Wolfcraftov stalak za bušilicu

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
pgale
Samostalni majstor
Posts: 182
Joined: 16 Feb 2012 10:45
Location: Trebinje, Republika Srpska

Wolfcraftov stalak za bušilicu

Post by pgale »

Vrijedi li ovo ovih para. Malo vise od 90 €
http://eu-prodaja.com/alati/alati/wolcr ... -3774.html
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Imam stariji model već godinama. Radi jednako kao i prvog dana, doduše, tu je uključen i "luft" lijevo-desno. Uglavnom ga koristim za bušenje rupa za pante.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Definitivno ne vredi.
Cak i ovo ce mnogo bolje odraditi posao: http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_deta ... m=79235057

Imam jedan takav boschov vec godinama. Ne kazem, odradio je posao, al nikada nisam bio zadovoljan, a kostao je mnogo vise od kineske stubne (koje tad nije bilo da se kupi). Eno ga u podrumu vec 10-tak godina, zao mi da ga bacim.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

slazem se mbolom taj stalak sam imao i bacio kupio slicnu tu stonu busilicu i zavrsava posao bolje nego taj stalak pozdrav :skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Ja sam uzeo jedan u wobyhausu, dao sam oko 20e, uz malo dorade i tovatne masti, stara iskrina mašinska radi perfektno, dobar obrtni moment, nema lufta u futeru, perforacija, rupe za šarke (doduše, njih češće bušim na licu mesta u firmi gde uzimam materijal, jeftinije je :smejanje:), šta god.... U pravu je bole, moj je zaključak, ili uzmi stalak za neke male pare ili kvalitetnu stubnu :stolt:... ja sam morao stalak jer mi je stubna previše duboka za radnu površinu, svako u skladu sa mogućnostima :)
Last edited by -NIKOLA- on 07 Feb 2015 08:17, edited 1 time in total.
User avatar
pgale
Samostalni majstor
Posts: 182
Joined: 16 Feb 2012 10:45
Location: Trebinje, Republika Srpska

Post by pgale »

Hvala na brzim odgovorima.
Privukla me ta zupčasta letva I težina oko 7 kg.
Nadao sam se da ne bi trebalo biti lufta ali... pusta nadanja :)
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Pgale, svaka kombinovana bušilica koju staviš na stalak ima malo lufta u futeru, probao 5-6, onda uzeo od matorog mašinsku iskru sa metalnim kućištem i milina, ali mene bušilica nije koštala ništa :).. Ako imaš 90 e za stalak, imaćeš još malo za stubnu :)
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

radenko wrote:slazem se mbolom taj stalak sam imao i bacio kupio slicnu tu stonu busilicu i zavrsava posao bolje nego taj stalak pozdrav :skool:
Radenko, koje je snage ta stolna koju koristiš? Naime, ja sam probao sličnu ovoj sa linka, iste snage (350 W) i nisam uspio izbušiti rupu promjera 40 mm u hrastu. Bosch bušilica od 850 W na gore navedenom stalku to radi bez problema.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

stubna busilica je 500W i dobro radi ali mogla bi i jaca kad je nesto tvrdo (hrast bukva ) pozdrav!
smirglaj nikad dosta
User avatar
JOCCCA
Šegrt
Posts: 25
Joined: 23 Mar 2013 21:20
Location: Krusevac

Post by JOCCCA »

Imam wolfcraft stalak ali kao sto kazu nije kao stubna.Sad stubne iz wobyhouse-a su takve kakve su.
Ovaj stalak ima problem sa hodom gore dole pa ako ga ne drzim on polako silazi sam.Inace cene ga pa je polovan oko 40-50e.
User avatar
JOCCCA
Šegrt
Posts: 25
Joined: 23 Mar 2013 21:20
Location: Krusevac

Post by JOCCCA »

Zaboravih da kazem da je tast uspeo da nadje polovan stalak Wolfcraft za 1500din kod ovih koji donose robu polovnu iz inostranstva a verovatno nije znao da vredi vise.

Stubne u Wobyju su "legendarne".U razgovoru pomenuse da se dosta greju a servis na to kaze da je normalno kad musterije traze reklamaciju.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Reciklazom do postolja za busilicu.
Image
Image

Od brace Rusa sa Youtube-a preuzet sistem podizanja sa sajlom. Za podizanje i spustanje ici ce sipka sa gedorom. Jos mozgam kako najlakse da odradim precizan sistem da busilica ne ide levo desno oko vretena.
Last edited by ivanob1 on 31 Mar 2016 20:22, edited 1 time in total.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

i ja nebih dao te pare
ja sam moju napravio od neke stare tiplerice koja nije radila tj iskoristio sam postolje stavio motor i to me kostalo neke smesne pare
pre neki dan uzeo neku za busenje aluminijuma da vidis kakva masina za 200e ima pneumatske klipove za stezanje komada
a jas joj nisam stavio viljusku za struju da je isprobam slikacu je sutra
Post Reply