Blum ili Grass

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

hvala momci, sad ih zovem :D
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Z@P wrote:hvala momci, sad ih zovem :D
Prema mojem iskustvu što se panti tiče Bluim je daleko ispred Grassa, ustvari daleko ispred svih. Razlog je najveći izbor vrsta panti, najbolji blumotion sistem, kompatibilnost svih panti i pločica itd...

Å to se okova za podizanje (Aventos kod Blum-a) isto tako je Blum daleko ispred svih, uključujući i Grass....kvaliteta izrade i rada Aventosa je za klasu iznad Grass-a, potrebno je samo jednom pogledati kako radi jedna, kako druga opcija.

Å to se vodilica za ladice tiče tu se Grass najviše približio, ali Blum je još uvijek bolji. Grass ima jednu seriju vodilica koje su možda malo bolje od Tandembox-a, ali su i skoro duplo skuplje.
User avatar
Martin Mystere
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 20 Oct 2012 21:18
Location: Beograd

Post by Martin Mystere »

Znam da je tema starija i da je dizem iz mrtvih ali ima li jos neko drugo misljenje po pitanju podiznih sistema (okova za podizanje) od onog sto je tomislavm napisao a kada je u pitanju odnos kvaliteta Blum vs Grass.

Za Blum znam da su dobri, ali da li je Aventos HF bas tako za klasu iznad Grass-ovog pandana ili su po kvalitetu ipak tu negde - narocito jer je razlika u ceni istog proizvoda ova dva proizvodjaca oko 3000 dinara (Grass u Centri a Blum u Artinvestu) sto mi nije bas ni zanemarljivo...
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Proveri i huvil ....montirao sam ga ...u klasi je skroz....ako je povoljniji uzmi ga slobodno.Provereno!
User avatar
Martin Mystere
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 20 Oct 2012 21:18
Location: Beograd

Post by Martin Mystere »

Da budem iskren ne znam ni gde bih njega mogao da nadjem. Grass sam nasao samo na tom jednom mestu, dok ostali imaju Blum ali je on ispade solidno skuplji...
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Ne znam da li imaju maloprodaju ali proveri u Forest okovi-bg,Axon-Pecani i Engrometal(Novi Sad).Na njihovim sajtovima ces naci telefone....da ne trazim sada.
Sretno.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Å to se mučite po kojekakvim željezarijama gdje su prodavači do prije mjesec dva "šišali ovce" a sad prodaju okov za namještaj i još daju savjete o istima... Ja većinu okova nabavljam preko firme schachermayer d.o.o koja posluje i kod vas i skoro da nema toga što ne mogu nabaviti po kvalitetnijim cijenama nego drugi vrh su za blum i hettich. Naručujem telefonom ili mailom a dostave mi okov gdje ja želim. Grass ne drže. Vijerujem da i na vašem području imaju isti princip rada!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovde su malo van grada (evo ih kod mene u blizini, na novosadskom putu), a zadnji put kad sam svracao radno vreme im je bilo do 15:00, sto je malkice nezgodno.
Davno nisam svracao, mozda se nesto promenilo, ali pre jedno dve tri godine (jos su bili u Surcinu), cene su im bile prilicno jake.
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

ST STOLAR wrote:Å to se mučite po kojekakvim željezarijama gdje su prodavači do prije mjesec dva "šišali ovce" a sad prodaju okov za namještaj i još daju savjete o istima... Ja većinu okova nabavljam preko firme schachermayer d.o.o koja posluje i kod vas i skoro da nema toga što ne mogu nabaviti po kvalitetnijim cijenama nego drugi vrh su za blum i hettich. Naručujem telefonom ili mailom a dostave mi okov gdje ja želim. Grass ne drže. Vijerujem da i na vašem području imaju isti princip rada!
Alo prijatelju o cemu ti pricas.......pa ne radi samo ta tvoja firma sa ovakvim i slicnim okovima....Evo ja sam ti 3 nabrojao od kojih sam kupovao po mnogo jeftinijoj ceni nego na maloprodajnom trzistu.
Jednostavno saradjujem sa tim i nekim drugim firmama i nemam razlog da ih preterano branim.
Ali ovakav tvoj potcenjivacki ton me tera da napisem da nije u redu tako pricati za nekoga koga ne poznajes.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Nexent wrote:
ST STOLAR wrote:Å to se mučite po kojekakvim željezarijama gdje su prodavači do prije mjesec dva "šišali ovce" a sad prodaju okov za namještaj i još daju savjete o istima... Ja većinu okova nabavljam preko firme schachermayer d.o.o koja posluje i kod vas i skoro da nema toga što ne mogu nabaviti po kvalitetnijim cijenama nego drugi vrh su za blum i hettich. Naručujem telefonom ili mailom a dostave mi okov gdje ja želim. Grass ne drže. Vijerujem da i na vašem području imaju isti princip rada!
Alo prijatelju o cemu ti pricas.......pa ne radi samo ta tvoja firma sa ovakvim i slicnim okovima....Evo ja sam ti 3 nabrojao od kojih sam kupovao po mnogo jeftinijoj ceni nego na maloprodajnom trzistu.
Jednostavno saradjujem sa tim i nekim drugim firmama i nemam razlog da ih preterano branim.
Ali ovakav tvoj potcenjivacki ton me tera da napisem da nije u redu tako pricati za nekoga koga ne poznajes.
Moj ton nije podcijenjivački i to nije moja firma nego su oni u hr pri vrhu što se tiče dobrih cijena i vrhunske usluge a imaju i vele i maloprodaju a pošto su austrijska firma mislim da u svim državama imaju isti princip rada. Ako kod vas ima više boljih i sličnih onda još bolje. A ako si se našao uvrijeđen što sam rekao za većinu prodavača kakvi su, to je moje osobno iskustvo i to je u 70% trgovina kod nas tako!
Last edited by ST STOLAR on 24 Oct 2012 04:51, edited 1 time in total.
Post Reply