Zamena donje šarke na drvenom prozoru "Novi Dom"

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
brane12
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 23 Jul 2013 07:19
Location: Srbobran

Zamena donje šarke na drvenom prozoru "Novi Dom"

Post by brane12 »

Molim nekoga ko zna okivanje drvenih prozora, da mi objasni kako da zamenim šarku. Meni je u stvari problem što ne mogu skinuti krilo 1,2x1,2m jer ga drži gornja makaza, a nju neznam otkačiti???
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Odakle si Brane , jesi li stolar , znaš li raditi sa alatom , čitaš li naslovnu stranu ????



Obavestenje



Molimo članove da u svoj profil upišu i podatak odakle su.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
brane12
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 23 Jul 2013 07:19
Location: Srbobran

Post by brane12 »

ropee nisam stolar, ali znam rukovati sa skoro svim alatima za obradu metala i drveta. Međutim, nisam se susretao sa načinom okivanja prozora od drveta.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pitanje je da li je "Novi Dom" dovoljno da bi znali koji je tacno okov u pitanju.
To je preterano veliki prozor (ako se radi o jednom krilu), pa se bojim da je to jedan od onih koje i sam imam u stanu. Prozor je "krilo na krilo", sa obicnim staklom, pretezak za bilo kakve sarke, sve u svemu katastrofalan.
Ako mozes daj neku sliku, pa da probamo da pomognemo.

PS
Premestio sam temu na odgovarajuce mesto
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ako je "bane" okov onda imas na gornjoj sarki stift koji se izvlaci na dole i tako oslobadjas krilo od stoka,zatim povuces malo prema sebi(da se odvoji 10-tak cm od stoka u gornjoj zoni),pogines krilo sa donje sarke i svuces ga dole ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply