Centralno zaključavanje ladica

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Centralno zaključavanje ladica

Post by tomislavm »

Trebam sistem za centralno zaključavanje ladičara sa 4 ladice ali na principu da je istovremeno moguće otvoriti samo jednu ladicu.
Imao sam takav ladičar na bivšem poslu ali nikad nisam pogledao kako taj sistem funkcionira pa ako netko zna koji proizvođač to ima i kako to funkcionira...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To mozes da napravis i od letve ili komada sper ploce i nekoliko tiplova. Pitanje je samo koliko cvrst mehanizam hoces. U sustini je prost, na svakoj fioci imas kosu rampu koja podigne letvu na kojoj je tipl cim pomeris fioku, i zakljuca sve ostale fioke preko zareza na donjoj strani. Na zalost, imam to u glavi, ali ne i na crtezima.
Last edited by BR on 19 Nov 2013 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

BR wrote:To mozes da napravis i od letve ili komada sper ploce i nekoliko tiplova. Pitanje je samo koliko cvrst mehanizam hoces. U sustini je prost, na svakoj fioci imas kosu rampu koja podigne letvu na kojoj je tipl cim pomeris fioku, i zakljuca sve ostale fioke preko zareza na donjoj strani. Na zalost, imam to u glavi, ali ne i na crtezima.
Puno hvala....nema šanse da bi se toga sjetio sam a ustvari jednostavna ideja.....
Post Reply