Polukolenaste sarke i sirina vrata

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
Stojkov
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 23 Nov 2007 10:45
Location: Crepaja/Pančevo
Contact:

Polukolenaste sarke i sirina vrata

Post by Stojkov »

Posto ce dva dela ormana da stoje jedan pored drugog, na vrata treba da stavim polukolenaste sarke. Koliko vrata preklapaju korpus u ovoj verziji? Bitno mi je da izracunam sirinu vrata.
Pozdrav,
Aleksandar Stojkov
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Stojkov wrote:Posto ce dva dela ormana da stoje jedan pored drugog, na vrata treba da stavim polukolenaste sarke. Koliko vrata preklapaju korpus u ovoj verziji? Bitno mi je da izracunam sirinu vrata.
Poruka je vidljiva i ako se napiše samo jednom. Ako ti se na neku poruku ne odgovori odmah to neznači da je niko nije video. Kad neko, ko zna odgovor, vidi pitanje na njega ćeš dobiti i odgovor.

Konkretno, na tvoje pitanje odgovor glasi da vrstu šarke biraš u zavisnosti od, pre svega, estetike. Na polukolenastu si prinuđen ukoliko jedan zid ormana dele dvoja vrata. O dimenzijama vrata u odnosu na korpus je već bilo govora pa pogledaj malo po starim temama.
User avatar
BODARA98
Majstor početnik
Posts: 144
Joined: 17 Nov 2008 19:11
Location: doboj

Post by BODARA98 »

kad kažeš polu kolenasta šarka misliš li na polu krivu baglamu.znači ako ti je recimo širina ormara 800mm .vrata bi trebala da budu 396mm naravno dvoja takva,sad ako ti na jednu vertikalu idu dvoja vrata ja obično smanjim vrata 6mm onda budu 390 ,sad neznam dimenzije ormara kada bi to napisao lako bi se riješila enigma ,pošto sam se sada tek uspio prijaviti na ovaj sajt, pa ako to nisi obavio do sada slobodno daj dimenzije ormara da sereši to pozzzzzz
ko radi taj se i umori
Post Reply