Blum ili Grass

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
User avatar
PhantomOTO
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 31 Aug 2010 22:30
Location: Novi Sad

Blum ili Grass

Post by PhantomOTO »

Pozdrav,
Poceo (poodmaka) sam da pravim novi kuhinjski namestaj i dosao do dela da izaberem i ugradim okov. Obisao sam nekoliko prodavnica okova i posle dosta price i o Blumu i o Grassu ja i dalje ne znam da se odlucim.

Po vasem misljenju koji su bolji i kvalitetniji. Cene su im manje-vise priblizne, ali naravno u prodavnicama svaki trgovac hvali svoj asortiman. Zamolio bih vas za iskren savet i objasnjenje zasto bas Blum ili zasto bas Grass.

Hvala unapred :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

pozdrav fantomu i dobro dosao!
sta konkretno mislis pod okov,da li sarke,klizace ili posebne sisteme?.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
PhantomOTO
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 31 Aug 2010 22:30
Location: Novi Sad

Post by PhantomOTO »

Mislio sam na sisteme, kao sto je Blumov Tandembox ili Grassov NovaPro. A pored toga me interesuju i sarke i podizci frontova kao sto je Blumov aventos ili Grassov kinvaro :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

PhantomOTO wrote:Mislio sam na sisteme, kao sto je Blumov Tandembox ili Grassov NovaPro. A pored toga me interesuju i sarke i podizci frontova kao sto je Blumov aventos ili Grassov kinvaro :)
toje isto kao da pitas koji je bolji "BMW" ili mercedes.kvalitet je zagarantovan i kod jednog i drugog,pitanje je samo cene za istu stvar.:)
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ista klasa, kako po ceni tako i po kvalitetu.
Nema nekih posebnih prednosti ili mana kod jednog odnosno drugog.
Neko voli plavke, neko crnke...
Cini mi se da je kod nas Blum malo vise zastupljen, pa je mozda lakse naci specificni komad okova, mada ne mora da znaci, mozda neki uvoznik Grass-a ima kompletnu paletu.
User avatar
PhantomOTO
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 31 Aug 2010 22:30
Location: Novi Sad

Post by PhantomOTO »

Znaci u sustini je sve jedno. Onda ce odluka pasti koje mogu lakse da nabavim i koje cu manje cekati da stignu.
Hvala vam puno na brzim odgovorima :)

Nadam se da cemo puno i lepo saradjivati
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Sto se kvaliteta tice bices zadovoljan i sa jednim i sa drugim, a cijene stavi na papir pa vidi sta ti vise odgovara!
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Kao sto Sasa rece bices zadovoljan i jednim i drugim< Iskreno ja sam vise radio sa blumovim okovima i strvarno su odlicni , ali isto tako i grasovi rade vec nekoliko godina zadovoljavajuce na nakim mojim kuhinjama. Vidi ti sto ti po cijeni odgovara i to ugradi i nebrini koji je bolji, pazi samo da ti podovi za ladice budu kako treba iskrojene od iverice 16 mm a normalno moze i 18 mm samo ih na krajevima isfrezaj na 16 mm. Dobro pazi na cela ladica, tu nesmijes pogrijesiti da bi ih mogao stelovati kako treba.
sretno ti bilo
User avatar
PhantomOTO
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 31 Aug 2010 22:30
Location: Novi Sad

Post by PhantomOTO »

Odlucio sam se za Grassove klizace (NovaPro). Cene su bile slicne, ponuda skoro identicna, ali je prodavac Grassa bio mnooogo ljubazniji i razume se u to sto prodaje, za razliku od Bluma. Verovatno glup razlog za izbor, ali eto to je prevagnulo.
Napravio sam i sablone za klizace i za sarke, pa sad mi ostaje da se latim alata i da radim :)

Niko, hvala za sugestije. Sutra cu da uradim kojnu listu za podove, poledjine i frontove, pa se nadam da cu u ponedeljak/utorak poceti sa montazom.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

PhantomOTO wrote:Odlucio sam se za Grassove klizace (NovaPro). Cene su bile slicne, ponuda skoro identicna, ali je prodavac Grassa bio mnooogo ljubazniji i razume se u to sto prodaje, za razliku od Bluma. Verovatno glup razlog za izbor, ali eto to je prevagnulo.
U vecini slucajeva to prevagne!
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Ja koristi Blum ali ni Grass nikako nije greška kao ni Hetik! Svaki od proizvodjača je vrhunski samo je pitanje ko je šta izabrao i našta se navikao.
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

jel moze na PM ili ovde ako nije zabranjeno (a mislim da jeste :D ) gde mogu da se nabave Blum i Grass okovi u Bgd. evropaokovi su ukinuli maloprodaju? thx
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Z@P wrote:jel moze na PM ili ovde ako nije zabranjeno (a mislim da jeste :D ) gde mogu da se nabave Blum i Grass okovi u Bgd. evropaokovi su ukinuli maloprodaju? thx
zasto zabranjeno?
http://www.artinvesthome.com/publikacije.php?publID=84
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Blum imas maltene na svakom stovaristu: artinvest, darex, tis...
Gras je vec malo egzoticniji.

Cvrc. a bas sam hteo da svratim u EOkove po tipliće 5mm :( (potrosilo se)
Gde sad da ih iskopam?
Post Reply