Blum aventos HF za malo manje para :)

Forum o okovima, crteži, ideje, pomoć
Post Reply
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Blum aventos HF za malo manje para :)

Post by mbole »

Jel postoji mehanizam kao aventos HF ali po malo pristojnijoj ceni?
Nasao sam jedan Hafeleov koji radi istu stvar, al jos nisam saznao cenu. Pretpostavljam da i ostali proisvodjaci prave nesto slicno, samo ne znam koji.
Treba da napravim kuhinju za burazera, i arhitekta (snajka) zeli dva fronta po vertikali na visecem delu. Posto je visina viseceg dela 90cm (to jest visina jednih vrata je 45cm), a sirina 60cm to nema sanse da se odrzi na dve bocne sarke (sta god pricali trgovci to ce kroz max mesec dana da se iscupa, polimi, pokida...)
Donja vrata mogu da idu sa gornjim sarkama i to nije problem.
Problem je u gornjim vratima. Ako idu sa gornjim sarkama (to jest da se otvaraju na gore), posto mi sajka nije u kosarkaskoj reprezentaciji a vrh je na 2.5m trebace joj ili neka kuka ili da vezemo kanapce da bi mogla da zatvori ta vrata.
Drugo resenje je pomenuti aventos HF koji se vezuje za oboje vrata i otvara ih zajeno al ima "sitnu" manu da kosta oko 120 ajvara (puta 4 elementa skoro 500).
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ne daj da te zbune trgovci :) Oni pričaju podatke iz kataloga, a to nije tako. Pogotovu za viseće elemente o koje se ljudi bese dok otvaraju/zatvaraju, pa to onda nije sila od 50N, nego mnogo veća. Kad se tome doda i krak poluge, ne smem ni da zamislim šta sve spada na one male jadne šrafčiće.

Plašim se da ćeš morati da se zadovoljiš tim skupim rešenjima, ili da sam improvizuješ amortizere, što ti ne preporučujem. Kod GRASS-a je to sistem Kinvaro, ali za njega sigurno ideš kod brice.

Jedna od varijanti...

Image
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

Ovdje su cca 73e komad, zajedno sa pantima, i nekim malim rabatom x 4 =290 e.
Isplati ti se doći na kavu, ili da šaljemo?

Jer imaš mogučnosti raditi veći korpus, npr120 x 90, Aventos radi bez problema, a ušparao si 2 para.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Arhitetka (snajka) je "zakucala" dizajn :) i ne vrede nikakva objasnjavanja.

Gde to ima da se uzme u Zagrebu? Mislim konkretna prodavnica, posto je snaja do skora radila za Kimtec, pa poznaje dosta ljudi koji cesto idu na relaciji Zg-Bg.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zaboravih.
Ako sam dobro izracunao treba mi model za 5350-10150 faktora snage, to jest 20F2501
User avatar
robert22
Majstor početnik
Posts: 142
Joined: 19 Oct 2007 22:17
Location: Zagreb

Post by robert22 »

mbole wrote:Arhitetka (snajka) je "zakucala" dizajn :) i ne vrede nikakva objasnjavanja.

Gde to ima da se uzme u Zagrebu? Mislim konkretna prodavnica, posto je snaja do skora radila za Kimtec, pa poznaje dosta ljudi koji cesto idu na relaciji Zg-Bg.
http://www.schachermayer.hr/
samo nek se prije javi da sredimo neki rabat

Pripazi na visinu, da li kod otvaranja imaš dovoljno prostora do plafona. Imaš u njihovoj brošuri koliko ti treba.
http://www.blum.com/hr/hr/01/10/10/index.php

Sad sam provjerio cijenu. Sam Aventos 242,08 kn + poluga 135,45 + pazi sad 23% pdv. Panti ovise da li ide na okvir ili drvo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nema dovoljno visine (ostaje jedno 4-5cm iznat elementa) ali vidim da postoji granicnik 20F7011, tako da sa njim ne mora da ima ni malo prostora iznad (ogranici ugao otvaranja na 83 stepena).
Frontovi su od univera.
Hvala
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

mbole wrote:Zaboravih.
Ako sam dobro izracunao treba mi model za 5350-10150 faktora snage, to jest 20F2501
Točan cijenik imaš na:

http://www.elgrad.hr/okovi/02%20Spojnic ... 20okov.PDF

Na stranicama imaš gdje su dućani, ima ih dosta po cijeloj Hrvatskoj.
Ako budeš išao pošalji PM, sredim ti 15% rabata.

Cijena ispadne oko 73EUR set.

Ima dućan i u Slavonskom Brodu, samo treba provjeriti, često nemaju baš sve na skladištu, pogotovo tako manji centri.
Last edited by tomislavm on 26 Aug 2009 10:26, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nasao sam cenovnik i kod elgrada i kod scahs... nikad ne mogu da zapamtim kako se pise, a tek kako li se izgovara :)
Svaracao sam jutros kod scash... ovde u Surcinu. Cena za komplet (sa sve sarkama) je oko 100 evrica. Jeftinije nego na drugim mestima, al jos uvek dovoljno skuplje tako da se isplati preci granicu.
Cekam odobrenje od finansijskog direktora (burazera :)) pa cu se javiti.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hvala svima na stvarno drugarskim ponudama.
Snajka je nakon krace konsultacije sa novcanikom :) ipak odustala od estetike i gore ce biti dvoja vrata.
Lepo to izgleda al trista evrica je trista evrica :)
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nije jedina, vecina mojih musterija dodje sa idejom za slicna otveranja a na kraju pravim sa zglobnim amortizerom! Prvo misle da sam ja puno skup pa kad im kazes da im preko 50% cijene kuhinje ide na razne mehanizme i zicane elemente svi se odluce za klasicne police, obicne klizace i zglobne amortizere! Kuhinja u ovoj varijanti nije "fensi", ali isto izgleda spolja, funkcija je ista i upola manje kosta! Hvala Rusima pa smo radili dosta predhodnih par godina sa svi tim skupim drkalicama, ali se opet polako vracamo na obicni klizac! Ima li ko infornaciju kad ce proc ova globalna kriza da zivnemo malo?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

"Jos nije a ka' ce ne znamo" :) sto bi rekao moj strikan Radosav.
Al zato mozemo da "zezamo krizu" (ustvari ne znam dal ta reklama za pivo ide na Podgorickoj televiziji).

Nego da se vratimo na temu. Odlucila bi se snajka za ovaj aventos, al su se ispucali za komplet renoviranje stana, pa nema vise gubera...
Radili su onako bas grdno. Dva meseca je bilo procenjeno vreme, izgleda da ce uspeti da zavrse kojih 5-6 dana ranije.
Pomeranje zidova u polovini stana, komplet preuredjivanje kupatila (ukljucujuci prosirenje istog na bivsu terasu), parketarski radovi, komplet elektricna instalacija (i sve ostale niskostrujne), zamena svih prozora i vrata...
Mlogo para...
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ide, ide! A sto se snajke tice, moze da stavi aventos i kasnije kad se bude moglo, ako je tolika nuzda!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Iz mog iskustva su privremena rešenja uvek TRAJNA.
Post Reply