ladice bez ruckica

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
chuspy
Šegrt
Posts: 37
Joined: 14 May 2011 19:42
Location: dalmacija

ladice bez ruckica

Post by chuspy »

imam ja jedno pitanje oko ideje, samo neznam jeli izvediva. Imam jedan ormaric koji ima par ladica i vrata i sad bi ja promjenio fronte na njemu ali stavio bez ruckica. Za vrata mi je manje vise jasno da trebam dodat samo tip-on i to bi trebalo radit? E da mozesu lad li se on na policu zavidat?
Pitanje je mogu li rjesit ladice bez rucki, s tim da ladice radjenje s obicnim klizacima? Ladica je napravljena tako da je cijela konstrukcija napravljena od MDF-a (kutija) i na nju samo zavidana fronta za ukras
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Vrata ti nece raditi samo ako dodas onaj "tach" magnetni drzac vec moras i staviti klap sarke namjenske za to!

Za fioku imas namjenski teleskopski klizac koji je iste debljine kao i obicni klizac pa ti odgovara postojeca mjera fioke!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sarke koje Sasa pominje, i koje moraju da idu u toj varijanti, imaju "naopaku" oprugu.
Njih opruga gura da se otvore, a ne kao kod "obicnih" sarki da gura vrata da se zatvore.
User avatar
chuspy
Šegrt
Posts: 37
Joined: 14 May 2011 19:42
Location: dalmacija

Post by chuspy »

ok, taj dio je cak jasan i logican :o a ima li rjesenja za ovakve vodilice:
http://www.decorain.hr/img/okovi/scheme/vodilice.jpg
ili obicni metabox da bude one touch
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za ovakvu koliko znam ne postoji "touch" mehanizam. Postoje teleskopske na koje mogu da se dodaju mehanizmi, ili teleskopske koje vec imaju mehanizam.
Za obicni metabox nisam siguran, mada isto mislim da nema, ali to ce ti vec reci neko ko je sanjime vise radio.
User avatar
chuspy
Šegrt
Posts: 37
Joined: 14 May 2011 19:42
Location: dalmacija

Post by chuspy »

imas primjer tih teleskopskih sa mehanizmom pa da vidim mogu li uklopit
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Post Reply