Pomagalo za poprečne rezove stonim cirkularom

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

:D
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

>navrtka-uvrtka<.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Moze i taj ukucavajuci, samo onda moras da vodis racuna sa koje strane ce da deluje sila, da ga ne bi izbacila napolje. Ovaj sa navojem mozes da montiras i kada imas opterecenje u oba smera. Naravno ne treba preterivati sa silom koja hoce da ga iscupa, ali neku manju moze da podnese.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

... evo još jednog dodatka (za novu funkciju) za ovo vrlo korisno pomagalo.

Sa ovim dodatkom, na vrlo lagan način ćete praviti trouglaste "kajle" koje možete koristiti u raznim situacijama (podmetanje, stege...) Ja sam predložio ugao od 15 stepeni. Vi možete da napravite dodatak za bilo koju vrednost ugla.


Image


(crveni deo je odrezan i predstavlja kajlu :) )

Dodatak za pomagalo možete pričvrstiti stegama, ili dvostranom leplivom trakom.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Dobro nam došao :) ,

tvoje zapažanje je na mestu, ali o AOW knjigama je ovde odavno bilo reči, a i dati su linkovi. To svakako svakom stolaru treba da bude alfa i omega kada počinje da radi. Na našem sajtu mi prerađujemo, prevodimo i dodamo po nešto novo, kada nam padne na pamet, razne tekstove, pa i ove iz navedenih knjiga. Vrlo je teško biti toliko originalan i izmišljati stalno nove stvari. Kada koristimo neki materijal koji je već negde objavljen, trudimo se da zaštitimo i autorska prava autora, tako da, uglavnom, ne koristimo originalne slike, a tekstove prevodimo u vrlo slobodnoj formi. Takođe, mnogi tekstovi koje možeš pronači na sajtu, su apsolutno originalni i ovde ih možeš pročitati ekskluzivno!

Kako si novi član, bilo bi dobro da se detaljno upoznaš sa sadržajima sajta jer vrlo često dolazi do ponavljanja tema i komentara baš zbog površnog pristupa temama koje već postoje. Tema ima mnogo, a ovo ti govorim zbog lakšeg snalaženja drugih članova. Pogledaj i savete u "Često postavljenim pitanjima".
User avatar
grunf21
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 25 Sep 2009 01:54
Location: Zrenjanin

Post by grunf21 »

Bolje vas nasao:):):)
Skoro sam naisao na ovaj forum, dosta ga citam ali nemoguce je sve videti i zapamtiti. Od ovih 25 knjiga 15-ak me je odusevilo i nateralo da krenem da kupujem alat koji mi fali a odavno sam planirao, :) isto se odnosi i na ovaj forum. Izvinjavam se ako sam duplirao temu, verujem da je najvise onih koji su amateri i posecuju forum kako bi naucili nesto i zato sam hteo da dam informaciju gde se skoro sve sto je potrebno za hobi radionicu moze naci na jednom mestu.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Dobro dosao!Jos ako si iz alan forda onda si pravi majstor.Ovaj link sto ti je metabo okacio od brace Rusa samo prati i nebojse.
User avatar
juga.v
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 11 Mar 2016 21:32

Post by juga.v »

Super ideja i izrada ;)
da li bih neko hteo da napravi usluzno jedno ovakvo pomagalo ?
Post Reply