Pomoc oko montaze ormana sa kliznim vratima

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Pomoc oko montaze ormana sa kliznim vratima

Post by Bojan970 »

Ovako kupio sam orman sa kliznim vratima ali uz njega nisam dobio nikakvo upustvo za sklapanje.
Pa vas molim da mi na neki nacin pomognete nekim skicama - semama nekim linkom ili upustvom za montazu.
Nisam laik sklapao sam do sada razne manje stvari ali ovog puta sam priznajem naisao na nepoznanicu koju neznam a to su klizni sistemi za orman i sine po kojima oni idu.Kako se montiraju postavljaju itd.
U prilogu vam dostavljam fotografiju kliznog sistema za moj orman ako neko zna neka napise koji je to tip i model i nacin montaze.
Unapred Hvala svima na odgovorima.
Sa postovanjem.
Bojan
Image
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

ja ove prvi put vidim, a kad su ti prodali orman duzni su i da ga namontiraju pozdrav!
smirglaj nikad dosta
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

idi u neki salon ako ima montiran pa vidi kako je urađeno... nameštao sam jedan, mislim da je takav, radio sam ljudima kuhinju, a oni se požalili da su im ispala klizna vrata iz ležišta, jedva sam ih nekako vratio nazad, a ormar su kupili u simpu...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Obaveza prodavca je da dostavi semu za montazu. Budi uporan i ljut :)
Ovaj mehanizam nisam sretao.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

slikaj profile sina a vrlo je moguce da je nesto od ove fele http://www.siscosistem.it/public/eng/sl ... drobes.asp

procitaj ciji je proizvodjac

sa slika vidim da su klizaci gornji(na plakar)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Ma jeste sa nasadnom šinom, to je taj mehanizam singer :prs:, gornja šina se montira na "pod" gornje stranice, a donja je montirana ispod donje stranice (mislim), mečku sam rodio dok sam vratio ta vrata u ležište , pola mehanizma sam morao da rasturim :forbannad: ....
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Post by Bojan970 »

Ovako proizvodjac ovih kliznih je Hettich i Nemacki su valjda.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jeste Hettich je nemacki, i prave dosta kvalitetnu robu.

Pogledaj: http://www.hettich.com/rs_SR/proizvodi/ ... nizmi.html
na desnoj strani imas link na online katalog, pa kad pronadjes svoj model, klikni na njega, postoje uputstva za montazu sa detaljnim merama.

Inace ih kod nas prodaje: http://fer-shop.com/Grupe.aspx?tg=1 pa mozda mozes i kod njih da se raspitas. Imas i sa njihove stranice linkove na tehnicko uputstvo.

E sad, posto nemam pojma gde je NRW (moze da bude i Norveska :)), mozda ti ovo "kod nas" ne znaci ama bas nista.
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Post by Bojan970 »

Za gospodina PROFESORA.
Hvala na katolagu i na linkovima.Svaki podatak je znacajan i vredan.
NRW je skracenica za Nort-Rajna-Westfalija savezna drzava u Nemackoj.
Inace ovde vaze sledeca pravila sto se tice namestaja uopste mozda neko zna a neko ne.Ali kada kupite namestaj morate ga cekati od 6-10 nedelja.
Mozete ga sami doneti daju vam vozilo na raspolaganje ili vam ga dobavljaci donesu.Ako ama bas nista ne znate oko sklapanja primer za sklapanje Ormana sa kliznim vratima cena vam se krece od 260 do 300 evra.Takodje neki vam zaracunavaju i prevoz.Pa vam orman koji je recimo 500 evra jeftinija varijanta sa sklapanjem i dostavom izadje preko 1000 evra.Neko ce reci nije to nista sa obzirom na plate i primanja ovde ali nije bas tako.Ovde se svaka usluga majstorska dobro naplacuje evo banalnog primera vezivanje elektricnog sporeta monofazno-trovazno cena vam je 150 evra.A to su samo tri zice u bukvalu.
Ko zna a zna da zna sledi ga.
Konfucije.
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Post by Bojan970 »

Inace javio bih se ranije ali nisam imao internet nekih nedelju dana.Bio neki kvar tako kazu.
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Post by Bojan970 »

To je to gospodine provesoru jos jednom hvala i to puno.
User avatar
Bojan970
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 22 Oct 2014 20:35
Location: NRW

Post by Bojan970 »

Evo jednog veceg proizvodjaca namestaja u Nemackoj.Dole vam je zvanicna web stranica i tamo imate njihove proizvode i kompletna upustva za sklapanje i montazu.Mozda nekom i pomogne inace koriste i pomenuti sistem Hettich.
www.rauchmoebel.de
Post Reply