Ladice sa automatskim zaključavanjem

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Ladice sa automatskim zaključavanjem

Post by tomislavm »

Radim na opremanju jednog kombija sa namještajem, među ostalim ima dosta ladica.
Da li ima neko rješenje kako bez prevelikih ulaganja napraviti ladice koje se ne mogu otvoriti slučajno u vožnji.
Prošli projekt sam radio sa običnim bravicama i zaključavanjem, ali to se zna zaboraviti zaključati pa onda nastane kaos,
tražim neko elegantnije rješenje ako ima.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cini mi se da sam negde video ringlicu, koja ima zub kao na kvaki vrata (zakosen sa jedne strane) i na oprugu.
Namontiras tako da kad zatvoris fioku, ringlica sama uskoci, a da bi je otvorio moras da povuces zubic.
Mozda postoje i takve bravice sa kljucem.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

pomocu stapa i kanapa imas milion resenja jedno od njih je da stavljas magnete za vrata ali malo jace da nebih popustili ima verovatno i takvih klizaca ali nisu jeftini
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Našao sam par rješenja, neka su mi malo skupa (20-tak EUR-a) pa čekam po narudžbi slični okov ali za 5 EUR-a.
Idući tjedan kad to dobijem javiti ću da li to funkcionira ili ne.
User avatar
darkoknez
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Jan 2010 23:45
Location: čačak

Post by darkoknez »

http://www.rapol.co.rs/images/proizvodi ... 7_1308.jpg
mbole je mislio na ovako nešto. jeftino a efikasno rešenje
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Mislim da ti kolega Rope može reći ko prodaje okove za namještaj za brodove jer kod njih ima dobrih rješenja za tu namjenu.
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Samo ima jedan problem sa brodovima, a to je da bilo što što je "za brod" košta barem 3x više nego ista ta stvar koja nje za brod.

Postoji tzv brava za svlačionice, koja funkcionira točno kako meni treba, ali mi je malo skupa. Kad zatvoriš vrata ormarića u svlačionici više se vrata ne mogu sama otvoriti bez okretanja nekog gumba (to je ustvari klasična brava za vrata, samo mala, oko 4x4x1cm). Ovo rješenje košta oko 20EUR-a što mi je malo skupo pa čekam da mi po narudžbi dođe jeftiniji sistem od Hafele-a.
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Jeftino riješenje Image[/url]]:)
Post Reply