samo 3.5 godine :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

jeste to gore Weller, ali 50 evra ne vredi, jer svaki isto radi.
http://www.interhit.rs/pirografi-za-top ... 17909.html
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Spor mi pretrazivac :)
Moram poceti gledati datume na porukama...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pezzo, jel si nekad radio sa Wellerom?

Priznajem da nisam radio sa njihovim pirografom, ali radim sa njihovom lemilicom, i to cesto (a manje vise je u pitanju ista stvar). I uopste ne rade isto. I ne da vredi svaku paru u odnosu na kineska sranja, nego vredi i vise od 5 puta.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Lemljenje elektronike je nesto sasvim drugo, da ne mesamo babe i zabe. Ovde ima razlike jer nude samo veci broj vrhova, a strogo kontrolisana temperatura nije neophodna. Za probu u hobiju ce ti svaki pirograf posluziti, a za profesionalne svrhe jedino laser, inace se leba neces najesti ;)
p.s.
nemam weller, nije mi nikada ni trebao, a imam neke lemilice sasvim solidne za kucne potrebe i amatersku elektroniku. A imam i pirograf, doduse ne znam ni gde mi je, on ti moze biti od koristi kad nemas bas nikakvu drugu ideju za zaludjivanje :)
Last edited by Pezzo on 17 May 2016 00:52, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd kad kazes, samo ne vidim sto ne bi trebala kontrolisana temperatura.
Nit je svako drvo isto, nit nagoreva isto, niti na istim temperaturama daje neki odredjeni izgled.
Ono... ako hoces samo da napises "Ana voli Milovana" to mozes i parcetom usijane zice.

To ko kad bi rekao, sta ce ti dobra rezbarska dleta, kad i ona od 100 dinara mogu da seku.

A dal ti je nesto trebalo, nemoj suditi dok to nesto ne probas. Ni meni nikada nije trebala klima u autu dok nisam kupio prvi sa njom. Sad ne bih kuipo auto bez klime ni pod kojim uslovima.

Ne bavim se ni ja profesionalno elektronikom (mada mi na poslu ponekad zatreba lemljenje), al je razlika grdna. A imam i kineza i Wellera i na poslu jednu Ersu i neku kinesku duvaljku. I Weller od pre 30-tak godina ih sve sije za 5 duzina.

Sto se tice "profesionalne svrhe" gomila njih zaradi lepe novce prodajuci drangulije uradjene pirografom po izletistima. Nisu mi delovali neuhranjeno :)
Post Reply