Pomagalo-Češalj za cirkular koji gura materijal uz firung

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
micha56
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 235
Joined: 30 Aug 2016 20:26
Location: Cuprija - Srbija

Post by micha56 »

Evo ga jedan video na temu razgovora sa BR:
https://www.youtube.com/watch?v=mMmFNdN7toY
Sve, sve, ali miris tek obradjenog drveta je nezamenjiv ...
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Image
Evo stigle su mi ove brze stege excentar, ameri ih zovu toggle clamp. Narucio sam 12 komada ovih gh201b od 90kg cini mi se za nase poslove najupotrebljivije. Cijena cca 2.5e po komadu. Pametnim izborom debljine daske na koju ce bjti pricvrscene, moguce je stezati obratke od 2 do 5cm, sto je za moj posao najpotrebnije. Na ovu uzduznu dasku miter sled o kojoj je bilo rijeci planiram postaviti 4 komada i to 2 na nizoj poziciji, a 2 na visoj pa da mogu koistiti kombinaciju u ovisnosti sta se reze. Posto imam nekog posla oko zavarivanja cijimi se da ce dobro doci i za to.
Ps znam da je tema stara i da ima o ovim stegama vec nesto pisano, ali da ne razbacujem po forumu a i vezano je za ovu temu.
Last edited by Zvone on 12 Jan 2019 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Gde si ih navatao po toj ceni? I kolko izadje transport?
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Ma puno sam rekao, 2 eura me izislo po komadu. Na aliexpres prodavac INSIDE. Posta besplatna mislim da je i za Srbiju isto.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Dobro je pristao da salje free shipng s obzirom na njihovu ukupnu tezinu ?

Meni kinez nije zeleo da iz tog razloga spusti cenu za ovo http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1goi2wvuSB ... fhVXaW.jpg

na kraju bi me kostalo duplo .
this goods weight is high, we can not support free shipping,
how many pieces you need?
we will give you the best price
Last edited by LepoJeBitiFin on 12 Jan 2019 18:56, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Free shiping je za komplet od 4 stege koje kostaju cca 8eura. Samo sam narucio 3 takva kompleta a on poslao u jednom paketu. Ja ukljucim filter free ship pri pretrazi moze se naci finih stvari. Narucio sam i nekih glodala, vidicemo hoce li trebat sljem na glavi kad se bude radilo sa njima. Poznata svjetska marka glodala jgzui i hohao ☺. Inace iz kine do nase carine dostava besplatna, onda genijalci otvore paket da vide i automatski moram platiti 5 maraka neku taksu. Dosta ljudi je nezadovoljno ovom praksom otici cu do carine da im ulozim mirnu protestnu notu...
Last edited by Zvone on 12 Jan 2019 19:13, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:) :) :)
Nemas tu "srecu" da zivis u Srbiji... ovde je vise "kako te zapadne". Nekad nista, a nekad te opleve, za istu stvar.

Najsladji mi je bio primer drugara koji je porucio flah od obicnog ugljenicnog celika, stigao na carinu, pozvali ga.
Sta vam je ovo?
Obican karbonski celik.
A... karbon... donesite potvrdu od ministarstva odbrane, od ministarstva policije, od ministarstva za istrazivenje ruda i gubljenje vremena... da se to ne koristi u ove one leve desne svrhe... bla bla... :pucko:

Covek inace redovno dobija nozeve najpoznatijih svetskih firmi na testiranje, i usput je nacelnik SUP-a :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Bole kad spomenu carinu....
Nedavno sam odavde postom slao drugu dodatke jelu koji na neki nacin usporavaju multiplex sklerozu. Na carini mu trazili potvrdu da to nije droga. Na kraju mu Dali paket jer nije imao pojima gde da nabavi potvrdu a i dao I’m casnu rec da nisu narkotici
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd to jos i da razumem. Promet lekova i uopste bilo kakve hemije je pod prilicnim restrikcijama bilo gde.
Al bre... parce celika, glupi flah (tipa 5X30X200mm). Ovaj se samo zajebo sto je pomenuo karbon. Da je reko ugljenik, guska bi mozda i progutala na prvu :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Cudna zemlja. Meni hteli da naplate kaznu na nasem aerodromu jer mi istekla viza u jednoj nordijskoj zemlji. Areca pa imam dva pasosa
Secam se da mi isto guska rekla: prekrsili ste migracioni zakon u toj zemlji i moracete da snosite zakonske posledice kod nas. Totalno neverovatno.
Zamolih je da mi vrati pasos jer sam zaboravio da kupim poklone.....
Vratio sam se sa drugim pasosem posle pet minuta namerno kod nje. I proso bez problema
Last edited by daleko on 13 Jan 2019 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
Zvone
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 01 Jan 2019 18:25
Location: Mostar

Post by Zvone »

Cirkular je bas mocna masinica, danas sam malo na brzaka sklepao pomagalo za uzduzni rez bice ovo dobro. Uradio sam od mekog drveta vodilicu, ovo je samo maketa kako ce izgledati pravi rip jig. Planirao sam vodjicu napraviti bas da bude iz profila kao zlijeb na cirkularu, da se ne moze dignuti gore nego da se izvlaci, malo mi se cini sigurnije i stabilnije ovako.
Image
Image
Last edited by Zvone on 14 Jan 2019 20:12, edited 1 time in total.
Post Reply