Drvo za duborez

Rezbarije, duborez, dodavanje detalja
User avatar
JOCCCAAA
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 07 Apr 2015 21:54
Location: Krusevac

Post by JOCCCAAA »

Zdravo svima.
Iako je tema odavno neaktivna da i ja nesto dodam jer vidim da se ne pominje to o cemu bih ja.

Po meni najbolje drvo za duborez po ovim svim karakteristikama koje si naveo je simsir.
Ima strasnu plasticnost,gustinu,...
Pogodan je za umetanje i rad jako sitnih predmeta ili detalja.
Glavni problem kod njega je da ga je tesko nabaviti i u vecem komadu.
Brat i ja smo nudili besplatno vadjenje (muka nad mukama) da bismo se nekako domogli.
Vidjao sam neverovatne radove u njemu i bez lazi ne mogu takvi radovi na primer da se izvedu u hrastu.
Glavna stvar (0 ono sto je meni bitno) kod onog od koga slusamo price iz iskustva je kako to on duboreze jer ako malo pogledas po netu na primer videces ljude koji sebe nazivaju duborezcima a rad je za -4.Dalje bitno mi je sta radi,znaci kakve predmete i kakvom "vrstom" duboreza.Sta mislim pod vrstom.pa nije isto kad neko kopa 5cm u dubinu i neko ko ima 10 puta vise detalja na dubini od 3mm.
Dalje ima razlike na primer i kod iste vrste drveta.Ja volim divlju krusku ali ona nije uvek iste teksture,gustine,...Onda normalno moze da se desi da je jedan komad odlican a drugi ne.Zato je odabir materijala jako bitan.Sad normano ako si poprilicno iskusan izvuci ces maksimum iz gotovo svakog prosecnog komada a ne samo odlicnog.
Nadam se da nekom ovo koristi.
Last edited by JOCCCAAA on 25 Jun 2015 17:35, edited 1 time in total.
Post Reply