okovi za grilje

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bravo pajjo.
Å aloni, to je ono cega nisam mogao da se setim.
User avatar
pinokio
Precizni šegrt
Posts: 56
Joined: 31 Dec 2007 19:30
Location: Bijeljina

Post by pinokio »

pajja wrote:koristi "brufete" za dascice s cela, postoji odgovarajuca debljina ramova cini mi se 3 do 3.5 cm / nisam odavno radio i mere izadju iz glave
Svaka cast majstore!!!
Podsjetio si me na vazan detalj,i u nacrtu kovinoplastike spominju debljinu krila od 3-3,5cm.
Probno krilo 60x80 sam radio na 3,5 cm debljinu,mada bi na 3 cm smanjio tezinu sto bi bilo znacajno u slucaju preklopa krilo na krilo,narocito kad su u pitanju visine krila oko 200cm.
Posto cu da ih radim za licnu upotrebu,ne bih volio da se uvijaju zbog 50mm i kojeg kilograma manje:)
A "brufete" se podrazumjevaju (plasticni dijelovi s krajeva lamela???),pa bez njih nebi ni znao sastaviti grilju!!!???:)
Volio bih cuti tvoje misljenje o tome!?
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

deblina je bitnija radi "mere" jer letvice koje stoje koso na tanjem ramu neces moci da drzis zatvoren kapak a letvice otvorene, stelovanje na sarkama, znaci tezina nije bitna - drzi to - razio sam i od hrasta
a za brufete, mislim da su metalne
Image
User avatar
pinokio
Precizni šegrt
Posts: 56
Joined: 31 Dec 2007 19:30
Location: Bijeljina

Post by pinokio »

Mozda je loz nekad radio metalne brufete,ali sad su plasticne,a ne cini mi se kao lose rjesenje,ako nista drugo bar ne koroziraju.
U svakom slucaju hvala ti na savjetima!
Veliki pozdrav
User avatar
mladen978
Precizni šegrt
Posts: 62
Joined: 14 Mar 2010 17:45
Location: bajina basta

Post by mladen978 »

da li neko možda zna gde ima da se kupi okov za kapke koji podseća na kovani okov. Nešto što liči na okov koji proizvodi Toyo-Požega samo da je jeftiniji
Post Reply